3 Способу Посилити Сигнал WiFi Роутера і Розширити Радіус Діапазону Сигналу в Квартирі

Розбираємо питання, як змінити радіус wifi покриття, посилити сигнал роутера або модему і тим самим розширити діапазон дії мережі і дальність відстані прийому-передачі інтернету в квартирі. Рано чи пізно проблема слабкої віддачі від з'єднання з бездротовим сигналом від маршрутизатора починає турбувати всіх, хто стикається з організацією зони покриття домашньої мережі в квартирі. Особливо гостро проблема розширення діапазону прийому сигналу вай фай роутера встає тоді, коли ще на етапі задуму створення локальної мережі в домашніх умовах ви пошкодували коштів на якісний маршрутизатор з великим радіусом дії wifi, з потужними передавачем і антенами, щоб він «тягнув» на велику відстань . Або ж не продумали місце його установки в своєму будинку або квартирі.

Доступні способи посилити сигнал роутера, щоб покращити якість wifi в квартирі

Насправді посилити wifi сигнал від маршрутизатора дуже просто і легко. Причому зовсім не важливо, від якого виробника - TP-Link, Asus, D-Link, Zyxel, Keenetic, Tenda, Netis, Netgear, Xiaomi, Ростелеком, Білайн, МГТС і так далі.

зона mesh мережі tenda nova

Є кілька найпопулярніших способів для розширення зони прийому модему і поліпшення якості зв'язку, які можна використовувати самостійно вдома в будь-якій квартирі:

  • Купити роутер з більш потужною вбудованою антеною,
  • Помістити його десь в коридорі по центру квартири,
  • Використовувати один із засобів посилення сигналу wifi - другий роутер, зовнішню антену, ретрансляція, mesh систему.

Багато під час ремонту в квартирі визначають місце установки маршрутизатора де-небудь в спеціальній серверній кімнаті, або в гардеробній, або в електрощитку. Одним словом, подалі від очей. Але конфігурація планування квартири найчастіше така, що до віддалених від місця установки кімнат бездротової сигнал від роутера не маєте наміру звертатися. Або дальність дії wifi не достатня для того, щоб отримати на ньому як би там не було прийнятну швидкість.

На які технічні характеристики маршрутизатора і приймача треба звернути увагу в першу чергу при їх придбанні, щоб вже на етапі організації мережі максимально розширити зону прийому і збільшити радіус дії wifi роутера в домашніх умовах?

Що впливає на дальність сигналу роутера і радіус прийому wifi адаптера?

Для стабільної роботи мережі в стандартній міській квартирі цілком достатньо найпростішого маршрутизатора і вбудованого в ноутбук адаптера. Однак, є багато побічних чинників, через які доводиться посилювати сигнал для збільшення радіусу сигналу. Про основні причини, які можуть впливати на швидкість wifi, я розповідав в статті за посиланням.

схема wifi репитера

Не будемо повторюватися, а представимо, що у нас в будинку ідеальні умови для поширення бездротового радіосигналу. Тобто немає ніяких перешкод від сусідських роутерів та інших активних випромінювачів частот, типу мікрохвильовки. У цих умовах основну функцію по поглинанню сигналу беруть на себе відстань і перешкоди на шляху від джерела до приймача.

перешкодаДодаткові втрати (dB)ефективна відстань
Відкритий простір0100%
Вікно без тонування (відсутній метализированную покриття)370%
Вікно з тонуванням (металізовані покриття)5-850%
дерев'яна стіна1030%
Міжкімнатні стіна (15,2 см)15-2015%
Несуча стіна (30,5 см)20-2510%
Бетонна підлога / стеля15-2510-15%
Монолітне залізобетонне перекриття20-2510%

Дана таблиця наочно демонструє, наскільки буде губитися якість сигналу в залежності від типів перешкод на його шляху. Для прикладу візьмемо абстрактний роутер, який в найкращих умовах і без перешкод і перешкоди буде реально роздавати сигнал на 100 метрів. Саме за таких умов виробники вказують дальність «стрілянини» своїх пристроїв на красивих коробках і в рекламних брошурах.

відстань wifi

І візьмемо типову трикімнатну квартиру, де роутер встановлений в одній кімнаті. При цьому до далекої від нього одна несуча бетонна стіна і одна міжкімнатні. Відповідно беремо від наших 100 метрів 10% - отримуємо 10 метрів. Тобто через капітальну стіну сигналу вистачить на 10 метрів від роутера. Але у нас ще міжкімнатні стіна - значить беремо наші 10 метрів і обчислюємо від них 15% - отримуємо 1.5 метра. Це означає, що навіть в ідеальних умовах сигналу від такого роутера явно не вистачить на всю квартиру. Приплюсуємо ще до цього перешкоди від приладів і інших бездротових мереж на тій же частоті, і отримаємо зовсім сумну картину.

Маємо також на увазі, що антени на маршрутизаторі стоять всеспрямовані, тобто сигнал від них йде по колу на рівний ступінь віддаленості.

