Роутер ASUS RT-AC87U - Огляд і Налаштування

У середини 2012 р почали з'являтися пристрої, здатні працювати з новим швидкісним стандартом WI-FI 802.11ac. Сьогодні таких маршрутізаоров і адаптерів предостатньо, але цієї зими компанія ASUS представила справжнісінького WI-FI-монстра - роутер ASUS RT-AC87U.

Зовнішність і комплектація ASUS RT-AC87U

З коробки разом з роутером ASUS RT-AC87U дістаємо звичний набір:

  • антени,
  • блок живлення,
  • кабель Ethernet,
  • CD
  • та інструкцію

asus rt-ac87u комплект

Один лише зовнішній вигляд і габарити роутера здатні вразити будь-кого - традиційні для лінійки рубані грані і текстуровані елементи чорного матового корпусу нагадують дизайн ноутбуків з серії Republic of Gamers. Конструкція корпусу передбачає як горизонтальне, так і настінне розміщення моделі. Тут є і гумові ніжки, і два отвори, за допомогою яких можна повісити роутер на стіну.

ASUS RT AC87U

На передню частину корпусу винесені кнопки включення / вимикання радіомодулів і індикатори

роутер wifi ASUS RT-AC87U

А під матовою заглушкою захований порт USB 3.0 для підключення накопичувачів.

ac87u usb

На задній панелі знаходяться чотири коннектора для зовнішніх антен, порт USB 2.0, кнопка WPS, п'ять гігабітних LAN-портів, кнопка включення і перезапуску, а також роз'єм для блоку живлення.

rt-ac87u

Начинка і характеристики ASUS RT-AC87U

Маршрутизатор побудований на базі двоядерного процесора Broadcom BCM4709A з частотою 1 ГГц. У його розпорядженні є 256 МБ оперативної пам'яті типу DDR3, і 128 МБ флеш-пам'яті під прошивку. За роботу в діапазоні 2,4 ГГц відповідає знайомий процесор Broadcom BCM4360. Він забезпечує підтримку стандартів 802.11 b / g / n зі швидкістю з'єднання до 600 Мбіт / с.

ac87u

Обмін даними в стандарті AC в діапазоні 5 ГГц реалізований за допомогою окремого набору мікросхем Quantenna QSR1000, завдяки якому ASUS RT-AC87U і став королем. Цьому окремому модулю дісталося 128 МБ оперативної пам'яті типу DDR3, і 16 МБ флеш-пам'яті.

Ця збірка підтримує чотири просторових потоку і технологію MU-MIMO за схемою 4 × 4. Це дозволило домогтися дивовижною швидкості з'єднання до 1733 Мбіт / с для стандарту WI-FI 802.11ac, і набагато ефективніше використовувати внутрішньо-мережевий трафік.

Підключення і настройка роутера ASUS RT-AC87U

При першому підключенні настройка роутера ASUS RT-AC87U займе близько хвилини. Ніякого додаткового софта не знадобиться - просто дотримуйтесь інструкції.

Фірмова прошивка ASUS WRT відрізняється розумом, кмітливістю і зручністю. Всі настройки зрозуміло організовані в групи. Тут є і підтримка IPTV, клієнта DDNS, UPnP, NAT, DMZ, трансляцій і портів, і всього того, що ми звикли бачити в роутерах.

Окремо слід відзначити можливість підключення відразу до двох мереж з контролем доступу - функцію батьківського контролю, можливість роботи в режимі моста, і наявність вбудованої системи захисту Ai Protection, яка визначить слабкі місця і самостійно заблокує заражені пристрої мережі.

Могутня платформа дозволила реалізувати і WPN - як сервер, так і клієнт. Сервер підтримує протоколи PPTP і OpenVPN, а клієнт вміє працювати c L2TP.

wifi роутер rt-ac87u

У розділі «Адміністрування» є командний рядок і можливість контролю бездротових клієнтів, управління поточними з'єднаннями, і багато іншого, необхідного для грамотного управління мережею.

Зрозуміло, є і додаткові утиліти типу автономної закачування, доступу до хмари AiCloud, тестування мережі, Wake on Lan (WOL) і Netstat.

За допомогою портів USB можна реалізувати файловий сервер, підключити USB-модем або принтер.

Досвід експлуатації RT-AC87U

Тестувати це диво техніки було проблематично, оскільки під рукою не виявилося жодного мобільного пристрою, здатного обмінюватися даними по WI-FI зі швидкістю 1733 Мбіт / с. Навіть підключивши всі, що знайшлося під рукою, завантажити маршрутизатор не вдалося. Одинадцять клієнтів працювали з максимальним комфортом і швидкістю, а роутера - хоч би що, тільки нагрівся небагато.

Покриття та якість сигналу - на висоті. Заявленої зони покриття досить для великого офісного приміщення або здорового приватного будинку, а фірмова технологія Ai Radar подбає про стійку зв'язку.

Загалом, це цар-роутер. З його допомогою можна створити велику бездротову локальну мережу своєї, або бездротової медиасервер, або транслювати відео з роздільною здатністю 4К. Ідеальне рішення для тих, хто не терпить компромісів, і готовий викласти за це кругленьку суму.

Комплектація 9 Зовнішній вигляд 8 Швидкість інтернету 10 Дальність WiFi 8 Якість виконання 8 Ціна 4 Набір функцій 9 Зручність настройки 10 Стабільність 8 Разом 8.2