Огляд Роутера Nexx WT3020F - Налаштування, Прошивка і Підключення

Роутер Nexx WT3020F з моменту свого виходу на ринок наробив багато шуму не тільки через низьку ціну в 700 рублів і свого дуже маленького розміру - трохи більше сірникової коробки, - а й через вельми обширного функціоналу. Тому він відразу зацікавив професійних програмістів, які випустили для нього альтернативні прошивки, щоб по-максимуму використовувати всі закладені виробником можливості. Дивлячись на все це, мені теж стало цікаво, що це за роутер Nexx WT3020F, який у нас не продається, але які все замовляють з Китаю - тому я теж вирішив взяти собі один такий, щоб разом з вами подивитися на цю штучку. У цій статті буде тільки огляд, а посилання на детальну інструкцію з підключення та налаштування роутера Nexx ви знайдете в самому кінці.

Огляд зовнішнього вигляду і характеристик Nexx WT3020F

Nexx WT3020F

Мені на огляд прийшов повноцінний зразок у фірмовій коробочці.

роутер Nexx WT3020F

Витягнувши його, я спочатку подумав, що це якийсь прикольне мило, але побачивши роз'єми LAN, тут же зрозумів - ні, все-таки роутер.

wifi роутер Nexx WT3020F

Реально він дуже маленький і зовні схожий на шматок мила.

Nexx WT3020F зовнішній вигляд

У комплекті до нього додавався кабель мікро USB і інструкція по налаштуванню. Блоку живлення немає, бо мається на увазі, що кабель USB можна увіткнути або в будь-який адаптер від телефону, або безпосередньо в подовжувач, з відповідними роз'ємами.

Nexx WT3020F роутер

На роутере Nexx WT3020F є наступні роз'єми:

 • 1 LAN
 • 1 WAN
 • micro USB для живлення
 • USB 2.0 для підключення накопичувачів і модемів
 • кнопка Reset

Nexx WT3020F роз'єми

Підтримувана швидкість - всього 300 Мбіт / с - і відсутність зовнішніх антен не говорить про якийсь мега-швидкості і дальності роботи маршрутизатора, але при цьому підтримка технологи MIMO вселяє надії на стабільний бездротової сигнал для виконання завдань по щоденній роботі в інтернеті. Крім того, в роутер встановлений сучасний процесор MediaTek MT7620N, який ставиться і на більш дорогі роутери, той же Xiaomi 3.

Тести швидкості Nexx WT3020F

За швидкістю Nexx WT3020F не підніс будь-яких сюрпризів, а ось в дальності дії сигналу я був приємно здивований, так як навіть в 3ей найвіддаленішій від нього локації, в якій виробляються всі виміри, wifi ловився досить впевнено.

Але давайте по порядку. Ось так виглядає швидкість на комп'ютері, підключеного до маршрутизатора по кабелю

nexx швидкість інтернету

 1. Далі ми підключили до нього телефон Xiaomi Redmi 4X по WiFi, який лунає тільки на одній частоті - 2.4 ГГц. У першій точці програми показали наступні результати

  nexx speed

  Як бачимо, по wifi втрати в швидкості відразу в 2 рази, що дуже сумно

 2. Зате далі Nexx тримається молодцем - більше швидкість не падає ні в другій кімнаті

 3. Ні в третій, куди багато і більш дорогі моделі, наприклад Apple Airport Express за 5 тисяч рублів, ледве-ледве добивали свій wifi

В цілому ж роутер Nexx WT3020F справив дуже позитивне враження по набору корисних функцій при низькій ціні і цілком хорошій якості роботи - за тиждень використання він ні разу не заглючить і стабільно роздавав мережу, за винятком трансляції відео, про що я вже писав вище. В якості основного маршрутизатора в будинку я б його рекомендувати не став, але як допоміжний пристрій, за допомогою якого можна розширити зону мережі або взяти з собою в дорогу, щоб використовувати в якості тимчасового або мобільного роутера, - саме те!

Детальну інструкцію з налаштування Nexx читайте в новій статті.

Ціни на роутер Nexx WT3020F на AliExpress

Заощаджуй на покупках в інтернеті до 30%