7 Деталей Вибору Відкрите Комп'ютера Для Ігор Або Майнінг

Питання, як вибрати відеокарту для комп'ютера, встає з кожним роком все гостріше, так як зростає кількість процесів, що вимагають від неї високих характеристик - сьогодні відеокарта для процесора вибирається вже не тільки для ігор, але і для Майнінг - грі на біржі криптовалюта.

На що звернути увагу при виборі відеокарти для комп'ютера?

Відеокарта на комп'ютері відповідає за відображення картинки на екрані монітора або виведення його на проектор, ТВ, відеокамеру або будь-яке інше підключене до ПК обладнання. З минулих уроків ми дізналися, що за виведення зображення також може відповідати вбудоване відеоядро процесора. Однак, по-перше не всі процесори оснащені цією функцією, а по-друге, для продуктивного ігрового комп'ютера все одно буде потрібно установка однієї або навіть декількох дискретних відеокарт, тобто встановлюються окремо. Як зрозуміти з величезного розмаїття, представленого сьогодні на ринку, яка відеокарта найкраще підходить для вашого комп'ютера? У даній статті ми подивимося все характеристики відеокарт і навчимося в них орієнтуватися.

Перш за все потрібно звернути увагу на те, що відеокарти бувають інтегрованими, тобто вбудованими в материнську плату, або дискретними, тобто які не надаються в комплекті, а потім підключаються до плати.

Якщо на системній платі є відео-роз'єм, найчастіше це DVI або VGA (ще його називають D-Sub, SVGA або RGB), значить присутня вбудована карта. Її можливостей буде достатньо для простої роботи з документами і перегляду відео. Докладну розмову про різні типи роз'ємів для підключення монітора був в даній статті.

Роз'єми дискретної відеокарти на системній платі

Як правило, на нових моделях материнських плат вбудованої відеокарти для ігор попередніх років цілком може вистачити, але для збірки ігрового комп'ютера, який би зміг відтворювати новітні комп'ютерні ігри, буде потрібно докупити і встановити в слот PCI Express (16x) дискретну відеокарту, оскільки продуктивності відеокарти вбудованої для цього буде недостатньо.

Слот pci express для хорошої відеокарти

Як дізнатися, яка відеокарта встановлена ​​в комп'ютері?

Зробити це дуже просто. Спочатку визначимося, вбудована вона або зовнішня. Для цього подивіться на задню сторону корпусу комп'ютера - якщо кабель від монітора вставлений в роз'єм, який знаходиться в оточенні інших розеток (миші, USB, LAN), то у робота з графікою у вас проводиться через інтегровану карту.

Підключення до інтегрованої відеокарти

Якщо ж підключення відбувається до вилки на горизонтальній планці, яка розташована нижче або вище більшості роз'ємів і на якій також присутні ще кілька розеток для відеокабелів, то це окремо встановлена ​​в слот розширення відеокарта.

Підключення до дискретної карті

Так само нескладно і дізнатися її модель. Для цього запускаємо нашу улюблену програму Speccy і в розділі «Графічні пристрої» бачимо докладний опис, в тому числі і назва моделі.

Як визначити, яка відеокарта встановлена

Це дозволить створити при подальшому апгрейді комп'ютера і можливого об'єднання відеокарт для спільної роботи, про що піде мова нижче.

Отже, ви визначилися, що хочете мати саме потужних ігровий ПК і задалися питанням, яку вибрати відеокарту?

Давайте подивимося на деякі основні характеристики, на які потрібно спиратися при виборі. Перш за все, подивіться на те, яким кабелем вона буде підключена до монітора - повторюватися про всілякі типи зовнішніх роз'ємів не буду, так як посилання на статтю вже дав вище, але щоб уникнути подальшого пошуку різних перехідників краще заздалегідь подивитися, який тип з'єднання підтримується вашим монітором .

Інтерфейс для підключення відеокарти до материнської плати комп'ютера

Сьогодні, як я вже говорив, найсучаснішим є PCI-Express (PCIx, PCIe), однак на старих материнських платах, встановлених на комп'ютерах, яким вже кілька років, ще можна побачити такий роз'єм, як AGP.

інтерфейси agp і pci-e

Якщо ви підбираєте нову карту до старого комп'ютера, то особливу увагу потрібно якраз звернути на інтерфейс на материнській платі, так як вони між собою несумісні. Якщо зовні відрізнити у вас не виходить, то придивіться уважніше на дрібні написи на платі - поруч з роз'ємом як правило вказується його тип. Зовні AGP менше, ніж PCI-E і у нього ключ (перемичка в контактному ряді) розташований ближче до центру.

Зовні відеокарта вдає із себе плату з графічним процесором, мікросхемами, радіоелементами і системою охолодження. Сьогодні на ринку представлена ​​продукція двох основних розробників - NVidea GeForce і ATI Radeon, яка з недавнього часу є власністю компанії AMD. Ці фірми займаються розробкою даних карт, виробництвом же займається безліч компаній, найвідоміші з яких Asus, Gygabite, Zotac, MSI, Sapphire і інші.

Тактова частота графічного процесора відеокарти для комп'ютера

Від даного показника, що вимірюється в мегагерцах (МГц), залежить швидкість роботи відеокарти - чим вище тактова частота, тим більше операцій в проміжок часу може виконати графічний процесор (GPU). За тактовій частоті має сенс порівняти відеокарти тільки з одного модельного ряду, так як в різних лінійках може бути одна і також тактова частота, але за рахунок інших показників вони будуть значно відрізнятися. Наприклад, модель NVidea GT 500 c ТЧ 750 МГц краще, ніж GT 500 з ТЧ 700 МГц, але з моделлю GT 550 (600 МГц) її порівняти за цим параметром не можна, тому що у останньої номер вище, а отже вона більш продуктивна. Також не можна порівнювати з ТЧ відеокарти від різних виробників, наприклад перераховані вище з ATI HD 5430.

