Міні роутер Vonets VAR11N - огляд і інструкція

Всім привіт!

Продовжуємо розкривати гаджети, надіслані нам на огляд інтернет-магазином GearBest. Сьогодні у мене на столі лежить маленьке універсальний пристрій, що поєднує в собі WiFi роутер, адаптер і ретрансляція - Vonets VAR11N (купувався тут).

Пристрій працює на частоті 2.4 ГГц і підтримує в теорії швидкість 300 Мбіт / c, всі типи шифрування, стандарт WiFi «N» і т.д. - все як у всіх.

vonets

На дешевої м'якою коробочці намальовані два режими роботи - WiFi міст (клієнт) і Репитер, хоча є ще один - це власне роутер. Крім того, пристрій може виступати навіть в якості ADSL модему - не дарма я його назвав комбайном.

vonets cfg

Дістаємо з коробки

Vonets VAR11N

І виявляємо дуже невеликий за розміром девайс з двома вусами. У комплекті до нього йде тільки інструкція - англійською.

vonets комплектація

Звертають на себе увагу саме ці неотстегіваемие вуса. Перший - для харчування. Він поєднує в собі порт USB і круглий штекер. Другий - Ethernet для підключення до мережевої карти комп'ютера, телевізора або чогось ще, куди ви хочете передати інтернет.

vonets вуса

На корпусі є також розетка WAN для інтернет-кабелю від провайдера

vonets wan

І кнопка «Reset» для обнулення всіх налаштувань

vonets reset

На днище корпусу інформація для входу в адміністраторський розділ

vonets міні роутер

Налаштування міні-роутера Vonets

Що ж, на перший погляд все чітко - давайте підключимо його і подивимося в роботі. Харчування подається просто вставкою штекера в USB порт комп'ютера, або через адаптер від мобільника. Сконнектіться до роутера можна двома способами - по WiFi (при підключенні відразу створюється мережа «Vonets-xxx», пароль «12345678») або по кабелю. Скористаємося другим способом і вставимо хвостик «LAN» в мережеву карту на комп'ютері. При цьому виставимо налаштування «Підключення по локальній мережі» на автоматичне отримання IP і DNS.

Протокол інтернету TCP IP

Далі відкриваємо браузер і переходимо за адресою vonets.cfg - потрапляємо на сторінку авторизації. Плюс, що є англомовний інтерфейс - не всі китайці мають таку «фичей».

vonets авторизація

Для входу використовуємо логін і пароль «admin». Потрапляємо на головну сторінку з інформацією про поточний стан роботи.

vonets админка

режим роутера

Пунктів меню багато, нас перш за все цікавлять режими роботи. Спробуємо перший з них - Роутер. Для його роботи необхідно підключити кабель від провайдера до порту WAN на пристрої. А далі він почне роздавати інтернет як по WiFi, так і по хвостику «LAN», який зараз вставлений в комп'ютер.

режим роутера vonets

Налаштування підключення до інтернету виробляються в розділі «WAN Settings». Вибираємо тип підключення, вводимо дані для авторизації. Тут же є функція клонування MAC адреси з комп'ютера.

настройки wan

Для застосування тиснемо "Apply» і вручну перезавантажуємо в розділі «System Settings». Швидкість між двома комп'ютерами в локальній мережі вийшла такою.

1. Один ПК підключений через кабель, другий по WiFi

router-mode wifi-LAN

2. Обидва комп'ютери підключені по WiFi

router mode wifi

Також зробили завмер швидкості інтернету. Спочатку в чистому вигляді, коли комп'ютер підключений до нього кабелем провайдера (обмеження тарифу 100 Мб / с)

інтернет sevensky

Далі підключили Vonets і поміряли в 2 варіантах:

1. По кабелю:

router lan

2. І по WiFi:

швидкість vonets wifi

Відзначимо, що стабільністю швидкість не блищить ні при кабельному, на при бездротовому способі.

режим повторювача

В цьому режимі Vonets буде приймати сигнал по Wifi і далі роздавати його одночасно по вбудованому кабелю і так же бездротовим способом. Для перемикання також потрібно буде вибрати його в розділі «Operating Mode» і вручну перезапустити девайс.

Після чого ми зможемо вибрати зі списку доступних ту точку доступу, від якої буде приходити інтернет. Якщо SSID прихований, то вводимо його назву вручну в нижньому полі.

scan hotspots

Після цього вводьте пароль і задаємо назву нової мережі, яка буде йти від Vonets - пароль скопіюється з основною. Пізніше його можна буде теж поміняти. Тип і алгоритм шифрування основний точки визначаться автоматично.

wifi hotspot

Зручно, що в цій якості є можливість підключити до wifi будь-який пристрій, у якого є інтерфейс LAN, але немає бездротового модуля - ТВ, медіа центр, мережевий принтер, ip камеру та інші.

vonets tv

За швидкістю інтернету вийшло наступне:

1. Підключення дорепітери по кабелю

ретрансляція LAN

2. По WiFi

repiter wifi

Виміряти ж швидкість між двома комп'ютерами в локальній мережі, підключивши їх до апарата в режимі репитера, у нас не получілосб через постійне обриву з'єднання. Все-таки, недорога начинка дала про себе знати і більш серйозного навантаження Vonets VAR11N не витримав.

Додаткових налаштувань багато, в тому числі і з безпеки - все, як у дорослих. Це і фільтрація по веб-адресами, і фільтрація потенційно небезпечних активних елементів на веб-сторінках і багато чого іншого.

В цілому ж можемо підвести підсумок по використанню міні роутера Vonets VAR11N. Це недорогий універсальний гаджет, якій ідеально підійде для використання на одному пристрої. Він підключить один ваш комп / ТБ / камеру до мережі і ви без проблем зможете використовувати всі принади WiFi і при цьому майже не буде різати швидкість. АЛЕ! Для повноцінної роботи в якості роутера або репитера для зв'язку з інтернетом або між собою декількох девайсів він не підійде - занадто слабо залізо і навіть на передачу даних між двома комп'ютерами починаються глюки.

Такі справи..