Схема, Як Обжать Виту Пару RJ-45 - Мережевий Кабель з 8 Жив Для Роутера, Комп'ютера та Інтернету

Поговоримо про те, як обжати екранований кабель витої пари - шнур інтернет з коннектором RJ-45, що складається з 8 жив. З його допомогою якого з'єднуються між собою роутер, комп'ютер та інші пристрої. В даній статті хочу поділитися схемами з квітами і досвідом роботи з інструментом, щоб правильно обжати інтернет кабель будь-якої довжини своїми руками за допомогою кліщів (крімпер). Хтось робить це навіть за допомогою звичайної викрутки! Навик стане в нагоді кожному, хто має справу з мережевим обладнанням будь-якої категорії. Або просто вирішив самостійно обжати виту пару 8-ми жильного дроти. Наприклад, якщо розбовтався коннектор кабелю інтернет від провайдера в результаті багаторазових підключень, або щоб підключити комп'ютер до роутера.

Інструменти для обтиску кручений пари RJ-45 з 8 жив

Напевно багато хто стикався з такою ситуацією, коли «вилка» інтернет кабелю в ході експлуатації замусолівалась, ламалася (особливо часто це відбувається з пластмасовою клямкою) - в загальному, контакти відходили і інтернет погано працював. Лікується все просто - треба заново обжати мережевий кабель (кручену пару) мережевий кабель (кручену пару) коннектором RJ-45.

Для цього нам буде потрібно:

 • Власне кабель від інтернету (Ethernet) - кручена пара.

  очистити жили кручений пари від обплетення

 • Кілька конекторів RJ-45 для підключення до роутера (буде потрібно один, а решта про запас)

  коннектор кручений пари rj 45

 • Обтискні кліщі, або крімпер - спеціальний інструмент, який можна придбати на будь-якому радіоринку

  кліщі для обтиску кручений пари

Схеми і кольору терморегулятори для обтиску кручений пари мережевого кабелю інтернет

Перш за все треба визначитися, за якою схемою будемо обжимати кабель. А їх є дві. Надійніше всього подивитися, як він був обжатий раніше - на відкусаними коннекторе. Якщо ж обжимаються виту пару з нуля, то доведеться подумати.

Схема прямого типу обтиску кручений пари з 8 жив за кольорами

Прямий тип обтиску - підійде для інтернет кабелю або мережевого патчкорду, за допомогою якого можна підключити комп'ютер до роутера. Називається прямим, тому що обидва кінці обжимаються однаково. Оскільки, один кінець вже підключений в коробці вашого провайдера, нам потрібно проробити цю процедуру тільки 1 раз. Якщо ж вам треба з'єднати ПК з роутером, то другий кінець обжимаємо точно також, як перший - тому такий тип і називається «прямим».

Як правильно обжати мережевий кабель

Варто зазначити, що для стандарту Ethernet 100Base-T (швидкість до 100 мб / с) використовується тільки 4 проводка - помаранчеві і зелені. Решта ж зарезервовані для більш швидкісного 1000 Мб-ного стандарту. І для прямого обтиску є ще два підтипу - «A» і «B». Різниця між ними в тому, що поміняні місцями помаранчеві і зелені проводки (замість помаранчевого - зелений, замість оранжево-білого - зелено-білий).

Інший спосіб обжати виту пару кабелю інтернет - перехресна схема терморегулятори

Ще один вид кабелю, який підійде тільки для з'єднання безпосередньо двох комп'ютерів - перехресний або кросовий (від англ. «Cross» - хрест). Тут два кінця мають різний порядок проводів - один за типом «А», а другий за типом «В».

перехресний обтиск кручений пари

Як обжати виту пару за допомогою інструменту «кліщі» - пашагово

 1. Перш ніж обжати виту пару, треба відкусити і зберегти старий коннектор - він буде прикладом нам надалі.
 2. Далі акуратно, не пошкодивши «кручені пари», очистити кінець нового кабелю від ізоляції. Для цього можна використовувати спеціальний подвійний ніж на придбаних кліщах або просто розкрити і очистити ізоляцію складаним ножиком.
 3. Перед вами виявляться 4 кручені пари з 8 кольорових жив дротів. Необхідно їх від'єднати один від одного і рівно обкусив, щоб всі вони були однієї довжини.
 4. Після цього распрямляем всі жили з мережевого кабелю і складаємо їх в потрібній послідовності відповідно до схеми - головне не переплутати кольори проводів кручених пар.
 5. Далі найвідповідальніший - беремо в ліву руку коннектор засувкою вниз, в праву - мережевий кабель. І акуратно вставляємо в пази проводки - головне, щоб не порушилася їх послідовність, інакше нічого не буде працювати. При цьому загальна зовнішня обплетення повинна увійти всередину коннектора для надійної фіксації і запобігання пошкодження дрібних дротів.
 6. Вставляємо до упору, після чого беремо обтискні кліщі, вставляємо коннектор у відповідний «роз'єм» - їх буває кілька для різних типів кабелів.
 7. Тепер залишилося тільки обжати виту пару - щільно затискаємо клеoі до упору, щоб проводки на коннекторе прорізали ізоляцію і стикнулися з проводами з кабелю.

Як правильно обжати мережевий кабель

Якщо все було зроблено правильно, то при підключенні патч-корду до комп'ютера у вас має запрацювати інтернет. Як бачите, нічого складного в тому, щоб обжати мережевий кабель немає!

Відео, як обжати мережевий кабель RJ-45 і підключити виту пару - схеми за кольорами

Для закріплення знань рекомендую подивитися наочне відео, після перегляду якого рекомендую підписатися на оновлення блогу - обіцяю, що Вас чекає ще багато цікавої практичної інформації зі світу IT технологій.