50 Фішок Офіційною iOS 13 - Що Нового і Які Пристрої Підтримуються?

Зовсім недавно компанією Apple була офіційно презентована мобільна операційна система iOS 13, що отримала величезну кількість оновлень в порівнянні з попередньою версією. Одночасно стартував продаж свіжих моделей iPhone - приємно, що в Росії ця подія збіглася з усім світом, а значить не потрібно замовляти підтримувані телефони манівцями через кордони. Але сьогодні мова не про них, а про iOS 13 - які пристрої підтримуються і що в ній нового? Розбираємося з усім по порядку!

Підтримувані пристрої iOS 13

Перш ніж почати детальний розбір нововведень в iOS 13, давайте визначимося які пристрої підтримуються і хто власне зможе оновити на неї свій смартфон. Отже, встановити iOS 13 зможуть власники наступних айфонів - iPhone SE, 6S, 7, 8, X, XS, XR, 11, 11 Pro і всі їхні старші версії - Plus, Max і Pro. Більш старі смартфони, такі як 6, 5S, 5, 4S і 4, вже морально застаріли, тому не потрапили в список підтримуваних і оновитися на нову операційну систему не зможуть.

ios 13 що нового

Що нового в iOS 13?

Тепер буде по поличках розкладати все нові функції iOS 13 на прикладі iPhone 7. Саме цей телефон сьогодні є наймасовішим, а значить ці фішки актуальні для більшості наших читачів, які користуються технікою Apple.

Нові деталі інтерфейсу

 • Темна тема оформлення - iOS 13, нарешті, з'явилася темна тема оформлення інтерфейсу. Уже зараз також все вбудовані додатки на iPhone можна поміняти на темний режим. Думаю, через деякий час також і всі сторонні програми отримають темну тему, а значить користуватися айфоном стане ще більш комфортно.

  темна тема

 • WiFi і Bluetooth - тепер в «Пункті управління», або як її ще називають панелі швидкого доступу, яка викликається свайпом знизу, можна тепер не тільки включати або вимикати бездротові модулі, а й також вибирати, до якої з точок доступу і чи до якого пристрою слід підключитися. панель управління

  Раніше це можна було зробити тільки з основного меню налаштувань.

  wifi bluetooth

 • Інтерфейс регулювання гучності - пішли в минуле величезні квадратні анімовані значки регулювання гучності і переходу в беззвучний режим, які перекривали собою весь екран. Тепер це невеликі спливаючі віконця в лівій або верхній частині екрану відповідногучність

  При цьому на значку написано, на якому саме підключеному девайсе проводиться регулювання звуку - на самому iPhone, навушниках або колонці. Анімація також супроводжується приємним Тактильна чутливість.

  безшумний режим

 • Технологію 3D Touch змінила Haptic Touch. Якщо раніше на iPhone 7 потрібно було сильно натискати на екран для виклику додаткового меню для конкретного додатка, то тепер досить просто тривалого затримання пальця на іконці. При цьому функція працює абсолютно на всіх моделях смартфонів і планшетів, в тому числі тих, на яких 3D екрану не встановлювалося, наприклад старого доброго SE.довге натискання
 • Смуга прокрутки, яка з'являється при скролінгу довгих екранів в додатках, стала клікабельно, Тобто можна її затиснути і перетягуванням переміститися миттєво в потрібну частину сторінки без тривалих скролінг по екрану. полоса прокрутки

корисний функціонал

 • Обмеження на завантаження - пам'ятайте, раніше була така проблема, що в при підключенні до інтернету через мобільну мережу стояло обмеження на завантаження великих файлів. Через що неможливо було скачати ні фільм, ні оновити систему. Тепер в розділі налаштувань «iTunes і App Store» можна включити завантаження через стільникові дані, а також вручну встановити або зняти обмеження на обсяг файлів.обмеження на завантаження
 • Запит на відписку - ще одна виправлена ​​в iOS проблема, яка дратувала користувачів. Якщо ви встановлювали додаток з платної підпискою, то після видалення його з телефону сама підписка накуда не зникала, і з вашого рахунку продовжували списуватися кошти. Тепер при деінсталяції такої програми система автоматично буде вас питати, чи потрібно також відмовитися від підписки і тим самим заощадити гроші. Клас!відписка від додатків
 • Знайти iPhone - функція Find для пошуку зниклого пристрою тепер працює не тільки під час перебування телефону в мережі (стільникового або WiFi), але також і в оффлайн режимі «в літаку». Тепер вкрасти айфон стало взагалі неможливо.знайти iphone
 • Диктування - при активації голосового пошуку за функціями iOS 13 немає необхідності перемикати мови. Система буде сама розпізнавати мову вашої мови в рамках тих, які є на клавіатурі.голосовий пошук
 • Дзвонилка - в стандартному додатку набору номера «Телефон» з'явилася корисна настройка блокування всіх викликів з невідомих номерів. Вони будуть автоматично переадресовані на голосову поштову скриньку.блокування дзвінків
 • В iOS 13 вбудована підтримка одночасної роботи відразу з декількома парами навушників
 • У додатку «Музика» при прослуховуванні треку на екрані з'являється текст в такт музиці. Що-типу аналога караоке.
 • Розумна зарядка в налаштуваннях стану акумулятора. Працює таким чином, що система запам'ятовує ваш графік постановки телефону на зарядку і оптимізує заповнення його ємності для найменшого зносу.

