Як Завантажити Play Market від Google для Android - Додатки GApps

Вітаю читачів!

Упевнений, у більшості з вас є телефон на системі Андроїд, тому дана стаття буде вам корисна, особливо якщо ви коли-небудь захочете прошити свій телефон. Ті ж, хто вже це робив, напевно стикалися з такою ситуацією, коли після оновлення ПЗ пропадає програма Play Market, завдяки якій можна скачати і встановити нові додатки на телефон. Відбувається це через те, що в деяких неофіційних (кастомних) прошивках, в основному китайських, відсутні так звані Google Gapps, тобто програми, які працюють з сервісами Google - Карти, Пошта, Google+ і т.д. У тому числі Play Market Android. І сьогодні давайте розберемося, де скачати Play Market і як встановити на телефон Gapps.

Де скачати Play Market Android?

Як правило, коли розробник пропонує свою прошивку, до неї окремо додається файлик «gapps», який сумісний з тією версією Андроїд, на якій заснована прошивка. Подивіться уважно на тому сайті, де ви її скачували - можливо ви випустили з уваги цю важливу деталь.

Наприклад, я беру їх з форуму 4pda.ru, або з сайту needrom.net. Там завжди разом з файлом прошивки присутній окремий файл Gapps.

скачати play market

Якщо ж там, де качали Android, його немає, то дізнайтеся, якої версії у вас система (4.1, 4.2, 4.4, 5.0 і т.д.) і знайдіть окремо цей файл конкретно для вашого андроїда, наприклад, на Форумі XDA.

Дізнатися, який Андроїд у вас встановлений, простіше простого - потрібно зайти в «Налаштування> Про телефон»

версія андроїд play market

Після того, як знайшли файл з gapps, нам потрібно зберегти його на SD картку телефону - можна відразу скачавши його на мобільник, якщо у вас він в робочому стані. Або на карту пам'яті з комп'ютера через кардрідер, після чого вставити її в смартфон.

Далі заходимо в режим Рекавері. У різних моделях потрапити в нього можна по-різному, але як правило, даний режим викликається при вимкненому телефоні оодновременним натисканням клавіш «Гучність вверх» - «Додому» - «Включення».

Google Play Market

Завантажиться сервісна програма, в якій переміщаючи виділення клавішами гучності треба вибрати пункт «Install ZIP from SD card» і далі вибрати той файлик з Google Gapps, який ми завантажили на флешку. Для вибору пунктів меню використовуємо клавішу «Додому».

play market android

Після успішної установки з'явиться напис «Installation complete», яка означає, що все пройшло успішно і можна перезавантажити смартфон - для цього повертаємося до головного меню і тиснемо на «Reboot System».

Після перезапуску повинні з'явитися всі відсутні програми від гугла, включаючи Play Market, або Play Store, як він ще називається.

gapps google

Як ще встановити Google Gapps?

Є і ще один варіант встановити Play MArket без скачки файлу gapps і його прошивки через рекавери режим, який буде простіше для початківців користувачів. Є така програма, як Gapps Manager, в якій вже містяться всі необхідні файли для різних версій системи. Оскільки поки що Play Маркета на вашому телефоні немає і завантажити цю програму нізвідки, то даю вам посилання на файл з розширенням APK. Його ви можете також закинути на SD карту телефону, знайти через диспетчер файлів і запустити установку.

Але перед цим можливо доведеться зайти в налаштування безпеки телефону та дозволити встановлення програм зі сторонніх джерел.

установка gapps

У разі відсутності на телефоні програми файлового менеджера, встановить APK додаток можна з комп'ютера.

Для цього:

  1. Виставляємо в телефоні режим налагодження по USB ( «Налаштування> Програми> Для азработчіков> Включити Налагодження по USB»)

    налагодження по usb

  2. Далі завантажуємо і встановлюємо на комп'ютер програму iAPK Suite
  3. Підключаємо телефон до ПК через USB кабелю і запускаємо програму iAPK
  4. Перетягуємо файл з розширенням apk в вікно програми і чекаємо її установки на телефон.

    iAPK Suite

  5. Після цього можна з Gapps Manager скачати і встановити Play Market для свого Android.