Як Встановити і Користуватися Яндекс Мессенджером?

Несподівано Yandex раптом узяв і викотив черговий плід своєї творчості - Яндекс Мессенджер. Вже з назви зрозуміло, що це черговий додаток для смартфона для обміну повідомленнями. Але що нового можна запропонувати на цьому ринку, який і так сповнений різного роду програм, найпопулярнішими з яких є WhatsApp, Viber і Telegram? Будемо розбиратися разом! А заодно подивимося, як встановити та використовувати Яндекс Мессенджер на телефоні Android або iPhone з iOS.

До речі, тепер у нас теж є канал в Яндекс месенджери, куди ми будемо публікувати посилання на нові статті. Щоб не пропустити і читати їх першими, раджу прямо зараз підписатися!

Як завантажити і встановити Яндекс Мессенджер?

Почнемо з установки Яндекс Мессенджер на телефон. Додаток доступний як для операційної системи Android в Google Play Market, так і для iOS (Apple iPhone) в AppStore. Заходимо і викачуємо її до себе на смартфон.

Яндекс Мессенджердодаток яндекс месенджер

При першому запуску програма попросить нас авторизуватися в своєму акаунті в Яндексі, якщо такий існує.

вхід в Яндекс Мессенджер

Примітно, що для входу не потрібно відразу вказувати свій номер телефону. Можна використовувати існуючий особистий кабінет - а він точно є, якщо ви коли-небудь користувалися поштою від яндекса або електронним гаманцем. І цей номер підтягнеться саме з нього.

Або якщо з якихось незрозумілих причин вас обійшов світ сервісів Яндекс, то тут же можна завести обліковий запис прямо з Мессенджера. Але тоді вже реєстрація відбувається з підтвердженням за номером мобільного.

обліковий запис яндекс месенджерномер телефону яндекс месенджер

Після надання допуску до списку контактів і повідомленнями

доступ до контактів яндекс месенджервідправка повідомлень яндекс месенджер

потрапляємо на головний екран додатка

стартовий екран

Основні особливості Яндекс Мессенджера

Тут відразу виявляються дві основні функції для спілкування, доступних для Яндекс Мессенджера:

  1. Чати - аналог телеграм-каналів, в яку можна публікувати свої новини для передплатників. Сюди ж розробники впровадили функцію, яка раніше називалася Яндекс Чати c ботами для зв'язку з сайтами компаній.
  2. Друзі та знайомі - список контактів з вашого телефонного довідника, які прив'язали свій мобільний номер до свого аккаунту Яндекс, а значить вже зараз можуть користуватися додатком.

канали та контакти

Яндекс Мессенджер на комп'ютері Windows

Як можуть отримати повідомлення ваші співрозмовники, якщо у них ще не встановлено Яндекс Мессенджер? ОлександрЛегко! В цьому криється ще одна особливість додатка Яндекс Мессенджер. На відміну від WhatsApp, який має тільки мобільний повноцінну версію, або Telegram, який потрібно встановлювати на смартфон або комп'ютер в якості додатку, Yandex Messanger вбудований в інші власні онлайн сервіси.

Наприклад, якщо просто зайти в браузер, відкрити головну сторінку Yandex.Ru і авторизуватися під своїм ім'ям користувача, то в кутку на бічній панелі екрана комп'ютера з'явиться спливаюче вікно чату.

веб версія яндекс месенджер

З нього не тільки можна прочитати вхідні повідомлення, але і повноцінно спілкуватися прямо з комп'ютера або ноутбука - без установки додаткових програм.

чат яндекс месенджер на комп'ютері

Причому функціональність веб-версії не обмежена в порівнянні з мобільного. Тут доступні всі ті ж самі можливості по управлінню чатами і каналами і загальні настройки профілю.

Як користуватися Яндекс Мессенджером - повідомлення і виклики

Тепер подивимося, як користуватися Яндекс Мессенджером в мобільному телефоні на практиці. Версії для Андроїда і iPhone абсолютно ідентичні.

