Як Вибрати Селфі Палицю з триноги для iPhone або Телефону Android?

Нещодавно у мене з'явилося два класних монопода з триногою. Один від BlitzWolf, на який крім огляду я вже написав інструкцію з підключення до телефону. Інший - від Xiaomi, про який також була публікація. І після цього мені посипалися запитання, як взагалі я вибирав собі цей аксесуар. Раз вже пішла така тема, давайте детально розглянемо, яку краще Селфі палицю купити для свого смартфона - не важливо, чи це айфон або Андроїд, з вбудованим штативом і блютуз пультом.

Селфі палиці - які бувають?

Все Селфі палиці можна розділити на два великі види - провідні та безпровідні.

  • Провідні - це такі моноподи, які підключаються до телефону за допомогою кабелю. Він вставляється в роз'єм на смартфоні і по ньому передається комманада на спуск затвора мобільного камери. Здавалося б, відмінний варіант? У плані швидкості і стабільності спрацьовування - так. Однак є істотний нюанс - такі моделі випускаються або для iOS, або для смартфонів на Android. І вони не взаємозамінні. Тобто, якщо ви раніше користувалися Xiaomi, а потім перейшли на iPhone, то доведеться міняти і монопод.

    Селфі палиця з проводом

    І другий момент. Дротову Селфі палицю не можна використовувати в якості штатива. Адже для спуску затвора необхідно тримати її в руці, щоб натиснути на кнопку. Відійти на відстань немає можливості.

  • І тут на допомогу приходить інший тип - Селфі палиці без проводу, які підключаються до телефону по Bluetooth. І плюсів у них набагато більше. По-перше, вони універсальні і підходять для будь-якого девайса не залежно від операційної системи. Головне, щоб він підтримував зв'язок з блютуз.

    Селфі палиця з пультом

    По-друге, такі моноподи вже можна використовувати в якості штатива. Бездротовий сигнал дозволяє відійти від телефону на кілька кроків і сфотографувати себе коханого. Єдиний недолік в тому, що їх потрібно заряджати. Але навіть невеликого акумулятора вистачає на кілька днів, тому проблеми в цьому ніякої немає. Саме про бездротові Селфі палиці ми і поговоримо далі.

Як вибрати кращу Селфі палицю - Bluetooth монопод зі штативом для телефону (iPhone і Android)?

Якщо сьогодні зайти в будь-який інтернет-магазин і вбити в пошук «Селфі палиця», то відобразиться велике розмаїття моделей? Як же вибрати з них кращу? Я склав для себе список найголовніших особливостей, на які і орієнтувався під час своєї покупки.

монопод BlitzWolf BW-BS10

наявність пульта

Головний критерій, на який я орієнтувався. Справа в тому, що є бездротові моноподи, які тільки підключаються до смартфону по Bluetooth. Управляти ж камерою з них можна лише тримаючи Селфі палицю в руці. Але я хотів його одночасно використовувати в якості штатива. Тому звертав увагу тільки на моделі зі знімним бездротовим пультом управління.

Розмір

Також для мене була важлива компактність в зібраному вигляді. Оскільки саме призначення Селфі палиці на увазі, що її будуть брати з собою, то зручність її перенесення теж важлива деталь. Більшість моделей має складне кріплення для телефону, яке згортається впритул до ніжки. Але така конструкція не оптимальна, оскільки все-одно верхня частина виходить ширше, ніж нижня.

складна Селфі палиця

BlitzWolf BW-BS10 мені сподобався саме тим, що головка забирається всередину, і таким чином монопод в складеному стані виглядає просто як невеликий витягнутий циліндр.

Селфі монопод BlitzWolf BW-BS10

довжина

Ще я рекомендую звертати увагу на довжину Селфі палиці в розкритому вигляді. Чим вона більше, тим на більшу відстань можна відвести камеру, а значить зробити кадр більш цікавим.

довжина монопода

Тип кріплення

Особисто я вибирав Селфі палицю для використання тільки зі смартфоном. Тому зупинився на незнімному кріпленні під телефон. Однак якщо ви плануєте використовувати її і з іншим типом камери, наприклад action, то дивіться, щоб був присутній універсальний гвинт, на який можна почепити будь кріплення.

кріплення монопода

тринога

Наявність вбудованого штатива буде також хорошим бонусом, який дозволить не тільки проводити зйомку з руки, але і відходити від Селфі палиці на відстань і робити знімки віддалено. Тут також є сенс дивитися на конструкцію триноги. Зараз все більше виробників намагається зробити ніжки таким чином, щоб при в складеному вигляді вони були продовженням рукоятки. Хоча є і такі моделі, у яких класичні складні ніжки.

вибір Селфі палиці

Ергономіка

Зручність тримання і вага монопода - ще один важливий фактор. Постійно тримати однією рукою важкий предмет не дуже комфортно.

матеріал

Матеріали корпусу і кріплень впливають як на сприйняття девайса, так і на його довговічність. Якщо такі деталі, як рукоятка, пульт або в крайньому випадку ніжки можуть бути і з пластика, то сама «вудка» повинна бути 100% металевої.

довжина Селфі палиці

Те ж стосується і поворотного механізму, хоча для здешевлення і полегшення конструкції в основному вони зустрічаються теж зробленими з пластику. А ось рукоятку приємніше тримати, якщо вона покрита якимось м'яким нековзним покриттям на зразок поліуретанової пінки або софт-тач пластику.

Bluetooh

Версія блютуз впливає на дальність спрацьовування затвора камера з пульта управління. Сьогодні стандартом вважається Bluetooth 5.0, який дозволяє відійти від штатива на відстань до 10 метрів.

Люстерко

Траплялися мені також моделі Селфі палиць, забезпечені дзеркалом і навіть вбудованим спалахом. Дзеркало значно допомагає в тому випадку, якщо на вашому смартфоні слабка фронтальна камери, і краще знімати на основну для уникнення втрати якості фото. Тоді екран буде повернений від вас в протилежну сторону, але ви можете відрегулювати своє становище в кадрі за допомогою дзеркала.

Селфі палиця з дзеркалом

Спалах ж стане в нагоді навпаки в тому випадку, якщо знімати на фронтальну камеру, але при відсутності на ній вбудованої світлодіодного спалаху на вашій моделі смартфона. А таких якраз більшість.

найкраща Селфі палиця

стабілізація

Нарешті, для тих, хто веде свої блоги і використовує селф-палицю для зйомки відео на ходу, слід звернути увагу на наявність в Монопод функції стабілізатора. Такий коштуватиме вже значно дорожче, але зате мінімізує тряску при ходьбі. Відео вийде більш плавним і приємним для очей.

вартість

Ну і останнє, про що варто сказати, це ціна. Якщо вам дуже сподобалася якась Селфі палиця від відомого бренду, не варто кидатися відразу її купувати. Варто пошукати в інтернеті схожі моделі, адже ми знаємо, що часто ставлячи свій логотип на будь-який пристрій, компанія відразу завищує його вартість. А при цьому точно такий же монопод, але без відомого шильдіка, коштує в рази дешевше.