Як Включити AirDrop на iPhone і MacBook?

З появою в моєму арсеналі макбука, я став постійно користуватися AirDrop для передачі якихось дрібних файлів з айфона на MacBook, наприклад тих же фото для даної статті. Цей спосіб частково замінив мені сервіс Google Photo, який я до цього використовував для обміну фотографіями і відео між смартфоном і комп'ютером на Windows. Статтю про нього я написав трохи раніше, можете почитати. Ну а сьогодні розберемося з AirDrop - я покажу, як він включається і працює, а також як відправити фото з iPhone на Mac OS і навпаки.

Як працює AirDrop на iPhone і MacBook?

Власне, використовувати його можна не тільки в зв'язці iPhone + MacBook, але і між будь-якими девайсами Apple - iMac, Mac Mini, iPad. Навіть не потрібно за умови щоб, і ноутбук, і смартфон були прив'язані до одного і того ж аккаунту iCloud. Зручність у порівнянні з тим же безкоштовним хмарним сервісом від Google в тому, що передавати між телефонами і ноутбуками можна будь-які документи, а не тільки фото.

Для цього необхідно включити Bluetooth на айфоне і макбуки, а також зробити пристрій видимим через AirDrop. На Mac OS це робиться в такий спосіб:

  1. Заходимо в Finder і в лівому бічному стовпці вибираємо «AirDrop»
  2. Далі на засланні «Дозволити моє виявлення» вибираємо «Всім». Після чого список всіх доступних в поточний момент пристроїв з'явиться вище в основному вікні.як працює airdrop
  3. Тепер переходимо до iPhone. Тут заходимо в «Налаштування - Основні» і вибираємо додаток «AirDrop»
  4. Виставляємо так само «Для всіх» видимість airdrop iphone

Ось і все, тепер обидва пристрої готові до прийому і передачі фото, відео та інших файлів через AirDrop.

Як користуватися AirDrop на iPhone і Mac OS?

Тепер давайте подивимося на практиці, як передати фотографію з айфона на макбук через AirDrop. Для цього заходимо в додаток «Фото» і вибираємо одне або кілька зображень. Після чого тиснемо на стрілочку «Поділитися»

відправити фото airdrop

І далі на «AirDrop» - відкриється список доступних для обміну файлами пристроїв. Вибираємо свій Mac або інший iPhone.

як включити airdrop iphone

Якщо ви вже раніше передавали на свій мак фото, то його значок для AirDrop буде відразу у верхній будові вибору засобів для обміну.

airdrop iphone mac

Підтверджуємо відправку, і через мить фотографія виявляється в папці завантажень на Macbook.

відправлене фото по airdrop

Як використовувати AirDrop на MacBook?

Аналогічно відбувається і при відправці файлів в зворотному напрямку з макбука на айфон. Відкриваємо папку з необхідним для передачі файлом, клікаєм по ньому правою кнопкою миші і вибираємо «Поділитися - AirDrop»

передача фото по airdrop на mac

Після чого вибираємо iPhone, з яким хочемо поділитися фотографією.

як працює airdrop mac

Підтверджуємо на айфоне прийом фото, і воно виявляється в галереї.

Чому AirDrop не працює - Mac не бачить iPhone?

Незважаючи на те, що мене технологія передачі файлів AirDrop ніколи не підводила, я бачу в інтернеті багато питань, пов'язаних з тим, що він не працює. Найчастіше macbook не бачить по AirDrop iPhone або навпаки.

У 99% випадків це відбувається з наступних причин.

  • Пристрої знаходяться занадто далеко один від одного. В теорії блютуз дозволяє обмінюватися даними на відстані до 10 метрів, проте ми знаємо, що на практиці краще не відходити від джерела сигналу більше, ніж на 5 метрів.
  • На макбуки або айфоне не включений передавач сигналу Bluetooth. Все, що потрібно зробити, просто його активувати в настройках системи.
  • В налаштуваннях AirDrop відключено виявлення або встановлена ​​видимість тільки для своїх контактів. Дивно, але в цьому режимі дуже часто iPhone і MacBook не бачать один одного, навіть якщо належать одній і тій же людині і приєднані до його єдиного аккаунту в iCloud. Все, що потрібно зробити, могли знаходити і передачу фото для всіх, як було описано вище.