Налаштування Роутера Upvel - Підключення до Інтернету і Установка WiFi Мережі

Поговоримо про те, як налаштувати роутер Upvel. Маршрутизатор цього бренду широко представлені в основному серед пристроїв, які надають своїм клієнтам різні вітчизняні інтернет провайдери - Ростелеком, Білайн, Дом.ру і т.д. В основному це Upvel UR-315bn і UR-325bn, але дана інструкція по налаштуванню буде універсальна для всіх моделей даного виробника мережевого устаткування (UR-515d4g, UR-321bn, UR-825ac, UR-344an4g, UR-326n4g, UR-354an4g та ін.) Подивимося, як підключити маршрутизатор Upvel до інтернету, встановити зв'язок з комп'ютером або ноутбуком і налаштувати бездротову WiFi мережу.

Як підключити роутер Upvel до комп'ютера

Перш за все нам треба підключити роутер Upvel до комп'ютера. Якщо раніше кабель від інтернет провайдера йшов безпосередньо в мережеву карту ПК, тепер він повинен вставлятися в маршрутизатор. Тому виймаємо провід з задньої панелі комп'ютера

WAN виходи комп'ютера

І вставляємо його в роз'єм на роутері Upvel, який єдиний позначений як «WAN». Головне не переплутати його з портами «LAN», яких кілька і позначені цифрами. Про відміну WAN від LAN ми написали окрему велику статтю.

підключення роутера upvel

Далі беремо з комплекту від роутера мережевий кабель і вставляємо його в той роз'єм на комп'ютері, звідки був вийнятий шнур інтернету. Іншим кінцем вставляємо його в один з портів на маршрутизаторі, позначених цифрами. Крім того, можна підключитися до роутера Upvel по WiFi - ім'я мережі і ключ від неї також вказані на етикетці.

Тепер можна включити роутер і почати налаштування.

Підключення маршрутизатора Upvel до Інтернету

Тепер необхідно підключити роутер Upvel до інтернету і налаштувати WiFi. Але для цього необхідно потрапити в його панель управління. Це можна зробити через браузер на комп'ютері - в адресний рядок треба ввести IP адресу входу 192.168.10.1. При запиті логіна і пароля вводимо стандартні значення «admin-admin», які використовуються за замовчуванням.

Якщо вони не підходять, то виконує скидання налаштувань кнопкою «Reset» на корпусі і повторюємо.

upvel вхід в роутер

Потрапляємо в веб-інтерфейс роутера.

Майстер налаштування роутера Upvel

Виконати первинну настройку роутера Upvel найпростіше за допомогою покрокового майстра - це оптимальний вибір для новачка. Для запуску вибираємо останній пункт в меню навігації. Тут нам пропонується зробити наступні кроки:

 1. Вибрати режим роботи
 2. тимчасову зону
 3. Налаштувати інтерфейс LAN
 4. WAN (підключення до Інтернету)
 5. Wireless LAN (параметри WiFi)
 6. Захист Wi-Fi-мережі

майстер настройки upvel

Тиснемо на кнопку «Далі» і потрапляємо на сторінку вибору режиму роботи. Дана модель Upvel (UR-325BR) підтримує три види:

 • Шлюз - це основний режим роботи роутера. Саме його зараз і вибираємо
 • Міст - режим бездротового повторювача сигналу
 • Бездротове WAN-підключення - режим клієнта для прийому wifi і передачі його по кабелю на комьпютер

режим роботи роутера upvel

На наступному кроці потрібно активувати синхронізацію часу з інтернетом і вибрати зі списку свій часовий пояс

вибір часового поясу upvel

Після чого ми можемо змінити основний IP адреса роутера Upvel зі 192.168.10.1 на якесь інше значення. Якщо ви не знаєте, що це або цей момент вам не є принциповим, то пропускаємо

настроках lan на роутері upvel

Далі найважливіший пункт - налаштування підключення маршрутизатора Upvel до інтернету. Нам необхідно подивитися договір на надання інтернет послуг від провайдера і знайти там тип установки з'єднання. Якщо у вас його немає або ви не можете знайти дані для підключення, то зв'яжіться зі службою технічної підтримки і уточніть у неї. При неправильному введенні параметрів інтернет на роутері Upvel працювати не буде.

настройка wan upvel

динамічний IP

Використовується більшістю провайдерів і не вимагає ніяких налаштувань

динамічний ip upvel

статичний IP

Вимагає вказівки конкретного IP адреси, маски і шлюзу для підключення

статичний ip upvel

PPPoE (для Ростелеком)

Для PPPoE потрібно логін і пароль для з'єднання з інтернетом

pppoe upvel

PPTP і L2TP (для Білайн)

Тут потрібно буде вибрати Статичний або Динамічний IP, а також прописати логін, пароль і адресу сервера для підключення

l2tp upvel

Нарешті, переходимо до налаштування мережі WiFi. Тут потрібно придумати назву мережі, яке буде відображатися на комп'ютері при виборі сигналу для підключення.

настройка wifi upvel

І поставити пароль для з'єднання. Тип шифрування залишаємо за замовчуванням - WPA2-Mixed

тип шифрування wifi upvel

Зберігаємо зміни і чекаємо перезавантаження роутера. Оскільки ім'я мережі було змінено, поточний бездротове з'єднання буде розірвано, якщо ви виробляли настройку Upvel по WiFi. Потрібно перепідключитися до сигналу з новою назвою, яке тільки що поставили.

настройка wifi адаптера

Детальні настройки Інтернету і WiFi мережі Upvel

Після того, як первинна настройка буде закінчена, можна більш детально їх відрегулювати. Наприклад, якщо помилилися з типом підключення до інтернету, то для його зміни відкриваємо в меню розділ «Налаштування - Інтерфейс WAN»

підключення до інтернету upvel

Також в основній панелі управління є більш широкі можливості з налаштування WiFi мережі. по суті, ми тільки що задали параметри для тих пунктів, які на малюнку нижче відзначені зеленим кольором

настройки wifi мережі upvel

Крім них же є ще можливість поміняти:

 • Номер і ширину каналу WiFi сигналу

  номер каналу upvel

 • Вимкнути трансляцію SSID мережі у відкритий ефір

  приховати ssid upvel

 • Діапазон роботи сигналу wifi

  діапазон wifi upvel

 • Налаштувати швидкість передачі даних
 • Повністю відключити бездротовий модуль

Налаштування безпеки на роутері Upvel

Також базовий майстер настройки не передбачає деяких важливих деталей для забезпечення безпеки мережі. Зокрема, відразу після підключення необхідно змінити стандартні логін і пароль для входу в панель управління роутером. Для цього треба зайти в розділ «Сервіс - Завдання пароля». І прописати новий ключ авторизації в особистому кабінеті Upvel

зміна пароля на роутері upvel

Відео, як підключити і налаштувати маршрутизатор Upvel