Тип, частота, об'єм, розрядність відеопам'яті

На самій відеокарті буває встановлюється спеціальний чіп відеопам'яті для того, щоб зберігати дані, які потрібні найчастіше для обробки поточної операції і не звертатися за ними до оперативної пам'яті комп'ютера для економії часу. Сучасна відеопам'ять заснована на стандартах GDDR3 або більш швидкісному GDDR5. Також звертайте увагу на частоту роботи пам'яті відеокарти - чим вона більша, тим краще (вимірюється в МГц). Також цю характеристику відеокарти можна використовувати тільки при виборі з однієї модельної серії.

Ще один параметр, розрядність відеокарти (в бітах) впливає на її пропускну здатність. Також розрядність ще називають шириною шини. На слабких моделях розрядність дорівнює до 256 біт, на більш дорогих - вище.

Система охолодження відеокарти для Майнінг

Ще одна складова відеокарти, на яку потрібно звернути пильну увагу, якщо ви збираєте потужний комп'ютер. Температура відеокарти під час ігор при встановленій на ній поганий або недостатньо продуктивною системі охолодження може зашкалить і вивести її з ладу, що обернеться для вас додатковими витратами.

Тому в якості відеокарти для ігор, що вимагають максимальних характеристик, краще купувати моделі, оснащені кількома кулерами. Вентилятори на дорогих відкритих мають можливість автоматичної або ручної настройки кількості оборотів. Наявність декількох вентиляторів також мають ще одну перевагу - їх робота буде менш гучною порівняно з одним. Більш слабкі ж карти можуть його взагалі не мати, а оснащуватися тільки радіатором.

Відеокарта з системою охолодження

Розмір відеокарти для ігор

При підборі комплектуючих необхідно враховувати те місце, куди вони будуть встановлюватися. Це стосується і відеокарт, так як ігрова карта з декількома кулерами може просто не поміститися по довжині в маленький корпус, в якому, наприклад варто системна плата форм-фактора MicroATX. Такі моделі можна буде розмістити тільки в корпусах типу Bigtower під форм-фактор Extended ATX.

Розмір відеокарти в корпусі

І ще пару слів про те, на що слід звернути увагу при виборі розміру. Найчастіше продуктивні відеокарти можу займати місце відразу двох слотів розширення для установки комплектуючих - наявність достатньої кількості вільного місця для установки потрібно також враховувати, особливо при установці декількох відеокарт.

Установка ігровий відеокарти

Потужність електроживлення комп'ютерної відеокарти

При виборі відеокарти поцікавтеся про її вимогливості до блоку живлення. Якщо у вас вже встановлений потужний процесор + кілька кольорів, а ви ще хочете поставити туди дві карти, то стандартного блоку живлення, яким часто комплектуються корпусу, швидше за все буде недостатньо. Для ігрових комп'ютерів рекомендується мати блок живлення не менше 500-700 Ватт.

Говорячи про відповідний блок живлення не можна не сказати про штекерах. Продуктивні відеокарти вимагає додаткового електроживлення і оснащуються окремими розетками. Для роботи таких моделей потрібні вільні штекери блоку живлення на 6 або 8 контактів (pin). Якщо їх немає, то можна скористатися перехідниками на інші типи вилок, які часто йдуть в комплекті з картами.

Харчування для відеокарти

Одночасна робота декількох відеокарт

Для підвищення показників продуктивності відеокарт були винайдені технології, що дозволяють об'єднати зусилля одночасної роботи декількох комплектуючих. Називаються вони SLI (і її різновид Multi-Card) у NVidea GeForce і CrossFireX у AMD Radeon. Вони дають можливість відеокарт обробляти графічні дані разом, як одна надпотужна карта, збільшуючи продуктивність від 50% до 100%.

crossfire ati amd radeon

В основному всі сучасні моделі працюють з цими технологіями, але якщо ви плануєте встановлювати в комп'ютер більше двох, то рекомендую додатково перевірити їхню підтримку. Об'єднати відеокарти можливо тільки на чіпі одного виробника (AMD або NVidea) і бажано з однієї серії. Крім того, підтримку SLI або CrossFireX повинна здійснювати і материнська плата ПК.

Виходячи з цього, стосовно до практики використання цих технологій, можна сказати, що часто не обов'язково купувати одну дуже дорогу карту - досить придбати дві більш бюджетних, об'єднати їх і отримати той же результат, що обійдеться набагато дешевше.

Відкрите NVidea Geforce

NVIDIA Geforce Сучасні серії чіпів відеокарт від NVidea - GT 2xx, GT 4xx і GT 5xx.

Також в назві серій можуть бути присутніми букви:

  • GTS - більш продуктивна, ніж просто GT
  • GTX - максимальна продуктивність для ігор в найвищих налаштуваннях

Відкрите AMD (ATI) Radeon

amd radeonМодифікацій моделей чи не більше, ніж у конкурента і розібратися в їх різноманітті недосвідченому користувачу буде складніше. Актуальні серії - HD 5xxx і HD 6xxx.

У обох виробників чим вище номер відеокарти, тим вона потужніша. На найдорожчих відкритих може бути встановлено відразу два графічних процесора - такі моделі найкраще підійдуть саме для комп'ютера для ігор або Майнінг.

На закуску, як завжди, наочне відео з встановлення відеокарти в комп'ютер - приємного перегляду!