Мобільний Трафік Інтернет - Як Дізнатися і Заощадити?

Мобільний інтернет все міцніше входить в наше життя. У всіх операторів провідної трійки - Білайн, Мегафон і МТС - вже давно є тарифи з включеним обсягом трафіку мобільного інтернету. Однак, як завжди, в самий незручний момент включений обсяг мобільного трафіку закінчується, швидкість падає і це доставляє нам купу незручностей. Так як же відстежити мобільний інтернет трафік - скільки їсть МТС, Мегафон і Білайн, а також як його ЗАОЩАДИТИ без втрати функціональності телефону? Розбираємося разом ...

Як дізнатися мобільний трафік Білайн, Мегафон, МТС на Android?

Для того, щоб дізнатися обсяг вже спожитого мобільного інтернету за поточний місяць не обов'язково знати сервісні команди або реєструватися в особистому кабінеті оператора, хоча це теж може бути дуже корисним. На будь-якому телефоні на Android або iOS є розділ статистики обліку трафіку мобільного інтернету. Для власників Андроїда знаходиться вона в розділі «Налаштування> Передача даних> Назва вашого оператора»

трафік мобільного інтернету на android

Потрапляємо в розділ докладної статистики, яку можна вручну відобразити за потрібний період. До речі, тут же можна налаштувати ліміт мобільного трафіку - це зручно, коли у вас є певний включений обсяг, а все що вище оплачується окремо, особливо в роумінгу, де мобільний інтернет дуже дорогий.

трафік билайн

Також можна детально подивитися, яка програма скільки споживає за вибраний відрізок часу.

трафік мегафон

При кліці на кожне з них відкривають детальні настройки для конкретної програми. Нам потрібно «Обмежити фоновий трафік», а також при бажанні можна і відключити автообновление даних.

mobile trafik android

Трафік мобільного інтернету на iPhone

Аналогічний розділ є і на iPhone. Знаходиться він в «Налаштуваннях» - «Стільникові дані». На відміну від Android, в iOS відображається мобільний трафік за поточний місяць.

мобільний трафік

Система також детально збирає інформацію споживаного інтернету кожним з встановлених додатків. У цьому ж розділі нижче буде повна статистика по кожному з додатків. І тут же можна відключити споживання мобільного інтернету для кожного з них окремо.

трафік мтс

Як заощадити мобільний інтернет на iPhone?

Переходимо до найсмачнішого - як заощадити цей трафік? Як ви помітили, деякі додатки їдять інтернет дуже активно, деякі менш. Скажу по секрету, що дуже багато програм роблять це в фоновому режимі, тобто ви про це можете навіть не знати, а вони по-тихому підвантажують собі якісь оновлення. І це справа необхідно обов'язково припинити і дозволити оновлюватися тільки тим, інформація від яких дійсна вам потрібна постійно в актуальному стані. Почнемо з iPhone, так як на ньому це робиться трохи складніше, ніж на андроїд.

Вище ми вже бачили, що легким дотиком пальця можна відразу заблокувати мобільний інтернет для самих ненажерливих або невикористовуваних додатків, перевівши повзунок в неактивний стан. Я рекомендую також відключити споживання інтернету через оператора такими програмами, як YouTube - довго дивитися відео таким чином все одно не вийде. Якщо ж ви запустили перегляд онлайн відео випадково, припускаючи, що у вас включений WiFi, то повідомлення про обмеження підключення до інтернету може стати для вас неприємним сюрпризом. Зробити це також можна в розділі «Налаштування> Основні> Оновлення контенту».

економія мобільного трафіку на айфоне

Різниця відключення стільникових даних в цьому розділі в порівнянні з розділом «Стільникові дані», який згадувався вище в тому, що в першому випадку ми могли відключити використання мобільного інтернету додатком в принципі, в тому числі і при ручному запуску. А тут ми вимикаємо лише фонову подгрузку даних без вашого відома.

Але це не все, так як мобільний трафік в автоматичному режимі споживають не тільки встановлені програми, але і системні компоненти.

Наприклад, може бути включено оновлення додатків з AppStore. Для відключення цієї функції заходимо в «Налаштування> iTunes Store, App Store». І відключаємо повзунком «Стільникові дані».

відключити мобільний інтернет мтс

Те ж саме робимо з iCloud Drive - даний сервіс у фоновому режимі постійно синхронізує ваші дані з хмарним сховищем iCloud. Можна або відключити синхронізацію в принципі (пункт iCloud Drive), або для окремих додатків, або через стільниковий зв'язок - в останньому випадку синхронізація буде працювати тільки по WiFi.

мобільний інтернет megafon

Наступний етап - відключення регулярної перевірки пошти. Якщо ви користуєтеся вбудованим додатком Mail, то воно також за замовчуванням з певною періодичністю запитує поштовий сервер на наявність нових листів. Ми ж зробимо так, що запит буде відбуватися тільки при нашому зверненні до програми. Заходимо в настройки - «Пошта, адреси, календарі> Завантаження даних».

мобільний інтернет на ios

Відключаємо активну доставку листів з сервера «Push» і включаємо нижче ручну вибірку для тих програм, які не підтримують Push-повідомлення.

трафік інтернету iphone

Мобільний трафік на Android

І нарешті, давайте подивимося, як відключити споживання мобільного трафіку на Андроїд. Тут все просто. Крім відключення поновлення через стільниковий зв'язок для кожного додатка окремо, можна повністю відрубати завантаження даних для програм через мобільний інтернет. Для цього заходимо в «Налаштування> Оновлення додатків». І вибираємо або «Ніколи», або «Тільки по Wi-Fi».

автообновление програм на Андроїд

Також відключіть вручну споживання мобільного трафіку усіма додатками, які вимагають великої витрати інтернету. Наприклад YouTube:

трафік youtube

Або Google Play Music

google play music

Також можна оптимізувати завантаження даних для браузера. Наприклад, в Opera це робиться активацією повзунка «Режим стиснення»

режим стиснення opera

А в Google Chrome в розділі «Налаштування> Завантаження даних> Скорочення трафіку»

скорочення трафіку chrome