Як Підключити Диск до роутера Zyxel Keenetic по USB - FTP-сервер

Тема підключення накопичувача до USB порту роутера Zyxel Keenetic актуальна як ніколи. Сьогодні буквально всі пристрої для відтворення відео контенту оснащені бездротовим модулем wifi, будь то телевізор, проектор або той же смартфон. Якщо ж вбудованого вайфая немає, то для них легко знайти адаптер на будь-який смак, щоб мати можливість підключитися до маршрутизатора. А значить ми можемо легко використовувати цю флешку в якості FTP сервера і організувати тим самим мережеве файлове сховище, яке буде доступно для всіх користувачів wifi роутера Zyxel Keenetic.

Підключаємо флешку або жорсткий диск до маршрутизатора Zyxel Keenetic через USB

Якщо ж підключити до USB порту роутера флешку або жорсткий диск, то можна налаштувати загальний доступ до нього з будь-якого девайса, який приєднаний до wifi мережі Zyxel Keenetic. А значить і відтворювати на цих пристроях ті файли, які на цьому накопичувачі знаходяться - фото, відео, музику та інші.

огляд

Ясна річ, що наш задум вийде тільки в разі наявності у маршрутизатора USB порту. У молодших моделях Zyxel Keenetic, таких як Start або Lite, його немає. Тому якщо ви плануєте тільки здобувати собі дане мережеве пристрій, то зверніть увагу на цю деталь.

usb флешка

Також краще дивитися на ті версії, де є порт USB 3.0 - від USB 2.0 він відрізняється синім кольором. Знову ж, у роутерів середнього цінового сегмента присутній тільки друга версія. А значить швидкість передачі даних буде нижче. І відео у високій роздільній здатності може пригальмовувати в залежності від завантаженості бездротової мережі.

Налаштування FTP сервера на маршрутизаторі Zyxel Keenetic

Тепер покажу, як налаштувати FTP сервер на роутері Zyxel Keenetic. Перш за все для цього необхідно Якщо ж браузер його не відчиняє сторінку входу в панель управління, то прочитайте наше керівництво по виправленню цієї проблеми.

Далі вставляємо накопичувач в порт USB і заходимо в меню «Додатки». Тут в блоці «FTP-сервер» активуємо його роботу.

підключити флешку до роутера

За замовчуванням доступ відкрити тільки для облікового запису адміністратора. Для детальної настройки тиснемо на посилання в заголовку. Тут можна вказати інший порт (за стандартом це «21»), але в цьому немає ніякого сенсу. А також є можливість дозволити доступ до накопичувача через інтернет. Для роботи віддаленого доступу необхідно також встановити і включити модуль хмарного сервісу Keenetic Cloud або службу KeenDNS.

Якщо ж ви хочете, щоб будь-яка людина мій відкрити документи з флешки чи жорсткого диска, то ставимо галочку на «Анонімний доступ». Або додати нового користувача, який зможе тільки лише входить на файловий сервер, але не мати прав управління роутером.

Нови?  користувач ftp

Додатково є також можливість вибрати окремі папки на USB накопичувачі, які будуть використовуватися в якості FTP сервера Zyxel Keenetic.

вибір папки

Відразу після збереження налаштувань однойменною кнопкою, USB накопичувач з'явиться в списку мережевих жорстких дисків Windows або MacOS.

zyxel keenetic viva

Про те, як до нього підключитися з комп'ютера або телефону, читайте в окремій інструкції на нашому сайті.

До речі, можна також налаштувати автономну закачування торрент-файлів на цю флешку або жорсткий диск. Але про це також поговоримо окремо.

Управління USB диском і FTP сервером на роутері Zyxel Keenetic через телефон

Сильно урізана версія панелі управління накопичувачем або флешкою, підключеної до USB порту маршрутизатора Zyxel Keenetic, є також і в мобільному додатку Кинетик для телефону. Вона відображається у вигляді окремої вкладці відразу на головній сторінці програми. Тут ми може тільки побачити назву диска - зайти в нього не вийде. З доступних налаштувань - тільки безпечне вилучення.

usb з телефону

Також якщо відкрити меню «Додатки», є можливість управляти функціями DLNA і Torrent.

управління usb накопичувачем