Роутер Asus RT-N18U - Огляд і Налаштування

Сьогодні буде невеликий огляд wifi роутера Asus RT-N18U, а ідея написання даного огляду прийшла після прочитання коментаря одного з глядачів на відео, присвячене одному з маршрутизаторів, який позиціонується як найшвидший на частоті 2.4 ГГц. Наводжу дослівно його текст:

Відповідь на назву ролика - ні, не найшвидший, найшвидший це ASUS RT-N18U, до 600 Мбіт на 2.4 GHz, при тих же 3 антенах (технологія turbo qam)?

І тут якраз наш партнер, магазин Юлмарт, запропонував нам подивитися на згадану модель Асус - зрозуміло, ми не могли пройти повз таку можливість - зробити на нього огляд і заочно порівняти два цих топових однодіапазонні роутера від різних виробників.

Отже, чим може похвалитися ASUS RT-N18U?

Перш за все фірмовою технологією TurboQAM, яка підвищує швидкість передачі даних в бездротовій мережі в діапазоні 2,4 ГГц. Суть її полягає в тому, що на каналі 40 МГц використовується модуляція сигналу QAM-256 замість QAM-64, що підвищує в теорії швидкість зі стандартних 450 Мбіт / с до 600 Мбіт / с, тобто на цілих 33%. Це реальна надбавка до швидкості в будь-яких завданнях, яка при сьогоднішній завантаженості частоти виглядає вельми актуальною.

роутер asus

«Під капотом» у роутера Asus RT-N18U процесор ARM Cortex-A9, що працює на частоті 800 МГц. Це багатозадачність процесор, який може масштабувати виконання складних завдань на 4 ядра. Допомагає йому в цьому оперативна пам'ять об'ємом аж 256 МБ - до речі, вона заснована на чіпі стандарту DDR3, а не DDR2, яка як правило встановлюється в інших моделях. Флеш пам'ять становить 128 Мб.

Комплектація і зовнішній вигляд Asus RT-N18U

Але давайте потихеньку розглядати зовнішність роутера ASUS RT-N18U і поступово вивчати інші його характеристики. Отже, маємо коробку традиційно для Асус чорного кольору. Вона зроблена дуже інформативно і у вигляді значків описує потенційному покупцеві про всі можливості роутера.

asus rt-n18u

На зворотному боці також є деякі наочні схеми роботи.

rt n18u

Всередині знаходимо стандартну комплектацію:

  • WiFi роутер
  • кабель Ethernet
  • Блок живлення
  • 3 антени
  • Інструкції та гарантія

wifi роутер asus

Єдине, що відсутній, - це CD з мануалом і програмою монтажник. Нарешті хоч хтось відмовився від цього архаїзму - зараз вже на комп'ютери часто навіть не ставлять CD-привід для читання цих дисків, а вся настройка роутера відбувається або через браузер, або з мобільного додатка - у Asus воно теж є, але його ми подивимося ближче до кінця статті.

Корпус роутера виконаний з пластика і має знайому форму з красивою переливається на світлі перфорованою поверхнею. До слова, всі моделі серії виглядають однаково і відрізняються лише начинкою.

asus rt-n18u корпус

Всі основні роз'єми розташовані ззаду, але один порт USB 3.0 винесено на передню панель. На мій погляд, це не дуже зручно, так як при розміщенні роутера на столі або поличці доведеться розраховувати, що потрібно залишати вільне місце не тільки за ним, але і перед, щоб без перешкод підключати пристрої до цього USB порту - принтери, мобільні модеми та т.д. Також вже в сам роутер вбудовано ПО, що дозволяє минаючи комп'ютер безпосередньо закачувати на флешку файли з інтернету через торрент-клієнт.

asus rt-n18u usb 3.0

Ззаду ж маємо 4 порту LAN + 1 WAN, ще один USB, кнопку включення і кнопку скидання налаштувань. Що стосується розмикача, то тут все вони гігабітні, тобто підтримують сучасний стандарт швидкості до 1000 Мбіт / с. Крім того, один з LAN портів через адмінку можна призначити в якості додаткового WAN для резервної подачі на роутер інтернету.

asus порти lan-wan

Asus RT-N18U оснащується трьома знімними антенами, що вже само по собі покликане забезпечити досить широку площу бездротовим сигналом. Однак в нашій моделі реалізована ще одна цікава технологія - AiRadar, яка ще більше збільшує потужність WiFi в напрямку до приймача і розширює радіус покриття мережі до 150%. Вона полягає в тому, що роутер автоматично визначає те місце, звідки до нього підключилися, і цілеспрямовано посилає сигнал в його сторону.

AiRadar

Роутер вельми важкий по вазі через радіатора, який покриває майже всю площу плати всередині корпусу - потужна начинка вимагає гарного охолодження.

asus радіатор

На днище як завжди є наклейка з інформацією для первинного підключення до WiFi і авторизації в панелі адміністратора. Також є отвори під кріплення на стіні.

rt-n18u днище

Налаштування роутера Asus RT-N18U

На підключенні роутера Asus RT-N18U я докладно зупинятися не буду - тут все як завжди, підключаємося по SSID з наклейки до WiFI, заходимо по IP 192.168.1.1 в адмінку і логіном з ім'ям користувачем і паролем «admin». До речі, при первинній налаштуванні роутер автоматично не завжди правильно визначає тип вашого підключення до провайдера - це доводиться робити вручну після проходження кроків первинної настройки.

Звернемо увагу на особливості нової прошивки Asus, інтегрованої в роутер. Зокрема, в групі пунктів меню «Стан системи» окрім основних налаштувань бездротової мережі відображаються графіки використання центрального процесора і оперативної пам'яті пристрою. Ще одна інформаційна графа дає можливість перегляду потужності сигналу для підключених бездротових клієнтів.

диспетчер системи

Також в роутер вбудована функція VPN-сервера і клієнта.

Для гостей є можливість створити 3 додаткових бездротових мережі без доступу до ваших локальних ресурсів.

Налаштування роутера Asus RT-N18U на роботу з флешкою ​​зосереджена в розділі «USB додаток» - тут можна створити на її основі FTP-сервер, налаштувати завантаження на неї файлів через вбудований майстер завантаження і відкрити зовнішній доступ до її ресурсів з інтернету через мобільний додаток AiCloud .

usb додаток

Через це додаток доступний управління деякими функціями підключеного роутера і робота з файлами на флешці.

aicloud ios

З додаткових режимів відзначимо можливість Asus RT-N18U працювати в якості точки доступу, повторювача і моста.

Більш детально настройки роутера Asus RT-N18U показані у відео на початку статті.

Швидкість інтернету через роутер Asus RT-N18U

Для тестування швидкості інтернету через Asus RT-N18U ми зробили пару вимірів - при кабельному підключенні комп'ютера до роутера і з iPhone по WiFi. Тариф провайдера обмежений швидкістю в 100 Мбіт / с

  1. по кабелю інтернет по кабелю
  2. за WiFi інтернет по wifi

Якщо чесно, то я не помітив такий вже великий прибавки до швидкості, як це заявляє виробник - показники по WiFi нижче, ніж при кабельному підключенні і знаходяться на рівні інших подібних моделей (можна порівняти з тим же TP-Link). Гигабитную ж складову нам перевірити не вдалося через відсутність відповідного для тесту тарифу.

Відео огляд Asus RT-N18U

Комплектація 9 Зовнішній вигляд 8 Швидкість інтернету 7 Дальність WiFi 6 Якість виконання 8 Ціна 6 Набір функцій 9 Зручність настройки 9 Стабільність 7 Разом 7.7