Як Користуватися Каршерінгом Яндекс Драйв в Москві - Карта парковок, Умови та Ціни на Тарифи

Каршерінг Яндекс Драйв з'явився в Москві відносно недавно і пізніше, ніж його основні конкуренти. Однак з кожним днем ​​до нього приєднуються все нові користувачі, тому ми не могли обійти його увагою і вирішили самостійно порівняти тарифи, перевірити умови і ціни на оренду, зону покриття і парковок, ну і звичайно ж, покататися на якомусь автомобильчике, щоб скласти свою думку, зробити інструкцію по іспользовнаію і написати цей відгук. Що з цього вийшло, зараз розповім.

Промо-код

Якщо ви плануєте користуватися каршерінгом Яндекс Драйв, то я дарую вам промо-код REFG85GK3 на знижку 50% на першу поїздку. Він 100% працюють, тому обов'язково скористайтеся!

яндекс драйв

Які машини є в Яндекс Драйві?

Якщо ви вирішили взяти в оренду автомобіль в каршерінге Яндекс Драйв, то для вас на сьогоднішній день є величезна кількість моделей, починаючи від Skoda Rapid, BMW 5 Series, Mercedes-Benz E-Class, Porsche Macan, Porsche 911 Carrera, Audi A3, Audi Q3 і закінчуючи вантажними фургонами. При цьому якщо вам схвалили приєднання до програми після проходження перевірки документів, то можете сміливо вибирати будь-яку з них.

yandex drive renault kaptur

Всі машини абсолютно новенькі, тільки що з конвеєра, тому ви отримаєте не просто задоволення від водіння, але від ще і від управління новим автомобілем.

салон каршерінга яндекс

Умови та Ціни на оренду автомобіля Yandex Drive

Коли я почав знайомство з Яндекс Драйв, перше, що мене підкупило, - це дуже демократичні ціни. В даному каршерінге немає відмінності за тарифом між «малолітражкою» KIA Rio і кросовером Renaul Kaptur, який за всіма параметрами перевершує по класу. Поточна ж вартість прокату динамічно залежить від попиту, а також від кількох інших факторів, і варіюється від 5 до 20 р. в хвилину.

тарифи yandex drive

Також є денний, фіксований і міжміський тарифи, за якими можна дістатися з точки «А» в точку «Б» по заздалегідь зазначеній ціні без урахування часу, витраченого на дорогу. Це нововведення, яке відсутнє у інших операторів, завдяки якому можна не боятися потрапити в пробку і просадити через неї зайві гроші.

Більш докладно про вартість оренди в Яндекс Драйв читайте в нашій окремій статті.

Заправка авто в Яндекс Драйв

Заправляти каршерінговое авто в Яндекс Драйв не потрібно - ніяких бонусів за це не буде отримано, а штраф за порожній бак відсутня.

Правила, вік і стаж водіння

Що для цього потрібно до програми стандартні для більшості каршерінгових компаній - вік від 21 років і стаж від 2 років. Якщо ваш вік і досвід водіння менше, то зверніть увагу на ті компанії, які пропонують оренду без стажу. У тому випадку, якщо ж вам захочеться скористатися автомобілями ще класом вище, які незабаром з'являться на дорогах в Yandex Drive, то необхідний мінімальний поріг складе 26 років і 6 років водіння.

Зона паркування в Москві

Що стосується зони паркування, що тут карта завершення оренди дуже схожа з іншими каршерінгамі, і ніяких сюрпризів ми не знайшли. У Москві вона в основному обмежується межами МКАД, а також заходить в деякі передмістя і спальні райони, розташовані за межами кільця.

зона паркування

Також відповім на один із найбільш наболілих питань - в цю зону поки що включений тільки два аеропорти - Шереметьєво і Внуково. Нажаль, з Домодєдово поки що домовитися не вдалося - все в майбутньому!

Як користуватися каршерінгом Яндекс Драйв?

  • Офіційний сайт Yandex Drive
  • Додаток для Android
  • Додаток для iPhone

Щоб встановити програму

Для того, щоб почати користуватися каршерінгом, необхідно встановити на свій смартфон додаток «Яндекс Драйв», яке є в репозиторії будь-який з платформ - Андроїд або iOS (посилання на них вище).

додаток

Перш, ніж ви зможете орендувати машину, потрібно буде відправити особисті дані. Реалізована функція їх відправки вельми оригінальним чином - за допомогою чату з ботом, який просить вас по черзі відсканувати той чи інший документ. Підтвердження зазвичай не займає більше доби, але і на менший час теж розраховувати не варто, тому потурбуйтеся про проходження реєстрації заздалегідь до запланованої поїздки.

