Який Краще Вибрати Корпус Для Комп'ютера - Фірми і Типи

Кожен, хто має намір зібрати своїми руками комп'ютер, задається питанням, який краще вибрати корпус? По суті, це металевий каркас, в який встановлюються всі основні комплектуючі. Питається, що тут вибирати? Купив його - та й по всьому! Але не все так просто. Комп'ютерні корпусу всіх фірм мають різні види і розміри і відрізняються своїми тонкощами, про які ми з вами поговоримо в цій статті.

Які бувають і який вибрати комп'ютерний корпус?

Отже, Ви вже знайшли всі інші компоненти і залишилося вирішити, який корпус краще вибрати для комп'ютера, щоб все це господарство розмістити. Робити це потрібно з розумом - вид і розмір залежить від таких основних характеристик, як:

  • форм-фактор материнської плати
  • кількість і розміри відеокарт, а також інших карт розширення
  • кількість роз'ємів на передній панелі
  • комплектація системи охолодження

Умовно кажучи, підбираємо корпус для наших комплектуючих з міркувань, для чого буде потрібен комп'ютер. Для простої офісної роботи, універсальний або потужний ігровий з можливістю подальшого оновлення.

Типи корпусів для комп'ютера

Корпуси для комп'ютера бувають вертикального розташування або горизонтального. Років 15 тому, я пам'ятаю, на уроках інформатики системний блок розташовувався безпосередньо під монітором і крім кнопок включення-виключення мав тільки роз'єм для вставки великих квадратних дискет. Зараз горизонтальний тип (Desktop) майже зник і витіснений більш об'ємним вертикальним, хоча горизонтальні корпусу також виробляються для невеликих малопотужних комп'ютерів.

горизонтальний desktop

Вертикальні корпусу, про яких і піде сьогодні мова, називаються «Tower» (від англійського «вежа») і мають градацію за розміром.

Який найкращий корпус для комп'ютера?

Mini Tower

Mini Tower - компактний тихий корпус для офісного або домашнього комп'ютера. У нього можна встановити невелику материнську плату Mini ITX або Micro ATX і обмежена кількість комплектуючих - зазвичай це 2-3 карти розширення, 1 відеокарту, пара оптичних приводів і кілька жорстких дисків. Також обмежено кількість місць для встановлення вентиляторів охолодження.

Midi Tower

Midi Tower - найпоширеніший вид корпусу для універсального комп'ютера. У нього вже можна поставити системну плату як micro ATX, так і ATX, кілька відеокарт, кілька оптичних приводів, жорстких дисків і карт розширення. Також передбачено кілька місць для встановлення кулерів системи охолодження.

Big Tower

Big / Full Tower - великий корпус для ігрового комп'ютера або сервера, що вимагає великої кількості внутрішнього простору для установки декількох потужних відеокарт і серйозної системи охолодження. У нього можна поставити плату форм-фактора XL-ATX

корпус комп'ютера big tower

Вибір корпусу для комп'ютера за типом системи охолодження

У продуктивному комп'ютері продумане розташування системи охолодження має дуже важливу роль при організації внутрішнього простору системного блоку.

Блок живлення

Перше, що звертає на себе увагу при виборі корпуса - наявність і місце розташування блоку живлення. У дешевих моделях він зазвичай знаходиться в самому верху і вже присутній з заводу. Такого блоку потужністю 400-500 Ватт вистачить для домашньої машини середньої продуктивності. Для більш потужного можна придбати корпус без БП і докупити його окремо - більш надійного виробника і більшої потужності.

При складанні ігрового ПК краще вибирати системний корпус з нижнім розташування блоку живлення, оскільки від роботи відеокарти і процесора виділяється набагато більше тепла, яке потрібно виводити за допомогою установки додаткових вентиляторів на бічні кришки і верхню частину корпусу, замість БП.

Розташування блоку живлення в корпусі комп'ютера

кулери

Тут ми впритул підійшли до основного елементу системи охолодження - вентилятору. Якщо для звичайного комп'ютера досить 1-2 вбудованих вентиляторів, то для продуктивного бажано, щоб в корпусі було місце для їх установки на кожній зі сторін. Також вентилятори бувають різних розмірів і для максимального ефекту на корпусі повинні бути присутніми отвори для найбільших за розміром вентиляторів.

Вентиляція корпусу комп'ютера

У дорогих красивих корпусах на кришки і навіть передні панелі виконані у вигляді металевих сіток для кращого доступу повітря.

корпус для комп'ютера 2014

фільтри

Також не зайвим буде наявність в комплектації спеціальних фільтрів від пилу, які кріпляться в місці установки вентиляторів і запобігають сильне забруднення внутрішньої частини корпусу. Якщо їх немає в комплектації, то хоча б повинні бути передбачені місця для їх установки - самі фільтри можна буде докупити окремо.

