Огляд Маршрутизатора Xiaomi Mi WiFi Router 4 - Відгук Власника

Xiaomi Mi Router 4 є продовжувачем топових wifi маршрутизаторів в так полюбилася в Росії лінійці бездротових пристроїв компанії Сяомей. За попередніми моделями користувачі залишали відмінні відгуки, оцінивши по достоїнству поєднання високої якості і відмінних технічних характеристик при дуже невисокою вартістю. Чи порадує також Xiaomi Router 4? Наскільки він відрізняється від 3-ої версії? У цьому нам належить сьогодні розібратися.

 • Процесор - MT7621A 880MHz
 • Оперативна пам'ять - 128Mb DDR3
 • Накопичувач - 128Mb SLC Nand Flash
 • Порти - 2 LAN, 1 WAN (1 Гбіт / с)
 • Антени - 4 (2.4 + 5 ГГц)
 • Швидкість - до 300 Мбіт / c на 2.4 і до 867 Мбіт / c на 5 GHz

Зовнішній вигляд Xiaomi Mi Router 4

Зовні Xiomi Mi Router 4 зазнав лише незначні зміни. Злегка більш замилені контури в порівнянні з попередником.

Також на верхній частині з'явилася кнопка виклику функції MiNet для швидкого конекту з іншими пристроями з екосистеми Сяомей.

функція синхронізації

Повернувши роутер задньою стороною, я не виявив порту USB, який був присутній на Mi Router 3. Дивне рішення прибрати його з топової моделі, хоч навіть змусити його нормально працювати з підтримкою модемів наших операторів можна було тільки в прошивці Padavan.

зовнішній вигляд

До речі, як тепер на нього поставити альтернативну прошивку, для чого використовувався як раз-так цей порт, теж не зрозуміло. На відомому форумі 4PDA мені теж знайти будь-яку корисну інформацію по цій темі не вдалося, тому пишіть в коментарях, якщо ви що-небудь знаєте, як тепер його прошити.

mi net

В іншому все передбачувано - 3 порту LAN для підключення комп'ютерів і один WAN для кабелю інтернет. Останній виділений синім кольором, так що зорієнтуватися буде легко навіть новачкові.

До речі, всі вони - гігабітні, так що за підтримки вашим провайдером швидкості в 1000 Мбіт / с, цей маршрутизатор цілком можна використовувати в якості ігрового.

прошивка

Але в той же час Xiaomi Router 4 цілком підійде для офісного використання, оскільки, якщо вірити виробникові, він без проблем може працювати одночасно з 128 гаджетами без втрати своїх якостей.

Забезпечити високу швидкість wifi з'єднання покликані 4 зовнішні незнімні антени. Дві з них працюють на частоті 2.4 ГГц зі швидкістю до 300 mbit / s, дві інші роздають інтернет на 5 GHz з максимальною теоретичною швидкістю до 867 Мбіт / с.

xiaomi mi router 4

На нижній кришці корпусу - наклейка з даними для підключення до роутера. вони як і раніше не змінилися - адреса для входу miwifi.com або 192.168.31.1. Також тут ми бачимо SSID мереж, які незапаролени і ретранслюються за замовчуванням.

wifi

Комплектація Mi Wi-Fi Router 4

Комлпект Xiaomi WiFi Router 4 мінімалістичний до неподобства. У цьому, мабуть, китайці намагаються брати приклад з Apple - в набір не поклали навіть таку дрібницю, як кабель для підключення до комп'ютера. Мабуть, порахували, що все одно весь інтерфейс на китайському і налаштувати його окрім як з телефону не вийде. Це звичайно ж жарт, але вона недалека від істини.

комплектація

Докладна стаття по конфігурації роутера Xiaomi зі смартфона ви знайдете також на wifika.ru.

Швидкість інтернету Xiaomi WiFi Router 4

Тепер традиційні виміри швидкості. Як завжди - 3 точки в різних кутах квартири

швидкість

2.4 ГГц

 1. 1
 2. 2
 3. 3

5 ГГц

 1. 4
 2. 5
 3. У третій локації сигнал був настільки слабким, що підключитися до інтернету не вдалося.

Який можна зробити висновок? Швидкість непогана, але кардинальних відмінностей від минулої моделі я не помітив. Незважаючи на обіцянки збільшити радіус прийому, в самій дальній кімнаті на 5 GHz я взагалі не зміг з'єднатися з wifi мережею. Звичайно, цей факт можна виправдати тим, що в принципі навіть в теорії діапазон 5 ГГц розрахований на менш «лагідний дистанції», ніж 2.4. Але в той же час за таку ж ціну можна поставити mesh систему Tenda Nova, яка в корені вирішує цю проблему. А той же роутер TP-Link Archer C1200, яким я зараз користуюся в якості основного, цілком добиває до цієї точки, правда і коштує він в два рази дорожче.

Загалом, якщо ви користуєтеся якимось іншим схожим за характеристиками маршрутизатором - Xiaomi або іншої фірми - міняти на цей однозначно не варто. Якщо ж розглядаєте Xiaomi Mi Router 4 в якості нового основного дводіапазонного роутера, то рекомендувати його можна за умови, що вам не потрібен USB порт, а значить ви готові відмовитися від таких корисних фішок, як створення медіа-сервера, підключення до нього принтера, модему і інших варіантів використання порту USB, який в ньому відсутня.

Xiaomi Mi Wi-Fi Router 4 - відео

За пристрій, який ми отримали на огляд, подякуємо інтернет-магазин ltmix.ru - тут можна купити цей роутер день в день без очікування доставки його з Китаю.

Комплектація 7 Зовнішній вигляд 10 Швидкість інтернету 8 Дальність WiFi 7 Якість виконання 9 Ціна 9 Набір функцій 7 Зручність настройки 5 Стабільність 8 Разом 7.8 * на думку редакції WiFiKA.RU