3 Ради, Що Робити, Якщо Роутер Чи не Бачить 3G-4G Модем?

У багатьох користувачів інтернету, зокрема тих, хто прочитав статті на нашому блозі про організацію WiFi через модем мобільного оператора, часто виникає дивна ситуація здавалося б, купили маршрутизатор з USB портом, але при підключенні роутер не бачить 4G модем від таких операторів, як Yota , МТС, Мегафон, Білайн або Теле 2. Причому це може бути маршрутизатор також будь-якої фірми - TP-Link, Keenetic, Asus, D-Link і так далі. У чому може бути причина?

Про те, що роутери, у яких є порт для підключення модемів і флешок, сьогодні знають майже всі. А ось те, що не всі моделі роутерів працюють з усіма моделями модемів, чули одиниці. Так друзі, я неодноразово писав про те, що всю схему підключення мобільного інтернету через маршрутизатор потрібно підбирати комплексно. І обов'язково перевіряти сумісність двох пристроїв між собою, а також підтримується робота з даними стільниковим оператором - Yota, Мегафон, Теле 2, Білайн, МТС, Ростелеком і т.д.

До речі, цієї невідповідності можна уникнути, якщо відразу купити модель маршрутизатора, який через окремий слот безпосередньо працює з SIM картами будь-якого стільникового оператора. Як приклад, можу навести модель TP-Link Archer MR200, який був у нас на огляді.

Як перевірити, чи буде бачити роутер 4G модем по USB?

Якщо ви тільки що задумалися про налаштування через роутер wifi інтернету, від мобільного оператора, то найчастіше ситуація виглядає таким чином, що у нас вже є модем, який раніше підключали в ноутбук і сиділи в інтернеті з нього. А пізніше з'явилася необхідність виходити у всесвітню павутину з іншого пристрою, і тому ми вирішили організувати спільний доступ через маршрутизатор. Тобто 4G модем Yota вже є і потрібно підібрати правильний роутер для модему. Для цього вибираємо будь-яку вподобану модель з USB роз'ємом, йдемо на сайт виробника і шукаємо сумісні з нею моделі модемів. Наприклад, для роутерів TP-Link ця інформація міститься в розділі «Підтримка - Списки сумісних пристроїв»

Далі дивимося блок «Список сумісних 3G / 4G USB модемів» - тут вказані назви моделей маршрутизаторів, які працюють з мобільними модемами.

Вибираємо ту, яку плануємо купити, і дивимося таблицю сумісності.

У другому стовпці зазначений оператор стільникового зв'язку, у другому - модель сумісного модему і його ревізія, тобто версія заліза. Тепер потрібно дізнатися, який саме модем є в нашому розпорядженні. Свого стільникового оператора ви знаєте. Тепер відкриваємо кришку пристрою, під якою вставляється сімка, і дивимося на етикетці виробника, модель і при необхідності ревізію.

І шукаємо її в списку на сайті виробника роутера. Якщо є - відмінно, йдемо в магазин і сміливо його купуємо. Ні? Вибираємо інший і перевіряємо його точно так же.

У тому випадку, якщо у вас вже є маршрутизатор з USB, а ви хочете придбати до нього сумісний модем, то все ще простіше - так само по найменуванню роутера вибираємо відповідний 3G / 4G LTE модем.

На жаль, мені не вдалося знайти такий же докладної інформації про сумісні 3G / 4G модеми з маршрутизаторами Asus, D-Link, Tenda, Zyxel. А ось Netis навпаки подбали про своїх користувачів і надали ці дані, втім, їх модельний ряд, оснащений підтримкою модемів, поки не такий великий.

Що, якщо роутер не бачить 4G USB модем?

Що ж робити, якщо у ви вже купили собі весь комплект, а роутер не бачить модем Yota або іншого оператора? Не поспішайте викидати все на смітник - насамперед спробуйте оновити ПО роутера. Можливо, в новій офіційній версії додана підтримка нових модифікацій. Крім того, є варіант поставити прошивку від сторонніх розробників - вони зазвичай більш просунуті і містять відсутні в фірмовій оболонці функції.

Також спробуйте перезавантажити роутер, або зробити повне скидання і заново налаштувати маршрутизатор на роботу з мобільним 3G-4G модемом, переконавшись, що він знаходиться в зоні прийому мережі (як його поліпшити читайте статті про посилення стільникового сигналу).

Також рекомендую по можливості уникати підключення через шнур - причина може бути саме в ньому. Вставляйте свій 4G модем безпосередньо в USB порт роутера.

Сподіваюся, ці поради вам допоможуть. Якщо є ще питання - пишіть в коментарях, будемо думати разом ...