Як разлочить Модем Huawei Безкоштовно Від Стільникових Операторів МТС, Мегафон, Білайн, Теле2

Разлочить модем необхідно в тому випадку, якщо ви хочете відв'язати його від роботи з сімки одного певного оператора стільникового зв'язку. Якщо ви користуєтеся мобільним інтернетом через 3G / 4G модем, куплений у оператора, то рано чи пізно доведеться зіткнутися з ситуацією, коли з об'єктивних причин захочеться його змінити - наприклад, в іншого буде більш вигідний тариф. Або ви поїдете на дачу, а за містом у вашій місцевості краще буде ловити зв'язок від іншого оператора.

Якщо вставити, наприклад, в модем, куплений у Мегафон, SIM-карту від МТС, вона працювати не буде. Для виправлення ситуації треба разлочить модем Мегафон, тобто розблокувати його від прив'язки до конкретного оператора стільникового зв'язку. Разлочить модем Huawei можна декількома способами - безкоштовними і платними. У цій статті мова піде про безкоштовні.

як разлочить модем

Як разлочить модем Huawei СТАРОГО зразка?

Якщо у вас щодо стара модель, яку ви купували пару років назад, то розблокувати модем можна по його IMEI - індивідуальним номером, присвоєним на заводі виробнику. Знайти його легко під кришкою пристрою.

3gмодем imei

Також IMEI зазвичай присутній на наклейці або етикетці, вкладеної в коробку з модемом. Тепер за цим номером ми можемо отримати код розблокування нашого МегаФоновскій модему, а отримаємо ми його за допомогою декількох програм від сторонніх розробників.

В основному всі «брендові» модеми, на яких красуються логотипи мобільних компаній, насправді зроблені китайською фірмою Huawei, тому ми будемо користуватися утилітами саме для пристроїв цієї фірми.

як разлочить huawei

Викачуємо програму Huawei Modem

Заходимо на сайт huawei.mobzon.ru і викачуємо одну з актуальних на даний момент версій програми для роботи з модемами Huawei. Вибирайте будь-яку збірку - вони відрізняються тільки функціоналом, можете докладно почитати про кожну з них прямо нас сайті.

разлочить модем megafon

Вона замінить стандартну програму від оператора, яка була встановлена ​​при першому підключенні модему до комп'ютера. Оскільки ви вже користувалися їм, то вона повинна була бути встановлена, так само як і драйвера від модему. Якщо ви їх видалили, то потрібно буде встановити заново - для цього вставте пристрій в комп'ютер і підтвердіть інсталяцію. Або вручну запустіть EXE файл з внутрішньої флеш пам'яті модему.

Також перед завантаженням переконайтеся, що конкретно ваша модель підтримується - список буде внизу сторінки. А номер моделі вашого модему також зазвичай вказано на упаковці, або в інструкції.

номер моделі 3g модему

Отже, якщо все підходить, завантажуємо і встановлюємо програму, після чого вставляємо модем з новою сімки в USB порт ПК і запускаємо її.

Повинно з'явитися віконце із запитом ввести код розблокування.

розблокування huawei

У деяких моделях модемів таке ж вікно з'являється і при використанні стандартного ПО від оператора.

розблокування мегафон

Програма Huawei Calculator

Відмінно! Перша частина епопеї закінчена, тепер завантажуємо ще один додаток, яке називається HuaweiCalculator. Разархівіруем на комп'ютері і запустимо. У першому полі нам треба ввести вже відомий нам IMEI, після чого згенерувати натисканням на кнопку «CALC» кілька інших шифрів.

код розблокування модему

З усіх них нам буде потрібен NCK - це і є код розблокування модему, який потрібно буде ввести в той самий вікно в першій програмі. У моєму варіанті це значення «34994905» - запам'ятаємо його.

Huawei Modem Terminal

Трапляється, що при підключенні до USB автоматично вікно для введення коду розблокування, описане на 1 кроці, не відкривається. Тоді доведеться завантажити ще одну програму - Huawei Modem Terminal для спілкування з модемом через сервісні команди.

Відкриваємо її і вибираємо тут пункт з написом «HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface» і тиснемо кнопку «Connect».

huawei modem connect

Після цього в нижнє поле введемо команду «AT» для того, щоб перевірити зв'язок з модемом. В основному вікні при вдалому результаті повинна з'явитися напис

«Send: AT

Recieve: OK »

Якщо ваша все «ОК», то це означає, що ми можемо тепер управляти модемом за допомогою так званих сервісних AT-команд.

at комманди для модемів huawei

Їх насправді дуже багато, але нам потрібні саме ті, які потрібні для розблокування модему. Ось вони (при написанні команд лапки «» обов'язкові!):

  • AT ^ CARDLOCK = »nck code» - для зняття блокування
  • AT ^ CARDUNLOCK = »nck md5 hash» - для скидання спроб разлочки до 10
  • AT ^ CARDLOCK? - для перевірки стану блокування

На останній запит модем відображає наступні результати:

    CARDLOCK: A, B, 0
  • A - «2» означає, що сімлока немає, «1» - якщо модем залочений
  • B - кількість спроб розблокування.
  • У нового модему їх кількість дорівнює 10.

card simlock

У нашому прикладі модем залочений (1) і залишилося ще 10 попитоук, тобто до цього ніхто не намагався його розблокувати. Залишається тільки ввести код AT ^ CARDLOCK = »nck code», де «nck code» - це значення того самого коду NSK, який був отриманий раніше в програмі Huawei Calculator. У мене він дорівнює «34994905».

2 спосіб розблокування - для СТАРИХ і НОВИХ модемів

Для тих моделей, які не підтримуються попередньою програмою, з недавніх пір існує і ще одна - Huawei Unlock Code Calculator. Крім двох кодів разлочки (V1 і V2) в ній також є пароль для прошивки.

  • V1, або OLD Algo Unlock Code - код розблокування для модемів зі старою версією прошивки,
  • V2, або NEW Algo Unlock Code - для модемів з новою прошивкою.

Давайте спробуємо використовувати цю утиліту з моїм модемом - вводимо IMEI і генеруємо коди.

huawei unlock calculator

Як бачимо, значення «v1» збігається з тим, що нам видала попередня програма - саме його і потрібно використовувати, так як модем старий і прошивка на ньому теж стара.

3 спосіб - універсальний ПЛАТНИЙ

Нарешті, для зовсім ледачих, хто не хоче морочитися з перебуванням IMEI, визначенням коду розблокування і іншою нісенітницею, є один універсальний спосіб, який підходить для більшості модемів. Але за нього доведеться трохи заплатити - близько 5 євро. Але про нього ми поговоримо в наступній статті. А також рекомендую до прочитання інструкцію з налаштування відв'язатися від операторів модему Хуавей.