Як Зайти в Налаштування Роутера Ростелеком 192.168.1.1 і 192.168.0.1 - Підключення ADSL Модем до Інтернету і Установка WiFi

192.168.1.1 або 192.168.0.1 - це IP адреса входу в особистий кабінет роутера Ростелеком для настройки ADSL модему через меню веб-інтерфейсу. Проблема полягає у відсутності будь-де в мережі докладної інструкції по налаштуванню wifi роутера Ростелеком в панелі управління. В результаті чого часто чую питання, типу «не можу зайти в налаштування Ростелеком», «який пароль від входу» і т.д. А при зверненні в техпідтримку клієнти компанії часто чують про «неможливість виконати підключення модему Huawei, ZTE, Eltex або Sagemcom самостійно», і далі йде пропозиція викликати майстра додому - природно, за свій рахунок. Як зайти в роутер Ростелеком і що робити, якщо вхід в настройки модему по IP адресою не відкривається? Ця інструкція допоможе без докладання особливих зусиль зайти в особистий кабінет,підключити модем Ростелеком до інтернету по ADSL або Ethernet і налаштувати WiFi мережу через веб-інтерфейс самостійно. А при бажанні згодом поміняти його на TP-Link, D-Link, Asus, Zyxel, Keenetic або будь-який інший.

Що з себе являє WiFi роутер Ростелеком?

Нерідко відомий провайдер поставляє в комплекті своїх послуг роутер марки F @ st Sagemcom 2804 v7 (буває, зустрічається ще модель Sagemcom 1744), ZTE, Eltex або Huawei для установки бездротового доступу в інтернет. Його ще часто називають «ADSL-модем», проте це не зовсім так. Оскільки маршрутизатор Ростелекома - це комбіноване пристрій, що сполучає в собі ADSL модем і wifi роутер, тому я буду його називати просто роутер.

роутер Ростелеком

Як підключити wifi модем Ростелеком по ADSL до інтернету?

Підключення роутера (модему) Ростелеком до інтернету буває двох типів - обидва з них підтримуються Sagemcom (2804 і 1744), Huawei, ZTE, Eltex:

  1. За технологією ADSL
  2. Або по Metro Ethernet

Який саме тип підключення до інтернету у вас має бути зазначено в договорі з провайдером на надання послуг інтернету. У даній статті не будемо розглядати підключення через мережі GPON, про них поговоримо окремо.

Подивіться на задню панель пристрою - на ній крім звичних портів LAN і USB є «маленький» мережевий порт DSL. При технології ADSL до вас в квартиру простягається тонкий провід, схожий на телефонний, який як раз підключається до цієї розетки. Комп'ютер же ми Коннект кабелем в LAN роз'єм №1.

Ротер інтернет Ростелеком

Якщо ж у вас від провайдера йде провід Ethernet, то його встромляє в LAN1, а комп'ютер в LAN2. ТВ приставка при необхідності завжди приєднана до 4-му роз'єму.

Далі чекаємо, поки у вкладці «Поточні підключення» не з'явиться нове локальне з'єднання. Підключення поки без доступу до інтернету, тому переходимо до наступного етапу - встановлення з'єднання.

Як увійти в веб-інтерфейс по IP адресою 192.168.1.1 або 192.168.0.1?

Вхід в роутер Ростелеком проводиться по IP адресою 192.168.1.1 або 192.168.0.1 в залежності від моделі ZTE, Sagemcom, Eltex або Huawei. Який саме потрібен у вашому випадку, дивимося на наклейці, яка знаходиться на корпусі.

наклейка на роутері Ростелеком

Щоб зайти в особистий кабінет маршрутизатора Ростелеком потрібно:

  1. Відкрити будь-який браузер і прописати в адресному рядку «//192.168.0.1» або «192.168.1.1».
  2. В виплив вікні в рядках логін і пароль ввести один і той же - admin-admin.
  3. Ми потрапили в налаштування роутера Ростелеком.

підключити роутер Ростелеком

Що, якщо комп'ютер не заходить в налаштування Ростелеком?

Незважаючи на простоту дій, іноді трапляється проблема, що навіть після правильного виконання всіх кроків комп'ютер не може зайти в налаштування роутера Ростелеком. У ситуації, коли це новий маршрутизатор і ви його підключаєте і налаштовуєте вперше, найпростіше виконати повне скидання до заводських параметрах за допомогою кнопки «Reset» на корпусі пристрою.

Якщо ж зайти в особистий кабінет не виходить, але ви не хочете збивати налаштування Ростелеком з роутера, то прочитайте окрему інструкцію щодо виправлення цієї помилки.

Який пароль для входу в роутер Ростелеком?

На роутерах Ростелеком за замовчуванням використовується пара логін-пароль admin-admin. Якщо вона не підходить, а справжній ви забули, то потрібно скинути настройки і подивитися пароль за замовчуванням, який вказаний на етикетці на нижній кришці.

Налаштування інтернету на роутері Ростелеком через ADSL

Тепер заходимо в розділ «Додаткові настройки - WAN-сервіс» і дивимося, якщо тут таблиця з заповненими рядками. Якщо є, то ставимо галочку на «Видалити» і тиснемо на однойменну кнопку.