прив'язка карти

Після отримання схвалення на використання сервісу, перш за все потрібно прив'язати до свого особистого кабінету банківську карту, з якої будуть здійснюватися платежі за каршерінг. Для цього натискаємо на кнопку «Меню» в лівому верхньому кутку і заходимо в «Налаштування»

налаштування

Далі тиснемо на розділ «Карти» і на наступній сторінці - на кнопку «Прив'язати карту»

прив'язка карти

Вказувати необхідно тільки фізично існуючі банківські карти, оскільки віртуальні навіть з наявними на них засобами мені прикріпити не вдалося. У момент прив'язки з рахунку списується 2 рубля, які тут же повертаються на рахунок.

нова карта

бронювання машини

Після цього повертаємося на головну сторінку програми, яка з себе представляє карту з доступними для оренди автомобілями. При наближенні вони з точок перетворюються в іграшкові машинки з найменуванням моделі і індикатором рівня палива.

авто Яндекс драйв

Кажуть, що у Яндекс Драйв в деяких авто є дитячі крісла - такі машини повинні бути позначені на карті значком іншого кольору. Чесно кажучи, мені такого знайти до сих пір не вдалося.

Кількома на цю іконку, щоб відкрити докладний опис моделі і маршрут, за яким до неї можна дістатися пішки

автомобілі

Прокручуємо вниз і бронюємо по одному з тарифів:

  • Drive Base - класичний каршерінг з похвилинною оплатою
  • DriveFix - з фіксованою оплатою за маршрут (другий на момент написання статті був неактивний).

ціни

Хитруни з Яндекса відразу ж спишуть з вас певну суму в якості передоплати за прокат для гарантії вашої платоспроможності і щоб упевнитися, що на прив'язаною до аккаунту карті є гроші. Чесно кажучи, у інших такого не зустрічав, але в разі скасування оренди або завершення до того, як використовуються заплачені кошти, залишок повернеться назад на рахунок.

передоплата каршерінга

Тепер у нас є 20 безкоштовних хвилин, щоб дістатися до заброньованого автомобіля.

бронь

Якщо потягнути вгору за нижню шторку, то відкриються додаткові можливості, поки ви шукайте машину. Наприклад, дуже зручна функція дистанційного запуску кондиціонера - коли натиснете на кнопку «Відкрити» авто, салон вже матиме комфортну для вас температуру.

відкрити двері

огляд автомобіля

Наступний крок - огляд машини на предмет наявних у неї зовнішніх і внутрішніх пошкоджень. На це безкоштовно відводиться 5 хвилин.

Якщо все «ОК», то натискаємо на кнопку «До документів»

перевірка документів

Якщо є незначні недоліки або сміття в салоні, але їхати можна, то переходимо до наступного блоку і тиснемо на кнопку «Зробити фото» для їх фіксації.

зробити фото

Додаємо одну або кілька фото і відправляємо в каршерінг.

відправка знімка

Проводьте огляд і фіксацію дуже досконально, щоб не довелося відповідати за вже наявні на машині пошкодження!

Нарешті, якщо машина знаходиться зовсім в непривабливому вигляді, то вибираємо третій варіант і також відправляємо фотографії.

серйозні пошкодження

Після цього перевіряємо наявність в бардачку документів на автомобіль - СТС, поліс ОСАГО і паливної карти.

страховка і паливна карта

При наявності повного пакета тиснемо на кнопку «Далі»

стс

Читаємо правила користування і погоджуємося з ними, підписуючи акт прийому-передачі кнопкою «Так, поїхали».

підтвердження бронювання

Після цього почне працювати лічильник, який буде неухильно показувати, скільки рубликів зжер каршерінг Яндекс Драйв.

лічильник

Якщо вам потрібно з якоїсь причини вийти і залишити при цьому машину за собою, то тиснемо на кнопку «Очікування», після чого підтверджуємо свою дію.

режим очікування

Якщо ж потрібно остаточно завершити оренду каршерінга, то тиснемо на відповідну кнопку - також з підтвердженням.

яндекс драйвbelka mercedesyoudrive промо кодпромокод матрьошка

Відгук про каршерінге Яндекс Драйв

Тепер пару слів про те, що мені сподобалося у використанні Yandex Drive. Додаток зроблено зручно, але на жаль, не відрізняється стабільністю - кілька разів воно у мене вилітало, або не реагувало належним чином, так що з ним розробникам варто ще попрацювати.

Засмутило також відсутність можливості використовувати промо-код - судячи з усього, клієнтів і так досить, і додаткових способів залучати нових не потрібно.

А ось що сподобалося, крім уже згаданого дистанційного охолодження салону, так це наявність вбудованого в мультимедіа систему автомобіля яндекс.навігатор.

яндекс навігатор в каршерінге

І хоча GPS приймач працює не завжди стабільно і іноді втрачає зв'язок з реальністю, дуже зручно без використання додаткових гаджетів побудувати необхідний маршрут. В інших каршерінгах відсутня не тільки дана опція, але і навіть кріплення під телефон, в результаті чого для того, щоб скористатися навігаційним сервісом, телефон доводиться розміщувати в незручному місці в одній з ніш на торпедо.