Підключення 3G-4G модему до роутера Asus RT-AC68U

Підключення 3G або 4G модему до роутера дозволяє вирішити проблему, яка характерна скоріше для приватного заміського будинку, ніж для квартири - відсутність можливості підключитися до звичайного кабельного інтернету. При цьому необхідність виходити в мережу відразу з декількох пристроїв - комп'ютера, ноутбука, смартфона - нікуди не пропадає, а значить єдине універсальне рішення даного питання - використовувати маршрутизатор з USB роз'ємом. У цій статті розберемося, як підключити 3G-4G модем до роутера Asus.

Який роутер Асус підійде для підключення до нього 3G / 4G модем?

Перш за все необхідно врахувати два факти:

  • Не всі роутери, у яких присутня USB порт, вміють працювати з стільниковими модемами. Перерахую основні найпопулярніші і поширені в Росії моделі: RT-N10U B, RT-N14U, RT-N18U, RT-AC55U, RT-N56U, RT-AC51U, RT-N65U, RT-N66U, RT-AC52U, RT-AC56U , RT-AC66U, RT-AC87U, RT-AC3200, DSL-N17U
  • Не кожен маршрутизатор буде працювати з будь-яким модемом навіть при наявності підтримки даного типу пристроїв

3g модем

Підтримувані модеми для роутера Asus

Відповідно, якщо ви вирішили, що хочете підключити 3G або 4G модем до свого роутера Asus, то:

  1. По-перше, у нього повинен бути USB роз'єм. У ASUS моделі з цим портом позначаються літерою «U» в кінці її номера. Наприклад, RT-N10U, RT-N14U, RT-N56U, RT-AC51U, RT-AC66U і так далі
  2. А по-друге, необхідно перевірити, що модель самого модему підтримується маршрутизатором Асус - список всіх робочих варіантів ви знайдете на офіційному сайті фірми.

Як підключити 3G-4G модем до маршрутизатора Asus? покрокова схема

  1. Включити роутер в мережу
  2. Вставити в порт USB модем
  3. Активувати на ньому режим WiFi
  4. Підключитися до маршрутизатора з комп'ютера, ноутбука або телефону
  5. Зайти в налаштування
  6. Налаштувати підключення через 3G / 4G модем

Практика підключення модему до роутера Asus

Думаю, з цим все зрозуміло, тому давайте перейдемо до практики. Коли переконалися у відповідності пристроїв один одному, підключаємо 3G-4G модем в USB порт - у мене для цього використовується модель роутера ASUS RT-AC68U.

підключення до роутера asus

Далі підключаємо комп'ютер до роутера Асус по wifi або по кабелю - про те, як це зробити, детально розказано в іншій статті.

Відкриваємо браузер і вводимо в адресний рядок //192.168.1.1 - то стандартний IP адреса для авторизації в панелі адміністратора Asus.

Підключення модему з нуля

У тому випадку, якщо ви налаштовуєте роутер вперше, то відкриється майстер швидкого налаштування.

usb

На першому кроці нас попросять поміняти пароль для доступу в панель керування пристрою - задаємо надійніший.

4g

Далі Асус визначить, що ми приєднали до нього USB модем, і попросить вибрати свою країну і оператора. Якщо ваших даних в прошивці немає, то можна вибрати «Manual» і ввести їх вручну - адреса точки доступу і номер для зв'язку. Всі наявні на даний момент параметри для різних операторів перераховувати тут не буду - ми їх вже публікували, ви їх знайдете в ще одній статті.

асус

Далі роутер захоче, щоб ми налаштували кабельний інтернет, але оскільки для нас це в даний момент не актуальне, то просто ставимо «Автоматичний IP»

тип wan підключення

Тепер потрібно налаштувати параметри мережі WiFi - спочатку режим маршрутизатора, в якому залишаємо прапорець на «Бездротовий роутер»

режим роутера

І потім безпеку мережі - ключ для конекту до WiFi

настройки wifi

На цьому все - підтверджуємо зміни.

підтвердження

Детально роботу з даними покроковим майстром ви також можете прочитати в інструкціях - Як підключити Asus RT-N10P і Налаштування wifi маршрутизатора Asus RT-N12.

детальне налаштування

Тепер переходимо в основний розділ адмінки роутера - до речі, саме сюди б ми потрапили відразу, якби підключили модем до вже раніше налаштованому роутера Асус. На головній сторінці зверніть увагу на іконку USB підключення - якщо 3G-4G модем успішно визначився в системі, то на ній буде відображатися відповідний значок.

підключення в системі

Для зміни параметрів 3G-4G заходимо в розділ «Інтернет». У першій вкладці «Підключення» звертаємо увагу, що у нас в якості «Типу WAN» вказано «USB» - це означає, що саме модем є основним джерелом інтернету.

Режим 3g / 4g на роутері Asus включиться при зміні «WAN» на USB.

Нижче йдуть детальні конфігурації зв'язку зі стільниковим оператором, які ми ставили в швидкому майстра.

вибір типу wan

Якщо потім захочете, щоб інтернет ішов від кабелю, наприклад, при перенесенні маршрутизатора в квартиру, то міняємо це значення. Але також тут є можливість одночасного використання кабельного або навпаки мобільного інтернету в якості резервного. Для включення цієї функції переходимо на вкладку «Подвійний WAN», де активуємо перемикачем цю настройку і вибираємо, який тип буде основним, а який - резервним.

подвійний wan

Це особливо корисно, якщо з вашим кабельним інтернетом трапилися якісь проблеми - при нестабільному сигналі роутер Asus почне автоматично отримувати інтернет від 3G-4G модему без переривання виходу в мережу для підключених до WiFi пристроїв, так що користувачі навіть нічого не помітять.