Як Вибрати Хороший Роутер для Будинки - Як Купити КРАЩИЙ Маршрутизатор в Квартиру

Як вибрати хороший wifi роутер, щоб він забезпечував стабільний сигнал в будинку або квартирі? Це перше, про що необхідно подумати, якщо ви всерйоз задумалися про те, який купити роутер, щоб бездротова мережа вай фай працювала по всій квартирі. У цій статті ми детально розглянемо, які бувають wifi роутери. А також дізнаємося, на що потрібно звернути особливу увагу при виборі кращого маршрутизатора для домашнього інтернету, щоб отримати найбільше покриття.

Який краще вибрати WiFi роутер для дому та квартири?

З питанням призначення і роботи маршрутизатора ми вже розібралися в іншій статті. Однак багато хто стикається з труднощами, які обумовлені, в першу чергу, величезною кількістю моделей даного виду техніки. У наш час виробники пропонують такий широкий асортимент, що, не маючи достатнього досвіду, можна і розгубитися. Адже кожному хочеться підібрати хороший роутер за прийнятною ціною для створення якісної мережі вай-фай будинку у себе в квартирі.

Ви запитаєте мене, який роутер найкраще вибрати? Незалежно від того, чи хочете ви будувати у себе вдома велику навантажену бездротову локальну мережу чи ні, я скажу вам так - для виконання універсальних завдань з доробком на майбутнє.

  1. По-перше, він повинен бути двохдіапазонний і підтримувати роботу на частотах 2.4 і 5 ГГц. Діапазон 2.4 сьогодні вже дуже сильно перевантажений через що можуть бути часті розриви мережі і провали в швидкості підключення
  2. По-друге, у маршрутизатора повинен бути USB порт, який працює як з флешками, з яких можна зробити локальний медиасервер, так і з сучасними LTE (4G) модемами різних стільникових операторів. Якщо сьогодні це і не потрібно, то завтра ви купите собі телевізор і захочете дивитися без проводів фільми, що зберігаються в мережевому сховище. Або знадобиться організувати вайфай за містом, де можливість виходу в інтернет є тільки за допомогою мобільного модему.
  3. Нарешті, у нього має бути мінімум три, а краще чотири зовнішніх WiFi антени - повірте, на стабільності і швидкості економити не варто, якщо хочете зберегти свої нерви.

Купувати першу-ліпшу модель вкрай не рекомендується. Витратьте всього 5-10 хвилин вашого часу, ознайомтеся з асортиментом товарів, пропонованих вам, уважно вивчіть характеристики найбільш вподобаних пристроїв і тільки тоді приймайте остаточне рішення. Я думаю, немає сенсу рекомендувати, який роутер краще - сьогодні наша мета зрозуміти, як взагалі класифікувати їх за основними характерними ознаками і вибрати той тип маршрутизатора, який підходить для вирішення конкретних завдань у вас в квартирі і забезпечення хорошого сигналу. Грунтуючись на цих знаннях, ви вже зможете вибрати те, що більше підходить за ціною, зовнішнім виглядом і відгуками інших користувачів.

Який хороший виробник wifi роутерів для домашнього інтернету?

Висловлю свою особисту думку - мені по співвідношенню ціни і якості подобаються вай фай роутери фірми Keenetic - недавно вони відокремилися від Zyxel і стали окремим брендом. Також поза конкуренцією Cisco і Mikrotik, але це вибір більше для офісних рішень.

Хоча сам я вже довгий час в якості основного використовую TP-Link. Це виробник самий масово представлений в нашій країні, але модельний ряд сильно відрізняється по продуктивності і якості. Поетосу дивитися краще в бік більш дорогих.

У Asus і Trendnet ціни явно завищені при досить посередній якості у останнього.

rouer asus rt ac1200gu

Якщо ви підбираєте собі роутер на АліЕкспресс, то частіше за інших будуть потрапляти такі фірми, як Comfast, TotoLink, Tenda і Netis - непогані бюджетні пристрої, що недавно з'явилися у нас на ринку і тому не хапають зірок з неба.

Дозволю собі один, надійний, як танк, рада

якщо бюджет дозволяє, то беріть модель подорожче!

При цьому пам'ятайте також і про те, що часто ціну накручують за бренд - у кожного виробника своя цінова шкала від простих до наворочених моделей. Тому іноді має сенс взяти найдорожчу модель не надто розкрученого бренду, яка в підсумку обійдеться дешевше, ніж з тими ж характеристиками, але більш популярного.

