Як Налаштувати VPN Сервер на роутері Zyxel Keenetic?

Вітаю читачів блогу, а конкретніше тих, хто є власником роутера Zyxel Keenetic - адже сьогодні я ми будемо створювати підключення по VPN до пристрою саме цього виробника. Після встановити цю опцію у користувача з'являється можливість з'єднуватися з локальною мережею, налаштованої будинку або в офісі, віддалено через інтернет, не маючи при цьому прямого зв'язку з WiFi з даним маршрутизатором. Наприклад, забули вдома якийсь важливий файл, який був на мережевому накопичувачі, підключеному до роутера - тут же зайшли на нього по VPN і отримали необхідні дані - зручно!

Налаштування VPN на маршрутизаторі Zyxel Keenetic

Для того, щоб створити VPN сервер на роутері Zyxel Keenetic, необхідно попередньо встановити даний компонент в прошивку. За замовчуванням його немає серед базового набору.

Після перезавантаження в налаштуваннях Zyxel Keenetic з'явиться новий розділ - VPN сервер, який розташований в меню «Додатки».

настройка vpn на роутері zyxel keenetic

Тут ставимо галку на «Включити» і на «Одне підключення на одного користувача».

Для доступу до локальної мережі вибираємо в наступному пункті «Home Network»

  • Початкова адреса пулу - IP, з якого по порядку почнеться видача адрес підключаються клієнтам. Тут не повинно бути збігів з призначеними вручну статичними IP всередині локальної мережі.
  • Розмір пулу - скільки саме адрес буде видано для VPN сервера, а якщо по-російськи, то скільки клієнтів зможуть до нього підключитися одночасно.
  • Тиснемо на кнопку «Застосувати»

Створення з'єднання з VPN на нових роутерах Keenetic

У моделях нової лінійки маршрутизаторів Keentic вже попередньо встановлено в заводській прошивці. Тут все виглядає трохи по-іншому, хоча суть залишається незмінною. Розділ з VPN знаходиться в пункті меню «Інтернет - Інші підключення».

VPN підключення keenetic

Для додавання нового з'єднання тиснемо на кнопку «Додати підключення» і вводимо необхідні дані:

  • Назва з'єднання
  • протокол
  • Адреса сервера
  • Ім'я користувача
  • пароль

параметри vpn keenetic

У додаткових параметрах також можна при необхідності задати розклад роботи, вибрати тип підключення і прописати DNS сервера.

розширені параметри vpn keenetic

Для виходу в інтернет через цей VPN тунель, ставимо галочку у відповідній графі.

Після створення vpn активуємо його перемикачем - і можна користуватися!

підключити vpn keenetic

Після цього налаштовуємо на комп'ютері або смартфоні вручну підключення до VPN сервера на роутері Zyxel Keenetic.