Що Таке Airtime Fireness в роутер?

Поняття Airtime Fairness, або в скороченні ATF, з'явилося недавно і пов'язане воно безпосередньо з роботою усіма нами улюблених wifi роутерів. А точніше, з його пропускною здатністю. Якщо говорити мовою адміралів, то відомо, що швидкість корабельної ескадри дорівнює швидкості самого повільного судна. Це ж визначення можна застосувати і до бездротових мереж - швидкість всієї традиційної сітки буде залежати від того, наскільки швидко працює саме «гальмівне» пристрій - будь то маршрутизатор або комп'ютер.

Суть проблемаи полягає в тому, що в стандартній схемі обмін інформацією між маршрутизатором і пристроєм обмежений кількістю переданих пакетів даних незалежно від витраченого на цю роботу часу.

Наприклад, якщо ваш роутер працює зі швидкістю до 300 Мбіт / с за стандартом wifi 802.11 «N», а якийсь адаптер, встановлений на одному з комп'ютерів, підтримує лише «G», обмеження в якому 54 Мбіт / с, то відповідно, він буде значно гальмувати всю мережу, оскільки звичайний маршрутизатор обмінюється з кожним з клієнтів по черзі, а значить буде витрачати час на передачу інформації більше, ніж з іншими.

airtime fairness =

Для того, щоб цього уникнути, розробники мережевого обладнання придумали цю технологію - Airtime Fairness. Роутери, її підтримують, обмежують сесію зв'язку з клієнтським пристроєм не за кількістю пакетів, а за часом їх передачі. І в підсумку виходить, що падає швидкість тільки на одному з комп'ютерів, який найповільніший, так як він за цей відрізок часу встигає передати інформації менше, ніж інші. Але він при цьому не гальмує роботу з іншими, які за той же час передають в рази більше інформації - ось так все просто.

схема роботи

Що це нам дає? Airtime Fairness буде дуже корисний тим, у кого є як нові, так і старі бездротові пристрої. В цьому випадку при виборі роутера дивіться на присутність в ньому технології Airtime Fairness, щоб сучасні не обмежувалися в своїх можливостях пропускною спроможністю вже застарілих комплектуючих.