Натискаємо на іконку редактора в правому верхньому куті

новий чат месенджер

Вибираєте з контактів співрозмовника. Причому в списку будуть відображатися як абоненти з телефонної книги, так і адміністратори сайтів, в листуванні з якими ви коли-небудь брали участь. Також є можливість створити груповий чат для одночасного спілкування відразу з декількома людьми

співрозмовник в чаті

І спілкуємося. З видів зв'язку доступні:

  • Традиційні повідомлення, до яких також можна прикріпити як фотографії, відео, так і будь-які інші файли повідомлення яндекс месенджерприкріпити фото в яндекс месенджер
  • голосові повідомлення голосове повідомлення яндекс месенджер
  • Голосові або відео дзвінки відео викликвідео голосовий виклик

І саме головна фішка, якої не було до цих пір ні в одного конкурента - повідомлення, набране голосом і перетворене в текст!

Дивно, як до сих пір ніхто не здогадався реалізувати подібне на практиці. Розпізнавання мови в текст було доступно тільки засобами операційної системи, але не на рівні додатку. Багатьох, в тому числі і мене, дратує, коли присилають повідомлення голосової пошти. Для цього потрібно включати звук, що не завжди зручно.

голос в текст

Плюс його будуть чути всі навколишні. Але не можна не погодитися з тим, що набирати повідомлення голосом - це зручно. Виходить, комфортно і тому, хто відправляє повідомлення, так як не потрібно нічого друкувати. І тому, хто його отримає у вигляді тексту. Бінго!

закріпити повідомлення яндекс месенджер

Відправлене ж повідомлення в Яндекс месенджера можна повністю видалити з чату, позначити смайлом або закріпити, щоб посилання на нього постійно відображалася ввех екрану.

відзначити повідомлення

Також присутній зручний пошук по чату, а повідомлення можна відключити для кожної стрічки бесіди окремо.

пошук по чату яндекс месенджер

Установки програми Яндекс Мессенджер

Якщо зайти в налаштування профілю, тобто можливість поміняти своє ім'я і аватарку. А також налаштувати параметри конфіденційності - хто може дзвонити, запрошувати в чат, бачити онлайн статус, знаходити вас і т.д.

настройки яндекс месенджер

Можна дозволити доступ до тієї чи іншої функції всім користувачам, тільки контактам або нікому.

дозвіл доступу

Тут же здійснюється відключення показу повідомлень і синхронізація контактів, установка браузера за замовчуванням, в якому будуть відкриватися зовнішні посилання. А також можна внести будь-якого людини в чорний список і більше ніколи не отримувати від нього повідомлень.

канали

Повернемося до каналів. Кожен користувач може створити свій власний і запросити туди інших учасників. Причому зробити це можна знову ж з телефонної книги

додати учасника

Або зробити його публічним і поділитися посиланням із широкою аудиторією

поділитися посиланням

І потім публікувати туди свої новини чи посилання на статті на сторонніх ресурсах.

стрічка каналу яндекс дзен

У загальному і цілому видно, що розробники Яндекс Мессенджера накопичили і переосмислили весь досвід створення подібних додатків і випустили своє рішення, яке досить конкурентно. Мені сподобалося навіть не стільки різноманітність функціональності з обміну повідомленнями та здійснення дзвінків, скільки по його доступності для використання з будь-якого пристрою. Чекаємо тепер інтеграцію додатки з пристроями розумного будинку від Яндекса - думаю, справа не за горами і подібні розробки вже ведуться. Інакше навіщо це все було спочатку затівати?

Судячи з останніх успішних проектів компанії, таким як Таксі, каршерінг Яндекс Драйв, голосовий помічник Аліса, доставка Яндекс Їжа і т.д., компанія серйозно прийшла на цей ринок. Залишилося тільки переманити до себе аудиторію, і незабаром Яндекс Мессенджер стане таким же обов'язковим для установки додатком, як WhatApp, Telegram або Viber.