Чому Комп'ютер на Windows 10 і 7 Чи не Бачить Жорсткий Диск Ноутбука по WiFi Мережі?

Сьогодні будемо розбиратися в темі, чому комп'ютер на Windows не бачить ноутбук і його жорсткий диск по WiFi мережі. У геометричній прогресії зростає кількість питань, пов'язаних з тим, що після всіх проведених налаштувань на роутері на якихось пристроях виникають проблеми при підключенні Windows до бездротового сигналу. Комп'ютери, ноутбуки та смартфони бачать WiFi, підключаються, але не можуть зайти в загальну папку на жорсткому диску якогось іншого комп'ютера всередині локальної мережі.

Організація локальної мережі - справа досить тонка і вимагає уваги при налаштуванні, тому що будь-яка зайва включена функція на роутері може повністю перекреслити всі вироблені до цього маніпуляції.

Ідею написати сьогоднішній пост мені навіяло одне повідомлення від нашого читача. Ось воно:

Справа таке. У мене роутер з wifi. Комп'ютери та ноутбуки, підключені по локалке бачать один одного, підключені по wifi - бачать один одного, але в загальному все один одного не бачать, тобто з пристрою по wifi я не можу підключиться до апарата, який підключається до мережі кабелем, і навпаки.

Я не дбаю про безпеку мережі. Не хочу створювати унікальну робочу групу. Не хочу морок з паролями, тому не хочу створювати «Домашню групу». Хочу щоб доступ був з тими настройками, що є, так як за ідеєю, він повинен бути.

Справа в тому, що періодично, з незрозумілих мені причин, цей доступ з'являється на якийсь час (очевидно до скидання сесії роутера або перезавантаження комп'ютерів). Я не знаю, чому з'являється цей доступ, як і чому його немає між LAN і WLAN.

Ось це я і хочу дізнатися. Windows 7 на всіх пристроях.

Чому комп'ютери, підключені до локальної мережі по кабелю, не бачать ноутбуків по WiFi?

Класне запитання, насправді, який до цього дня залишався осторонь. Взагалі, така поведінка більше характерно, коли всередині однієї локальної мережі працюють комп'ютери під управлінням різних операційних систем, наприклад, Windows XP, Windows 7 і Windows 10, через різного назви Робочої групи, які в них присвоєні за замовчуванням. Ця ж проблема може статися і в даному випадку.

Робоча група Windows 10

У всіх комп'ютерів на Windows повинні бути однакові робочі групи. Коли я описував, як підключити два комп'ютера один до одного безпосередньо, це перше, про що я говорив. Потрібно на всіх комп'ютерах задати однакову робочу групу. Для того, щоб зробити це на Windows 10, заходимо в будь-яку папку, і далі натискаємо правою кнопкою миші по напису «Цей комп'ютер» в лівій колонці і вибираємо «Властивості».

цей комп'ютер властивості

Тут знаходимо посилання «Змінити параметри»

змінити параметри windows

потрібна вкладка «Ім'я комп'ютера».

ім'я комп'ютера

Натискаємо кнопку «Змінити» і вводимо потрібне нам ім'я робочої групи, яке задано на всіх інших комп'ютерах в локальній мережі. За замовчуванням на всіх версіях Windows це значення виглядає як WORKGROUP.

ім'я робочої групи

Бажано придумати своє для забезпечення безпеки. Після цього зберігаємо налаштування і перезавантажуємо комп.

Windows 7

На Windows 7 це відбувається схожим чином. Найпростіше клікнути по іконці «Комп'ютер» правою кнопкою миші і вибрати пункт «Властивості». У вікні, заходимо в «Додаткові параметри системи».

Додаткові параметри системи

Тут відкриваємо таку ж вкладку «Ім'я комп'ютера» і точно також, як в 10, вводимо ім'я своєї робочої групи, після чого зберігаємо і перезавантажуємо.

одна підмережа

В налаштуваннях роутера у WLAN повинна бути та ж підмережа, що і у LAN /

Інша часта причина помилки, коли комп'ютери з бездротовим підключенням не бачать жорсткі диски тих, що підключені до роутера кабелями, це коли у кабельній і бездротової мережі різна сіть. Тобто роутер налаштований таким чином, що по суті це дві абсолютно різні мережі - LAN і WLAN, які між собою ніяк не пов'язані. Не всі роутери вміють працювати в такому режимі, але це буває, і може використовуватися наприклад, в кафе, коли потрібно відокремити пристрої офісу від ноутбуків відпочиваючих відвідувачів.

файрвол

Теж з міркувань безпеки, на будь-якому роутере є файрвол, блокуючий зовнішні підключення. Як правило, він працює на порт WAN, тобто забороняє доступ з інтернету в вашу локальну мережу, але просунуті моделі мають налаштування блокування доступу з мережі WiFi (WLAN) в кабельну (LAN) або навпаки.

До речі, з цієї ж причини роботи брандмауера - при активації різних фільтрів, у вас можуть не відображатися якісь елементи сторінок в інтернет при тому, що на самому комп'ютері начебто все налаштовано правильно.

firewall на роутері

Віртуальна мережа

Також у багатьох моделях маршрутизаторів є така функція, як «Віртуальна мережа» - тобто емуляція ще однієї віртуальної точки доступу бездротової мережі, з якої не буде доступу в локальну мережу - знову ж зручно включити WiFi для очікують в офісі клієнтів без можливості проникнути в вашу основну офісну мережу. Якщо ваш комп'ютер підключений саме до такого WiFi, то він не зможе побачити інші пристрої, підключені до основної мережі WiFi або до кабельної сітці.

віртуальна мережа

Ось такі пояснення можна знайти для наведеного нашим читачем випадку. Сподіваюся, ці приклади допоможуть і Вам вирішити ваші запитання!