Як Перевірити Швидкість Інтернету на Комп'ютері?

У цій статті я покажу, як можна онлайн безкоштовно перевірити швидкість інтернету на комп'ютері, підключеному через роутер. Взагалі хочу відзначити, що вона залежить від багатьох факторів. Починаючи з тарифного плану провайдера, наприклад МГТС, Ростелеком, Акадо або Білайн. І закінчуючи технічними особливостями як джерела wifi сигналу, так і адаптера. Не кажучи вже про різні сторонніх факторах.

Навіщо перевіряти швидкість інтернету на комп'ютері?

Найчастіше нам доводиться перевіряти швидкість інтернету в двох випадках:

  • Коли потрібно переконатися, що ваш провайдер не обманює і надає рівно ту швидкість, яка вказана в договорі або передбачена за поточним тарифом.
  • Якщо ви встановили роутер і хочете перевірити, чи не ріже він швидкість. Це біда безлічі недорогих моделей.
  • Нарешті, наскільки ми знаємо, частота 2.4 ГГц вже дуже сильно забита, тому швидкість може сильно просаджувати, якщо у вас в будинку багато інших wifi, що працюють в даному діапазоні. Тоді не зайвим буде перевірити на комп'ютері швидкість інтернету, щоб зрозуміти, чи потрібно вже переходити на 5 GHz.

Безкоштовні онлайн сервіси перевірки швидкості інтернету

Тепер давайте подивимося, де і як можна перевірити швидкість інтернет-з'єднання онлайн, при чому зробити це абсолютно безкоштовно на своєму комп'ютері.

SpeedTest.Net - найпопулярніший онлайн сервіс, не дивлячись на те, що при цьому він не є найточнішим. Так уже повелося, що більшість користувачів перевіряють швидкість саме тут.

Для початку тестування потрібно перейти на сайт і натиснути на кнопку «GO».

speedtest

І хоч тут немає російської мови, все результати інтуїтивно зрозумілі.

  • Ping - швидкість відповіді від сервера
  • Download - швидкість скачування
  • Upload - вихідна швидкість вивантаження

онлайн швидкість інтернету

Яндекс. Інтернетометр - розробка від вітчизняного пошукового порталу. Для більш точного визначення швидкості можна вручну вказати свій регіон.

яндекс інтернетометр

Крім іншого, на головній сторінці відображається ваш зовнішній IP адреса, версія браузера і дозвіл екрана.

Для початку тесту тиснемо на кнопку «Виміряти»

швидкість інтернету яндекс

NPerf - ще один закордонний аналог, але при переході на сайт відразу відкривається версія російською мовою. Цей безкоштовний онлайн сервіс відрізняється набагато більшою точністю, ніж два попередніх.

завмер на комп'ютері

Тиснемо на «Почати тестування». Регіон визначається автоматично досить-таки точно. і вибір сервера для перевірки швидкості інтернету теж адекватний.

перевірка швидкості nperf

Результат перевірки показаний як в числовому вигляді, так і в формі наочного графіка.

Швидкість wifi мережі в маршрутизаторі Keenetic

Хоч це не зовсім відноситься до сьогоднішньої теми, я не міг не згадати про безкоштовну функція тестування швидкості всередині локальної мережі в режимі онлайн, яка вшита в програмне забезпечення роутерів Keenetic. Її цінність саме в тому, що ми бачимо не швидкість інтернет-з'єднання, а саме всередині локальної мережі.

wifi keenetic

Щоб її побачити, треба зайти в панель управління Keenetic і відкрити меню «Список пристроїв». Тут ми зможемо побачити реальну швидкість обміну даними по wifi або кабелю між роутером і всіма комп'ютерами і смартфонами. При цьому також вказані стандарти бездротового зв'язку і характеристики приймаючої wifi адаптера, від яких дуже багато залежить при проведенні подібного роду вимірів.