Вибір хорошого вай фай маршрутизатора за типом підключення інтернету в будинку або квартирі

WiFi роутери бувають декількох типів, тому перш, ніж відповісти на основне питання, давайте поставимо собі іншим - який у вас в квартирі тип з'єднання з інтернетом?

Пройдемося по трьом основним.

Ethernet

Найпоширеніший - в квартиру проведено кабель - вита пара з роз'ємом RG-45 на кінці. У цьому випадку вибір зробити дуже просто - підходить як точка доступу, в якій є хоча б один вхід для такого кабелю, так і роутер (або маршрутизатор, як його ще називають), з декількома роз'ємами, які зовні візуально трохи більше, ніж розетка для телефону і всі вони при цьому, включаючи інтернетівський (WAN), повинні бути однакові.

Який вибрати роутер wifi для будинку?

ADSL

ADSL - це коли інтернет проведено через телефонний шнур. Часто даний тип підключення практикують провайдери, які надають послуги телефонії, ТБ і інтернету. При такому типі потрібно або:

  • Поєднане пристрій, який одночасно є і ADSL-модемом і wifi точкою доступу і має, відповідно, роз'єм для вилки і підтримує ADSL з'єднання. Така точка, як і в попередньому прикладі, буде тільки роздавати інтернет, але неможливо буде створити локальну мережу.
  • Якщо розеток на пристрої кілька, то це вже повноцінний роутер для створення бездротової локалки і визначити, чи є у нього підтримка ADSL, легко - одна з розеток обов'язково візуально повинна бути трохи менше за інших.
  • Можливий також варіант, коли провайдер вже надав модем, який не має модуля Wi-Fi, то його можна з'єднати зі звичайним роутером.

Який вибрати роутер для дому?

Через 3G / 4G модем

Відносно новий тип підключення без проводів. Його зараз надають всі мобільні оператори і полягає він у отриманні сигналу через встановлену в них сім-карту. Для того, щоб роздати такий інтернет, потрібен роутер з USB портом, що підтримує ту модель модему, через яку ви маєте доступ в мережу. Також оператори випускають свої власні моделі 3G або 4G роутерів, які за умовчанням вже мають підтримку продаваних ними модемів і налаштовані на роботу в цих мережах. Вибір роутера з таким типом з'єднання кращий, якщо стоїть завдання провести інтернет на дачі.

Також наявність USB є хорошим плюсом, оскільки до нього можна буде згодом підключити різні пристрої і налаштувати їх на спільне використання всіма копьютеров в домашній мережі.

Я думаю, що більшість набувають роутер не тільки для того, щоб підключити до інтернету більше пристроїв, ніж один комп'ютер, до якого за стандартом йде кабель провайдера, але і для того, щоб зв'язок всюди була бездротова щоб уникнути протягання павутини проводів через всю квартиру. Тому потрібно заздалегідь подбати про придбання для всіх стаціонарних ПК бездротових адаптерів.

Також заздалегідь необхідно продумати місце розташування маршрутизатора. Часто при проектуванні ремонту приміщення його розташовують в розподільному щитку, проте оптимально, коли він знаходиться по центру квартири, щоб сигнал рівномірно поширювався по всіх кімнатах. Якщо ж все-таки будете ставити його в щиток біля вхідних дверей, то плюсом буде наявність потужного передавача і зовнішніх антен.

На що ще звернути увагу при покупці маршрутизатора для великого покриття мережі будинку або в квартирі?

Але повернемося до основного питання - щоб вибрати кращий роутер для виконання поставлених перед ним завдань в квартирі або офісі, необхідно звернути увагу на наступні його характеристики:

хороша начинка

Визначтеся, що саме вам потрібно для використання, і в залежності від цього підбирайте модель по тому, яким функціоналом вона володіє. Основні це:

  • різні режими роботи, які можуть вам знадобитися (точка доступу, міст, репітер, клієнт)
  • наявність USB порту з підтримкою принтерів, камер і 3g модемів
  • підтримка ADSL з'єднань через телефонний дріт

і так далі…

Наявність зовнішньої антени

Потужність її визначається в децибелах (dBi). Чим більше цифра і чим більше цих антен, тим сильніше сигнал і радіус охоплення. Крім того, якщо антена знімна, то можна згодом придбати більш потужну антену wifi.

улучшенниі?  роутер mercusys

IPv6

Підтримка сучасного протоколу передачі даних TCP IPv6 буде також плюсом. На сьогоднішній день найбільш використовуваним є IPv4, проте він обмежений довжиною IP адреси в 32 біт, новий же вже підтримує до 128 біт. Тобто це вже якщо вибирати модель з доробком на перспективу розвитку мережевих технологій.

