Як Зробити Завантажувальний Образ диска Windows?

Завантажувальний диск Windows завжди повинен бути в колекції будь-якого користувача комп'ютера, оскільки при активній роботі дуже часто можуть виникати непередбачені помилки і збої в операційній системи, які можна легко вирішити, якщо у вас є інсталяційний диск «виндовс».

Образ диска Windows 7

Для того, щоб зробити завантажувальний DVD диск для Віндоуз, нам знадобиться для початку завантажити так званий образ для цього диска. До речі, краще для цього використовувати не оптичний диск (CD / DVD), а флеш карту. По-перше, у неї більше місткість, а значить ви зможете записати на неї відразу кілька версій ОС. А по-друге, швидкість читання з флешки набагато швидше, а значить і система буде встановлюватися швидше.

Але використання оптичного носія більш зручно в багатьох випадках, особливо якщо мова йде про старих комп'ютерах, в яких пбивает проблематично виставити завантаження з USB, так що сьогодні будемо говорити саме про DVD.

Отже, образ диска - це спеціальний файл, в який запакована та чи інша версія системи, готова до запису на CD або DVD болванку, з якої потім можна буде запустити установку або відновлення системи. Такий файл дуже легко знайти в інтернеті на тих же самих торрентах - причому, як так звані «авторські» збірки, в яких вже вирізані непотрібні і додані необхідні, на думку їх авторів, програми. Так і офіційні релізи Windows в чистому вигляді. Я не рекомендую користуватися лівими складками, так як в них крім іншого корисного софта можуть запросто затесатися вірусні програми, які в подальшому будуть красти ваші дані, які зберігаються при роботі за комп'ютером або ноутбуком.

Щоб не порушувати своєї ліцензії, Вам потрібно дізнатися, яка версія операційної системи у вас в даний момент встановлена ​​і завантажити точно таку ж. Звертати увагу потрібно не тільки на версію, наприклад Windows 7 Home Basic або Windows 7 Ultimate, але і на її разряжность - 32х або 64х.

Щоб дізнатися свою версію, натискаємо на меню «Пуск», наводимо миша на пункт «Комп'ютер» і натискаємо по ньому правою кнопкою і вибираємо «Властивості»

диск windows 7

Тут в першому розділі ми побачимо версію вашої Windows, а в другому - розрядність.

версія виндовс

Тепер, коли ми знаємо, яка операційна система нам потрібна, йдемо в пошуковик і шукаємо файл образу диска Windows, на якому є точно така ж версія. Зазвичай цей файл має розширення .ISO, .IMG або .MDF в залежності від програми, в якій вони були зроблені.

Установка програми для запису образу диска Windows

Наступний крок - встановити необхідну програму для запису на болванку нашого способу Windows 7. Їх існує безліч, але я рекомендую ті, якими користуюся сам і які найкращим чином зарекомендували себе і при цьому є безкоштовними - Image Burn і UltraISO. Переходимо по посиланнях і викачуємо будь-яку з них, я буду використовувати другу.

Також на цьому етапі потрібно вставити чисту болванку диска в дисковод - для Windows 7 знадобиться DVD-R, для Windows XP буде досить більш маленького за розміром CD-R.

Після установки і запуску програми вибираємо в меню «Файл> Відкрити» і вибираємо в провіднику файл нашого способу з Windows 7.

вибір способу диска в провіднику

У вікні програми з'являться всі файли з завантажувального образу, які тепер додалися до нашим завданням. Тепер вибираємо в меню «Інструменти> Записати образ CD»

Записати образ CD в UltraISO

З'явиться нове вікно з інформацією про майбутню записи - тут вказані привід, на який буде вона проводитися, посилання на файл завантажувального образу Windows і швидкість запису. Для уникнення помилок обов'язково поставте швидкість на мінімальну, якщо є така можливість, і також поставте галочку на пункті «Перевірка», щоб після запису програмка перевірила, чи все файли коректно скопіювати на болванку.

установка налаштувань запису

Тепер тиснемо кнопку «Запис» і чекаємо, поки після закінчення роботи DVD привід викине нам готовий завантажувальний образ диска з операційною системою Windows. Про те, як тепер її встановити, читайте в окремій статті.

Якщо щось незрозуміло, не соромтеся, запитуйте в Комметаріі!