підключити wifi роутер Ростелеком

Далі відкриваємо розділ «Інтерфейс 2-го рівня» і також видаляємо рядки з таблиці

роутер sagemcom Ростелеком

Після цього тут же натискаємо на кнопку «Додати» і, нічого не змінюючи, тиснемо на «Застосувати / Зберегти»

підключення роутера sagemcom Ростелеком

Після цього знову ж натискаємо на «Додати» і міняємо значення VCI на «38», після чого зберігаємо налаштування. У результаті повинна вийти табличка з двома рядками.

настройка роутера Ростелеком

Тепер йдемо в «WAN-сервіс», тиснемо на «Додати», і на новій сторінці - «Далі»

настройка Ростелеком

На наступній сторінці галочкою вибираємо PPP over Ethernet (PPPoE)

настройка роутера sagemcom

Далі вводимо свій логін і пароль, а в «Ім'я сервісу PPPoE» вписуємо «NET»

настройка wifi роутера Ростелеком

Тиснемо «Далі» і на наступному кроці, нічого не змінюючи, теж.

як налаштувати роутер sagemcom Ростелеком

І потім «Застосувати / Зберегти»

роутер Ростелеком sagemcom f st 2804 v7

Терпіння - залишилося небагато. Тепер знову натискаємо «Додати», потім «Далі», ставимо прапорець на «Bridging», і потім зберігаємо.

адреса роутера Ростелеком

Нарешті, заходимо в розділ «Угруповання інтерфейсів» і натискаємо «Додати»

настройка Ростелеком інтернет роутер

тут

  • задаємо ім'я групи «TV»
  • стрілкою перемещаем значення «br_0_0_38 / atm1» в ліву колонку
  • і в наступному блоці робимо те ж саме зі значенням «eth3»

Ростелеком роутер 2804

Після чого зберігається.

Підключення роутера Ростелеком до інтернету по Ethernet через особистий кабінет

У разі, якщо у вас тип підключення Ethernet, то також спочатку чистимо все таблиці в пунктах «Додаткові настройки - WAN-сервіс» і «Інтерфейс 2-го рівня».

Потім заходимо в розділ «ETH-інтерфейс» і тиснемо на кнопку «Додати»

Ростелеком через роутер

Активуємо галочку на пункті «WLAN MAX» і застосовуємо.

роутер Ростелеком sagemcom f st

Тепер заходимо в «WAN сервіс» і додаємо туди рядки PPPoE і Bridging - абсолютно точно так же, як уже було в першому випадку з настройками ADSL.

роутер Ростелеком 1744

На останньому кроці переміщаємо в «Угрупованню інтерфейсів» задаємо назву «TV» і переміщаємо в ліву колонку значення «br_eth0 / eth0.2» і «eth3»

роутер Ростелеком f st 2804

Як налаштувати wifi мережу на роутері Ростелеком?

Переходимо до налаштування вайфай мережі Ростелеком на роутері Sagemcom. Для цього заходимо в «Налаштування WLAN», де задаємо своє ім'я (SSID) для бездротової мережі, після чого зберігаємо конфігурацію.

вай фай роутер Ростелеком

Далі йдемо в меню «Безпека», задаємо тип шифрування WPA2 / PSK і призначаємо пароль.

вай фай роутер Ростелеком

Вхід в роутер Ростелеком з телефону

Для того, щоб увійти в налаштування роутера Ростелеком з телефону, можна точно так само використовувати будь-який мобільний браузер - Google Chrome, Opera, Safari, Mozilla Firefox і т.д. Веб-інтерфейс особистого кабінету адаптований під невеликий екран смартфона. І далі так само вводимо ip адресу 192.168.0.1 або 192.168.1.1, логін, пароль і далі по аналогії з комп'ютером.

На цьому все. Ми налаштували самостійно wifi роутер від Ростелекома без допомоги техпідтримки, заощадивши енну суму грошей. Будемо сподіватися, що в недалекому майбутньому провайдер почне лояльніше і уважніше ставитися до своїх клієнтів, і вам не доведеться в розпачі самостійно шукати вирішення проблеми доступу в інтернет, не дочекавшись професійної допомоги.

При бажанні можна поміняти маршрутизатор Sagemcom на той же TP-Link, Asus, D-Link або Zyxel. Головне, на що треба звертатися увага - щоб пристрій, який будете купувати, являло собою саме ADSL-роутер, а не звичайний.

Відео, як зайти в налаштування роутера Ростелеком - 192.168.1.1

замість висновку

PS До речі, з цією фірмою у мене пов'язаний ще один прикольний випадок. Хотів я підключити кабельне ТБ. А оскільки, у мене вже працює телефон від них, а своїм клієнтам вони пропонували знижку, то я оформив заявку через сайт. Через день мені подзвонили, запропонували підключити ще і інтернет, на що я сказав, що інтернет у мене вже є, мені потрібне телебачення. Оператор сказав, що не знає, чи можливо це і що вони через пару днів подзвонять і точно скажуть. Минув тиждень, я оформив і підключився до ТВ в іншій компанії. Пройшов місяць (!), Я вже встиг опублікувати штук 10 статей на даному сайті, як раптом мені передзвонюють з Ростелекома і кажуть, що можуть зробити мені окремо кабельне ... Ага, а я прямо як ніби весь цей час сидів у трубки і чекав їх дзвінка ... Ось такі хлопці ...