Посилення wifi мережі від роутера і розширення діапазону за допомогою сигналу антени

Отже, ми з'ясували, що для хорошого прийому роутер повинен розташовуватися в центрі квартири, поруч з пристроєм одержувача і по можливості вдалині від приладів, що створюють перешкоди. Але як і у будь-якого електронного приладу, у кожної моделі є свої особливості, які можуть вплинути на роботу, в нашому випадку - на дальність діапазону wifi. Як правило, в специфікаціях до кожного продукту вказано, на який радіус дії він розрахований на відкритому просторі при ідеальних умовах. Але ці дані - читаючи теорія, а в реалі вони просто недосяжні.

Найпростіший спосіб визначити якість сигналу - за характеристиками антени, якими забезпечуються пристрої. Один для передачі, інший для прийому. Антени можуть бути як приховані, вбудовані, так і зовнішні, нагвинчують на сам пристрій. Потужність антени вимірюється в DBI. Чим його значення вище, тим потужніше антена.

Нижче представлений зразок USB адаптера-приймача з додається в комплекті зовнішньою антеною.

wifi адаптер з антеною

Якщо ви звертали увагу, є моделі роутерів і адаптерів, у яких кілька антен - дві або навіть три. Використовуючи кілька штук, можна значно поліпшити якість прийому wifi адаптером і збільшити відстань від роутера. Тобто забезпечений однією антеною в 8 dbi маршрутизатор буде ретранліровать слабкіше, ніж модель більш високого рівня і вартості, оснащена 2 або 3 антенами по 8 dbi.

При виборі приймача також подивіться на значення параметра «Receiving mode» - чим він вищий, тим краще прийом.

Однак і цього буде недостатньо, якщо мова йде про пристойній відстані до 100-150, а то і 500 метрів. Забезпечити бажаний радіус wifi сигналу в цьому випадку нам допоможе зовнішня підсилює антена, яка працює направлено в певний сектор.

Збільшення радіусу сигналу wi-fi другим роутером, репитером або точкою доступу без підсилює антени

  • Ще один перевірений метод поліпшення якості прийому - використовувати окреме спеціальний пристрій, іменоване wifi репитером, або повторювачем. Це підсилювач сигналу, що працює за принципом ретранслятора, що дозволяє розширити існуючу мережу. Він приймає сигнал і передає його далі, розширює зону покриття на 15-20 метрів.
  • Інший варіант - поставити дорожчу зовнішню точку доступу. Вона встановлюється на вулиці або в приміщенні і забезпечує радіус покриття wifi до 100 метрів. Cпособность забезпечити покриття як всередині будівлі, так і невелику ділянку поблизу. Є також моделі, що працюють вузьконаправлено для розширення зони не всередині квартири або будинку, а для створення досить-таки великого по відстані бездротового мосту між різними будівлями.
  • В якості альтернативи можна використання другого роутера. Наприклад, якщо у вас є додатковий пристрій, що лежить без діла, то доцільно задіяти його в якості репитера, щоб не купувати нове обладнання. У цьому випадку на іншому маршрутизаторе обов'язково повинен бути присутнім даний режим повторювача в прошивці.

Як змінити радіус wifi сигналу і збільшити дальність в настройках роутера?

І ще один маленький секрет. В панелі управління деяких модифікацій маршрутизаторів є окреме регулювання потужності ретрансляції wifi сигналу. Виставивши найвищу, ви отримаєте максимальну віддачу від свого роутера. Мінімальна ж значення забезпечить якісний прийом не далі, ніж усередині однієї кімнати. Детально про це я писав тут, почитайте. А зараз покажу швиденько на кількох прикладах, як це виглядає у різних брендів.

Посилення wifi сигналу на роутері TP-Link

Для установки потужності сигналу на роутері TP-Link, потрібно зайти в «Додаткові настройки» в розділ, присвячений бездротовому режиму. Тут є три градації - низька, середня і висока.

потужність сигналу wifi tp-link

Як збільшити радіус wi-fi маршрутизатора Asus

На маршрутизаторах Asus відрегулювати потужності можна дуже ювелірно - називається вона «Управління потужністю TX Power» і виставляється вручну в числовому значенні, що не перевищує 200.

потужність wifi asus

Зміна діапазону сигналу wifi на роутері Zyxel Keenetic

У роутерів Zyxel Keenetic настройка потужності передавача розбита на фіксовані позиції, але їх більше, ніж у TP-Link. Позначаються у відсотках від повної сили wifi ретранслятора. У старій версії адмінки знаходиться в конфігураціях wifi мережі.

потужність сигналу на роутері zyxel keenetic

А ось так все виглядає в новій панелі Keenetic - потрібно зайти в «домашню мережу»

додаткові настрої? ки keenetic

і відкрити посилання «Додаткові настройки»

потужність сигналу keenetic

Як розширити діапазон wifi на D-Link

d-link потужність

Збільшення сили бездротового сигналу в Tenda

Це основні дієві способи поліпшення сигналу WiFi і, як наслідок, розширення зони прийому бездротової мережі. Багато умільці примудряються посилити роутер за допомогою звичайної банки з фольги, яка одягається на антену. Однак, я все-таки прихильник більш традиційних способів. Як показала практика, найкращі результати досягаються тоді, коли застосовується поєднання декількох прийомів. Тобто вибір пристроїв з найкращими характеристиками антен плюс їх вдале розташування, сплановане ще на стадії ремонту приміщення. Пробуйте, експериментуйте, і у вас все вийде!

Відео про посилення wifi сигналу роутера і розширення зони дії прийому

//youtu.be/9Z4VxWcHBKU