  стан акумулятора

 • Мемоджі (memoji) тепер доступні на будь-якому айфоне. Можна створювати свого персонажа і відправляти його в повідомленнях як через вбудовані, так і сторонні додатки. Плюс додані нові варіанти кастомізації зовнішнього вигляду героїв. До речі, його можна навіть поставити в якості своєї аватарки.

  memoji

 • При наданні доступу додатків до геопозіціі з'явився новий пункт в меню - «Дозволити тільки в цей раз».

  геопозіція

 • Відкрилася можливість скачування і установки власних шрифтів для редактора

  шрифти

браузер

Значні зміни торкнулися браузера Safari. Найбільше це стосується системою управління завантаженнями.

 • Тепер можна відразу після скачуванні файлу можна відкрити папку завантаження і переміститися або видалити його. Також при завантаженні зображення з iPhone на сайт є можливість вибрати його розмір.

  завантаження файлів

 • Ще одна функція - детальна настройка відображення конкретного сайту. Наприклад, можна задати для нього певний шрифт або версію для перегляду.

  настройка safari

 • А ще прямо з браузера можна вивантажити поточну сторінку в PDF або архів, який потім прикріпити до повідомлення або зберегти на пристрої.

  експорт pdf

файли

Файлова система стала більш відкритою.

 • Тепер iOS 13 підтримує зовнішні носії - тепер до айфону можна підключити карти пам'яті, флешки або жорсткі диски. Плюс до цього додана можливість стискати або вивантажувати деякі типи архівних папок.

  папки

 • Також в файлової системі можна активувати відображення документів з відомих телефону хмарних додатків, таких як iCloud Drive, Google Docs, Яндекс.Діск або Cloud Mail.Ru. Сюди ж прямо з телефону можна сканувати і зберігати цифрові документи, які стануть моментально доступними на всіх інших пристроях.

  документи

 • Нарешті, значно змінено меню експорту. Тепер всі типи операцій згруповані за темами, а при виборі передачі даних через AirDrops видно кількість доступних пристроїв поблизу, а також їх назви.

  airdrop

WiFi і зв'язок

 • Мобільний WiFi модем теж прокачали - тепер якщо ви використовуєте свій айфон як модем для доступу в інтернет через стільникову мережу, то немає необхідності кожного разу підключатися до нього вручну, як було раніше. Один раз коннектимся до нього з іншого пристрою, наприклад ноутбука. Після чого кожен раз при включенні режиму модему на iPhone цей ноутбук при активному WiFi буде до нього підключатися автоматично без додаткових подтвержденій.Также тепер немає автоматичного роз'єднання інших девайсів з iPhone в режимі модему при його блокування.
 • Додана підтримка стандарту захисту WPA3 для WiFi з'єднань, що робить можливим використання більш безпечний зв'язок з сучасними роутерами.
 • Нова функція економії даних в налаштуваннях мережі ( «Стільниковий зв'язок - Параметри даних») відключає всі фонові процеси і дозволяє контролювати мобільний трафік. Завдяки цьому, у вас не трапиться такої неприємності, коли наприклад, при знаходженні в роумінгу в автоматичному режимі вивантажити в хмару ваші фотографії або резервна копія системи, через що без вашого відома витратяться великі гроші.економія даних

Графічний редактор і Фотоальбоми

 • Покращена функція створення скріншотів на iPhone. Тепер перетягувати межу автоматично прилипає до помітних елементів на зображенні для зручності обрізки. Також додані деякі нові елементи для їх редагування.

  обрізка скриншота

 • В iOS 13 додана можливість створення довгих скріншотів. Після створення знімка редактор сам запропонує, який використовувати - тільки активного екрану або всієї сторінки. Активна як для вбудованих додатків типу браузера Safari, так і для сторонніх - пошти, інстаграм і т.д.довгий скріншот
 • Крім переробки зовнішнього інтерфейсу додатку фотоальбому додані нові функції по угрупованню зображень по роках і місяцях і їх відображення в стрічці. Наприклад, live-фотографії програються без звуку прямо під час скролінгу. Також додано розпізнавання дублікатів фото - повторювані кадри будуть приховані із загальної стрічки.