Протокол захисту мережі

При виборі роутера зверніть увагу, щоб модель підтримувала сучасні надійні протоколи шифрування передачі даних - WPA і WPA2. Переважна більшість роутерів, які сьогодні можна вибрати на ринку, їх підтримують.

Технічні характеристики

Для стабільної і швидкої роботи в роутері має бути не менше 32 mb оперативки, а процесор бажано брати з частотою не менш 240MHz, а краще більше 580 мегагерц. Також подивіться, щоб флеш-пам'ять була не меншою 8 mb. Якщо цих характеристик немає на коробці, а швидше за все так і є, то можна подивитися прикладену інструкцію або завантажити її в інтернеті - до слова, останнім часом вкладені керівництва користувача набагато більш стислі, ніж поширювані через інтернет.

клас роутера

Якщо у вас сучасний комп'ютер або ноутбук, то варто вибрати роутер, що працює в режимі «AC» або «N» і підтримує максимальну швидкість передачі даних до 700/300 Мбіт / сек відповідно. Попереднє покоління «G» працювало тільки на швидкості до 54 Мбіт / с. В принципі, для більшості сьогоднішній тарифних планів цього буде достатньо, але техніка розвивається дуже швидко, тому знову ж таки, якщо думати про майбутнє, то більш розумно взяти по максимуму, тим більше різниця в ціні в кілька сот рублів не врятує.

робоча частота

Більшість недорогих моделей працюють на частоті 2.4 ГГц. Однак сьогодні роутер є майже в кожній квартирі, через що всі канали сильно забиті і це позначається на швидкості і стабільності роботи. Для забезпечення максимальної продуктивності вибирайте двохдіапазонний роутер з підтримкою також частоти 5 ГГц - зараз такі пристрої ще не сильно поширені, тому ви отримаєте «незасмічену» радіоефір і як наслідок більш стабільний сигнал.

протокол з'єднання

Для підключення до інтернету сучасні провайдери використовують різні протоколи передачі даних, які відрізняються один від одного. Подивіться свій договір на підключення, в якому зазначено тип протоколу, і переконайтеся, що роутер його підтримує.

вартість

Раз вже мова зайшла про ціну, то треба мати на увазі, що думаючи, який вибрати роутер wifi для будинку, треба мати на увазі, що моделі, що відповідають всім перерахованим вище характеристикам, не можуть коштувати дешевше тисячі рублів. Хоча ціна також залежить і від виробника і може бути невиправдано завищена чисто через популярності бренду.

роутери

Виробник

Зрозуміло, краще брати пристрій відомої марки. Давно присутні на ринку і добре зарекомендували себе такі фірми, як Asus, Netgear, TP-Link, D-Link, Cisco, Zyxel, Belkin. Цього набору цілком достатньо, щоб вибрати собі щось вартісне

Російську мову інтерфейсу

При покупці обов'язково уточніть, чи є в програмному забезпеченні і в адмінки російську мову. Це допоможе уникнути маси проблем при самостійному налаштуванні роутера.

оновлення системи

Наявність прошивок на офіційному сайті і коли була випущена остання. Також перед тим, як остаточно вибрати wifi роутер, переконайтеся, що на сайті виробника є опис даної моделі і можна завантажити офіційні прошивки. Одна і та ж модель може кардинально відрізнятися один від одного підтримкою різних пристроїв і функцій в залежності від встановленої на неї версії прошивки. Тому зверніть увагу на те, коли було вироблено останнє оновлення. Якщо програмне забезпечення для роутера виходить регулярно, то у вас не буде проблем з його оновленням і підтримкою в актуальному стані.

perevod na russkiy xiaomi router 3

Відгуки користувачів

І нарешті, останній засіб, яке можна використовувати при вирішенні питання вибору і покупки роутера для будинку - сарафанне радіо. А саме, зайти на Яндекс.Маркет або тематичний форум і почитати відгуки реальних власників тих моделей, на які ви поклали своє око. Якими б не були хорошими заводські характеристики, кінцевого користувача обдурити складно, тому почитайте, розпитайте для того, щоб зробити остаточний вибір.

І вже після цього можна сміливо йти в магазин з твердим усвідомленням того, що конкретно вам потрібно придбати і який саме для вас роутер буде кращим для використання вдома в квартирі. Бажаю вдалої покупки!

Відео, який купити і як вибрати хороший маршрутизатор для будинку або квартири