Захисне Скло Corning Gorilla Glass і Його Різновиди

Corning Gorilla Glass - напевно ви десь чули цю назву, яке згадувалося при розмові про екранах смартфонів. Хоч стійкість сучасних дисплеїв і зростає з кожним роком, наші пристрої все ще досить сильно уразливі до ударів і подряпин. Пластикові екрани змінилися скляними - тонкими, гладкими, приємними на дотик. Разом з цим переходом перед виробниками техніки встала нова проблема: що робити з міцністю? Адже при найменшому ударі дисплей покривається мережею дрібних тріщин, а гострі осколки так і норовлять впитися в пальці. І тоді на зміну простому склу прийшов Особопрочних загартований матеріал.

Скло Gorilla Glass

Що стосується скла Gorilla Glass, технологія його виготовлення належить американській компанії Corning Glass Company. Вперше вона була застосована в iPhone, а потім стало вибором всіх великих виробників смартфонів, навіть таких бюджетних, як той же BQ-5732l Aurora SE. Gorilla Glass має кілька поколінь, кожне з яких тонше, твердіше і легше попереднього. Так, Gorilla Glass 5 в кілька разів стійкіше до ударів, ніж Gorilla Glass 3. Тести показують, що 80% падінь не завдають такому склу ніяких пошкоджень. Міцність досягається за рахунок обробки скла хімічними сполуками, що містять секретну формулу виробника, і додаткового покриття. За мінералогічною шкалою Мооса твердість Gorilla Glass досягає 6-7 балів. Це означає, що воно твердіше за кварц і сама здатна подряпати просте незагартоване скло.

скло Dragontrail

Dragontrail родом з Японії, патент на його виробництво належить компанії Asahi. Спочатку Dragontrail перевершував свого американського конкурента по твердості і ударостійкості, однак згодом дещо здав позиції. Його міцність також досягається за рахунок особливої ​​хімічної обробки, а серед його плюсів можна відзначити легкість і порівняно невисоку вартість. Завдяки цьому воно набуло широкого застосування в автомобільній промисловості і в виготовленні електронної техніки середньої цінової категорії. Згідно зі шкалою Мооса цей тип скла має той же рівень, що і Gorilla Glass - 6-7 балів.

Захисне скло Dinorex

Мало хто знає, що у Gorilla Glass і Dragontrail є аналог - скло Dinorex від японського виробника Nippon. Але даний продукт поки не виходить за рамки японського ринку, хоча і широко використовується в будівельній, автомобільній та побутовій сфері всередині країни.

Сапфірове скло - це зовсім не природний дорогоцінний камінь. Це матеріал штучного походження, синтезується в лабораторних умовах з оксиду алюмінію під дією високої температури і тиску. Одержаний матеріал розрізають на шматки потрібного розміру і полірують. Сапфірове скло твердіше Gorilla Glass і Dragontrail, але важче і пропускає менше світла. Сапфірове скло порівняно недавно стало застосовуватися в якості дисплеїв. До цього воно вже не один десяток років успішно використовувалося у виготовленні годин. За шкалою Мооса йому присуджується 8-9 балів, що є вкрай хорошим показником.

Загартоване скло

Загартоване скло, або бронестекло - це свого роду захисна плівка, яка приклеюється до дисплея і надає йому додаткову міцність. Бронескло складається з декількох шарів і в процесі виготовлення піддається термообробці. Виробники стверджують, що воно є самим міцним склом на ринку аналогічних товарів, але за фактом воно має той же рівень міцності, що і Gorilla Glass.

Не чекайте того, що міцне скло дасть вашому пристрою 100% -у захист. Воно, зрозуміло, в багатьох випадках запобігає появі тріщин від ударів і вбереже ваші пальці від порізів осколками, але з часом воно втрачає свої властивості і поступово стає все більш крихким.