  альбом

  Ну і невеликий апдейт «Спогадів» - при перегляді слайдшоу в даному режимі автоматично буде програватися фонова музика, відібрана на основі ваших уподобань в Apple Music

 • Для скрінкасти створений окремий альбом, куди будуть зберігатися всі вигляді, записані з екрану айфона
 • Повністю перероблено додаток для редагування зображень і відео. Тепер це повноцінний інструмент для детального зміни фотографій, нічим не гірше мобільних версій Photoshop, Lightroom, Snapseed і їм подібних. Тепер все це можна сміливо видаляти і користуватися тільки вбудованим.

  редактор фото і відео

  Добре працює і функція автоматичного поліпшення якості фото і відео - в історії залишаються всі внесені зміни, які можна легко підкоригувати на свій смак.

здоров'я

Кардинальні коригування торкнулися і додатки «Здоров'я».

 • Це стосується не тільки зовнішнього інтерфейсу, в якому тепер детально відображається вся ваша денна активність.

  активність

 • Для відстеження додані такі параметри, як менструальний цикл, дихання, серцевий ритм, прийом їжі, тривалість сну і навіть частота чищення зубів.

  здоров'я

нотатки

Функціонал заміток став ще ширше.

 • Тепер в списку вони відображаються разом з вкладеними картинками для зручності пошуку потрібного запису.

  вкладення

 • Пошук по замітках тепер працює не тільки по їх тексту, а й за даними об'єктів на вкладених картинках і розпізнаного тексту в відсканованих документах.
 • Сортування заміток по папках тепер доступна в два рівня, а не один, як було раніше. Тобто всередині папок можна створювати ще додаткові папки. При цьому робити це можна простим їх перетягуванням на екрані.

  папки

 • Плюс до всього всередині папок також можна налаштувати свій варіант сортування документів. А для кожного запису є окреме спливаюче меню.

  сортування заміток

 • Додана функція спільної роботи над нотатками серед кількох користувачів через хмарний сервіс iCloud. Рівні доступу до них також детально налаштовуються.

  додати людей замітки

Пошта

Додаток поштового клієнта все більше наздоганяє конкурентів від сторонніх розробників. Тепер їм стало користуватися набагато зручніше.

 • Наприклад, можна в один клік заблокувати певну адресу, з якого йшов спам. Також є можливість активувати або відключити повідомлення при отриманні листи від даного адресата.

  пошта ios13

 • Для позначок листів тепер можна користуватися прапорцями різних кольорів

  прапорці

 • При написанні листа на клавіатурі з'явилася додаткова функціональна панель, звідки не виходячи з редактора можна прикріпити фото або файл, відсканувати документ, написати від руки

  панель редактора

 • При виборі зображень з медіатеки вікно з прев'юшки відображається в нижній частині екрана - також без покидання редактора

  вибір фото

нагадування

 • Всі нагадування зручно згруповані по налаштованим списками

  нагадування

 • При створенні нагадування можна задати геопозіцію. Наприклад, щоб воно спрацьовувало при посадці або виході з машини, з якої синхронізований ваш айфон.

  геопозіція нагадування

 • В нагадування можна додати інших учасників зі списку контактів.

  учасники

 • До подій стало можна прикріплювати фото, файли, посилання

  події

 • карти

  Навігація також перероблена до невпізнання.

  • Самі карти стали більш детально промальовані
  • Тепер можливо створювати колекції з улюблених місць на карті і ділитися ними з друзями

   поділитися місцем

  • Обрання місця можна додати в швидкий доступ, щоб в один клік прокласти до них маршрут. Можна призначити їм також ролі - Будинок, Робота і т.д. Адреси можна вставити з картки контакту власника айфона

   вибрані місця

  • Крім цього можна спрогнозувати час свого прибуття з урахуванням пробок і поділитися ним з незавершеними вас друзями. Зручно, якщо ви кудись спізнюєтеся. Сам же маршрут на навігаторі супроводжується наочними графічними стрілками і звуковим сповіщенням

   маршрут навігатора

  • Додана інформація про громадський транспорт і авіарейсах

  екранний час

  У «екранного часу» з'явилося кілька додаткових налаштувань для обмеження використання телефоном не тільки своїм, а й вашої дитини. Для вибору доступні всі програми, відсортовані за тематикою. Також можна заборонити доступ до певних сайтів і контролювати контакти, з якими дитина буде спілкуватися.

  екранний час

  Це найосновніші зміни в iOS 13, але крім них ще безліч менш значних, що стосуються як доопрацювання вбудованих додатків, таких як Здоров'я, Пошта і Нотатки, так і оптимізації системи в цілому. Ну і чи варто говорити, що на iPhone SE і 7 новий реліз операційної системи працює просто чудово. Так що можна сміливо оновлюватися і вивчати все нові можливості iOS.