Фільтр від пилу

фарба

Ще одним показником є ​​наявність фарбування на внутрішній стороні кришок і деталей. Справа в тому, що фарба не тільки може накопичувати статичну електрику і тим самим в якийсь момент викликати коротке замикання з подальшою псуванням комплектуючих. Фарбовані деталі гірше віддають тепло, тобто гірше остигають, а одна з головних задач корпусу якраз відведення тепла з внутрішнього простору. А значить краще купувати їх без внутрішньої фарбування.

Місця для установки обладнання в корпусі комп'ютера

Задня панель

Ще одним фактором при підборі корпусу є наявність на ньому отворів для установки карт розширення на задній кришці корпусу, заглушок для оптичних приводів на передній і місць для установки жорстких дисків всередині нього. Якщо будете встановлювати багато різних пристроїв, то бажано, щоб місць для установки було більше. Для карт розширення в MiniTower як правило 4 відсіку, в MidiTower - 7, в BigTower - 9.

Місце для установки комплектуючих

Заглушки на задньої частини, що прикривають місця установки карт розширення, можуть бути як одноразові, так і багаторазові. У простих корпусах це зазвичай металева пластинка, яка легко виламується і на її місце виводяться роз'єми карти (ТВ-тюнера, LAN і т.д.). Назад її вже вставити буде неможливо, тому якщо ви потім заберете карту розширення, то на її місці залишиться порожнє отвір.

Одноразові заглушки карт розширення

Якщо ви плануєте часто міняти і переставляти комплектуючі, то краще брати модель з багаторазовими заглушками, які кріпляться на гвинтах і при необхідності просто відгинаються.

багаторазові заглушки

Також в більш якісних корпусах для швидкості установки даних комплектуючих є спеціальні пластикові фіксатори, за допомогою яких їх легко встановити без використання викрутки. У звичайному корпусі вони кріпляться за допомогою звичайних гвинтиків.

Корпус для ігрового комп'ютера

Що стосується установки жорстких дисків, тут теж є невеликий нюанс. Є три типи їх установки:

  1. перший, коли він вставляється і витягується всередину корпусу,
  2. другий - у напрямку до відкритої кришці,
  3. третій, найшвидший - коли вони встановлюються через що відкривається дверцята на передній панелі.

Останні два варіанти частіше зустрічаються на більш дорогих корпусах і більш зручні, так як звільняють простір для роботи з материнською платою і дозволяє встановити додатковий вентилятор на передній частині корпусу комп'ютера.

Напрямок установки хард-диска в корпус

При виборі ігрового корпусу зверніть увагу на наявність спеціальних отворів для виведення шлангів системи водяного охолодження відеокарти.

Висновок шлангів охолодження

Передня панель

Нарешті, останнє, на що потрібно звернути увагу, - це зручність передньої панелі. На кращих комп'ютерних корпусах на ній, крім кнопок включення і перезавантаження, ще є аудіо-вхід і вихід для підключення навушників і мікрофону - дуже зручно, якщо вам часто доводиться користуватися навушниками. Також не зайвим буде наявність декількох входів USB для підключення флешок або деяких інших типів роз'ємів, наприклад, eSATA для роботи з зовнішніми жорсткими дисками. Причому, якщо комп'ютер буде стояти внизу, набагато зручніше користуватися, якщо вони будуть розташовані у верхній частині.

Роз'єми на передній панелі корпусу ігрового комп'ютера

Також на верхній частині дорогих моделей іноді є додатковий отвір для швидкого підключення хард-диска - якщо вам буде необхідно часто знімати жорсткий диск, то дана функція буде дуже корисна.

Додатковий роз'єм для жорсткого диска

Вибір комп'ютерного корпусу по зовнішньому вигляду

З основними характеристиками ми познайомилися - впевнений, тепер питання вибору корпусу не здається таким вже й простим, чи не так? Ну а після того, як визначитеся з технічними характеристиками майбутнього корпусу для свого компа, остаточне слово буде за естетичну складову - куди ж без неї ..?

Гарну світлодіодне підсвічування зараз ставлять навіть в недорогі модифікації. Загалом, думайте, підраховуйте, що до чого, а мені залишається лише підказати, які виробники на даний момент добре себе зарекомендували і роблять кращі корпусу.

  • Для простого ПК: Asus, Gygabite, Foxconn, Frontier, FSP, AirTone, Irwin
  • Для ігрового: CoolerMaster, Zalman, Aerocool, Antec, Corsair, Enermax

На закінчення статті хотів би представити вам відео-огляди сучасних корпусів комп'ютерів різного типу.