Як Підключити і Налаштувати WiFi Адаптер TP-Link За 5 Хвилин?

WiFi для комп'ютера, що не оснащеного вбудованим модулем, можна зробити тільки за допомогою підключення до нього бездротового USB адаптера. Сьогодні я покажу, як підключити мережевий WiFi адаптер TP-LINK TL-WN822N до ноутбука або комп'ютера на Windows і налаштувати на ньому інтернет по USB. Він працює з сучасним стандартом WiFi категорії «N» і в теорії підтримує швидкість бездротового з'єднання до 300 Мбіт / сек. Наскільки це правда, дізнаємося в кінці статті, а поки подивимося на його зовнішній вигляд і характеристики.

wifi адаптер tp-link

Зовнішній вигляд WiFi адаптера TP-Link TL-WN822N

Адаптер упакований в фірмову коробку традиційно зеленого кольору. Комплект небагатий, але містить все найнеобхідніше - це сам usb адаптер, досить довгий кабель USB - miniUSB, диск з драйверами і ПО для настройки, наочна інструкція в картинках і гарантійний талон.

usb wifi адаптер

Дуже оригінальний зовнішній вигляд wifi адаптера TP-LINK. Ми звикли, що мережевий адаптер виглядає як збільшена в розмірах USB флешка. Тут трохи інша концепція побудови - воно не розраховане на те, що буде вставлятися і стирчати з корпусу комп'ютера або ноутбука. TP-WN822N спочатку спроектований для максимально якісного прийому сигналу wifi.

 1. Тому по-перше, він оснащений двома зовнішніми антенами по 3 dBi, які обертаються на 180 градусів для пошуку найбільш підходящого місця розташування для більш стійкого прийому.
 2. По-друге, він підключається до комп'ютера або ноутбука USB кабелем, тим самим у користувача є можливість розмістити адаптер в оптимальному для «упіймання» сигналу місці.

До речі, в складеному положенні ці антени оригінально замасковані під білий глянсовий корпус і візуально є його завершенням.

wifi адаптер для комп'ютера

Із зовнішніх елементів управління на корпусі wifi адаптера TP-Link є:

 • світлодіод
 • mini-USB роз'єм
 • і кнопка QSS для швидкої автоматичної настройки зв'язку між ним і роутером при наявності у останнього аналогічної функції.

кнопка qss на wifi адаптер tl-wn822n

Технічні характеристики

мережевий адаптер wifi

Підключення wifi адаптера TP-Link до Windows

Для того, щоб підключити wifi адаптер TP-Link до комп'ютера на Windows:

 1. З'єднуємо їх через додається USB кабель
 2. Вставляємо в привід CD, також йшов в комплекті
 3. Встановлюємо драйвера для wifi адаптера і фірмову утиліту для настройки.

При відключеному в Windows автозапуску програму установки потрібно запустити з диска - «autorun.exe». У тому випадку, якщо адаптер ваш дістався не новим, а диск втрачено, то завантажити драйвер для адаптера wifi TP-Link можна з офіційного сайту, також як і саму програму установки.

Програмне забезпечення на диску універсально для декількох моделей адаптерів TP-Link, тому для налаштування WN822N вибираємо його із запропонованих в списку.

tp-link wifi адаптер для ноутбука

Далі нам пропонується або встановити тільки драйвера, або разом з утилітою. За великим рахунком, можна тільки дрова, так як в Windows вже є все необхідний програми для роботи з бездротовими мережами. Але ми подивимося, що буде якщо поставити всі разом.

утиліта для настройки tp-link

Налаштування мережевого wifi адаптера TP-Link в Windows

Після установки нам відкриється додаток на вкладці «Network», де ми бачимо список всіх доступних для з'єднання бездротових мереж. Вибираємо SSID нашого роутера, вводимо пароль і вуаля - на комп'ютері з'явився інтернет

tp-link network

Після підключення можна зайти на вкладку «Status» і побачити все дані про поточний з'єднанні - SSID, IP адреса, який отримав комп від роутера, канал wifi, MAC адреса точки доступу і т.д. Зверніть увагу на швидкість - тут вказана теоретична заявлена ​​швидкість від виробника, яка не має нічого спільного з реальною швидкістю.

статус підключення tl-wn822n

Швидкість WiFi через USB адаптер TP-Link TL

А реальну ми перевірили окремо. По-перше, за допомогою онлайн сервісу SpeedTest дізналися, наскільки швидкість інтернету через адаптер TP-Link відрізняється від прямого кабельного підключення провайдера. Як WiFi роутера ми використовували модель TL-WR840N, яка також підтримує роботу на швидкості до 300 Мбіт / сек в бездротовому режимі і який гарантовано не ріже швидкість інтернету, як це було вже нами перевірено, а значить наш тест буде досить об'єктивним.

Отримали такий результат.

 1. швидкість інтернету по кабелю
 2. швидкість інтернету через wifi адаптер

Як бачимо, швидкість залишилася такою ж, як при прямому підключенні кабелю провайдера, а це означає, що адаптер також не ріже швидкість інтернету.

По-друге, ми поміряли швидкість обміну даними між двома комп'ютерами всередині локальної мережі, підключених через маршрутизатор.

 1. Спочатку заміряли швидкість всередині локальної мережі в чистому вигляді, коли обидва ПК підключені до роутера кабелями. два компа по кабелю
 2. Після цього до потрібного комп'ютера під'єднали адаптер TL-WN822N 2 pc через адаптер tp-link
 3. І нарешті, обидва пристрої підключили по WiFi, при цьому другий ноутбук - через вбудований бездротовий модуль з підтримкою швидкості до 150 Мбіт / с. 2 ноутбука через адаптери wifi

Як бачимо, при кожному наступному додаванні бездротового ланки швидкість передачі даних між комп'ютерами, а також її стабільність падала. Тут вона вимірювалася трохи в інших одиницях - не в мегабитах, а в мегабайтах в секунду. Щоб порівняти з першими тестами, то треба перевести свідчення за допомогою конвертера і отримаємо такі дані по середній швидкості (average):

 • 10 Мбіт / сек
 • 8.9 Мбіт / сек
 • 4.2 Мбіт / сек

В останньому тесті можна зробити знижку на те, що адаптер на другому ноутбуці підтримував швидкість до 150, проте думаю, це було не критично для кінцевого результату.

Відео огляд TP-Link TL-WN822N