Установка Роутера з СІМ картою 4G і Зовнішньої Антеною На Дачі

Щоб підключити інтернет в приватний будинок або на дачі, можна піти декількома шляхами. Перший - провести провідний інтернет, замовивши в якій-небудь фірмі, типу Ростелеком. Але він працює тільки в тому випадку, якщо поблизу десь є обладнання провайдера, наприклад, коли будинок знаходиться в межах міста або поруч з ним. Якщо ж у вас дача в поле, і поруч нічого немає, то є інший варіант, який вибрав для себе я. Поставити на дачу wifi роутер з цим картою 3G / 4G і зовнішньою антеною з підтримкою МТС, Мегафон, Теле2, Білайн, Yota і тим самим посилити сигнал стільникового зв'язку своїми руками.

WiFi роутер з СІМ картою 4G-LTE - хороший спосіб посилення стільникового сигналу

Кожен, у кого є заміський будинок, пробував виходити в інтернет за допомогою 3G / 4G модему або мобільного 4G роутера. Упевнений, що дуже знайома ситуація, коли сигнал мобільного зв'язку начебто є, але прийом в приватному секторі залишає бажати кращого. Як би ви не підвішували його на провід у вікна, щоб «добре ловило», кардинально ситуацію це хитрування не виправляє. Те ж саме відноситься і wifi роутера з вбудованою підтримкою СІМ-карт, наприклад, TP-Link Archer MR200

Як же посилити стільниковий сигнал, щоб 3G модем (або навіть LTE) працював на максимумі своїх технічних можливостей? Розбираємося разом, як провести якісний інтернет у приватний будинок.

У цій статті я не буду говорити про те, як посилити стільниковий сигнал, вибираючи більш вдале місце розташування модему або вигадуючи пристосування, зроблені власними руками - це все «милиці», які не вирішують проблему глобально. Ми використовуємо більш глобальне рішення, а саме установку спеціального комплекту RF-Link R850 для посилення стільникового сигналу від компанії Mobile Booster.

Комплект wifi роутера з СІМ картою 4G і зовнішньою антеною для дачі RF-Link R850

Комплект RF-Link складається з зовнішнього модуля і внутрішнього WiFi передавача. Зовнішня частина являє собою всепогодний водонепроникний корпус, розрахований на умови експлуатації від -35 до +60 градусів, в який вбудований потужний 3G / 4G модем, поєднаний з антеною. Внутрішня - невеликий wifi роутер з двома антенами по 5 dBi.

Технічні характеристики wifi роутера RF-Link К850

 • Використовувані частоти: UMTS Band 1/8 (2100/900 МГц), LTE TDD Band 38 (2600 МГц), LTE FDD Band 3/7/20 (1800, 2600, 800 МГц)
 • Внутрішня антена: 5 дБ х 2 шт (всеспрямовані)
 • Пам'ять: SDRAM 64 MB, FLASH 8 MB
 • Процесор: ATHEROS 9341
 • Харчування: Input: 100V ~ 240V, 50Hz ~ 60Hz
 • Output: 15V DC ± 10% 500mA
 • Сім-карта: Стандартна (велика)
 • Температура експлуатації: -35 ~ 60?
 • Габарити: 252 x 142 x 50 mm
 • Вага: 570 г (зовнішній + внутрішній модулі)

Зручність такої двухмодульной компонування полягає в тому, що ми можемо розмістити кожен з елементів комплекту саме в тому місці, де він буде працювати найбільш ефективно. Якщо використовувати 3G / 4G модем-роутер, який продається у всіх салонах стільникового зв'язку, то при виборі його місця розташування доводиться шукати компроміс між хорошим прийомом сигналу від оператора і зручністю розміщення точки доступу WiFi.

Найчастіше, чаша терезів схиляється в бік першого, в результаті чого зона покриття бездротової мережі розподіляється не зовсім так, як цього хотілося б - квартира, будинок або ділянку покривається лише частково, а частина сигналу йде до сусідів.

У випадку ж з комплектом для дачі RF-Link ми розміщуємо зовнішню антену з сім-картою в зоні найкращого прийому мобільного зв'язку 4G, а внутрішній роутер в центрі необхідної зони дії. Модем з антеною приймають і підсилюють стільниковий сигнал і передають його по кабелю Ethernet на маршрутизатор, який вже роздає інтернет по WiFi При цьому підтримувана довжина кабелю - до 80 метрів, що за очі вистачає в більшості випадків, щоб протягнути його від даху будинку до внутрішньої кімнати .

Як посилити сигнал 4G на дачі за допомогою зовнішньої антени модему RF-Link?

Процес підключення та налаштування зовнішнього 4G-3G модема RF-Link для посилення сигналу на дачі вкрай простий. Для роботи необхідно:

 1. Вставити сім-карту в слот на зовнішньому модулі
 2. З'єднати його з роутером по патчкорду
 3. Підключити внутрішній роутер до електромережі.

Пристроєм на даний момент підтримуються всі сім-карти і будь-які частоти 3G і 4G зв'язку - МТС, Білайн, Мегафон, Теле2, - крім SkyLink LTE450, включаючи віртуальних операторів типу WiFire.

Для того, щоб закріпити модем на вулиці, наприклад, якщо ви хочете підсилити інтернет в приватному будинку, можна докупити корнштейн, або телескопічну антену - чим вище його розмістити, тим краще буде прийом.

Для роботи інтернету на дачі крім вищеописаних дій більше нічого не потрібно - роутер почне роздавати по WiFi мобільний інтернет 3g-4G. Для ваших девайсів буде доступна мережа з назвою, розташованому на наклейці на корпусі внутрішнього модуля. Там же вказано і пароль для підключення.

Для більш детальної конфігурації маршрутизатора потрібно буде зайти через браузер по IP адресою //192.168.0.1 і авторизуватися - дані для потрапляння в адмінку знаходяться на тій же самій наклейці.

Всередині нічого примітного, щоб виділяла даний роутер від інших, немає - цілком звичні настройки для управління бездротовою мережею.

Установка роуера-підсилювача сигналу мережі з сім-картою на дачі

Для тестування обладнання я вибрав саме для цього відповідне місце - дачу. Встановлювати кронштейн не довелося - досить просто вбити два цвяха на зовнішній стороні стіни будинку якраз під козирком

Роз'єм для підключення Ethernet-кабелю і SIM-картки надійно закриваються водонепроникними заглушками, тому потрапляння води їм дійсно не страшно

Над місцем установки WiFi роутера довго не роздумував - поклав просто вище на полицю

в результаті я отримав стабільну бездротову мережу, яка покриває майже всю ділянку в радіусі близько 50 метрів. Швидкість, зрозуміло, залежить від початкового якості сигналу мережі, але у мене вийшли вельми гідні результати.

 • 1 - в безпосередньо близькості від роутера
 • 2 - на відстані 50 метрів
 • 3 - на відстані 25 метрів

Що ж, думаю, що даний спосіб посилення сигналу стільникового зв'язку відмінно підійде тим, хто хоче провести інтернет в приватний будинок своїми руками і при цьому не витратити на нього занадто багато грошей. Користуйтеся! А у кого вже є оит підключення інтернету на дачі, діліться їм в коментарях - може бути, є і більш цікаві варіанти ..?

Відео огляд wifi роутера RF-Link R850 із зовнішньою антеною 3G-4G