Огляд WiFi адаптера Mercusys MW300UM - Як Підключити по USB і Встановити Драйвери для Windows?

USB WiFi адаптер Mercusys MW300UM з нашого огляду - одна з найпопулярніших на сьогоднішній день моделей, за допомогою яких можна підключити до бездротової мережі стаціонарний комп'ютер. Своєму успіху Mercusys MW300UM перш зобов'язаний зручному форм-фактору, так як його легко вставити в USB роз'єм будь-якого ПК або ноутбука без необхідності розбирати корпус. Причому, драйвера для Windows до нього можна встановити як з диска з комплекту, так і завантажити в інтернеті з офіційного сайту Меркусіс. Приваблива вартість також робить свою справу, адже просять за нього сущі копійки за сьогоднішніми мірками. З урахуванням того, що Mercusys MW300UM дозволяє працювати з інтернетом по бездротовому сигналу на швидкості до 300 Мбіт / с в діапазоні частот 2.4 ГГц, цей wifi адаптер є одним з кращих в своєму класі.

usb адаптер mercusys

Ще дешевше знайти Mercusys MW300UM можна на АліЕкспрессе по нашому посиланню.

Огляд WiFi адаптера Mercusys MW300UM

Mercusys MW300UM упакований в коробку у фірмових червоно-білих кольорах з прозорим блістерів, в якому знаходиться сам адаптер. Але не він один. У комплект також входить CD диск, на який записані драйвера для Windows XP, 7, 8 і 10.

комплектація mercusys mw300um

На задній кришці упаковки перераховані основні технічні характеристики. Про основні ми вже знаємо:

  • Підключення через порт USB 2.0
  • Підтримка wifi на 2.4 ГГц
  • Швидкість до 300 Мбіт / c

Так, 5 ГГц тут немає - ну а що ви хотіли за ці гроші? Адаптер розрахований для самого базового рівня підключення ПК до мережі wifi. Якщо хочете отримати всі «блага бездротової цивілізації», то краще вибрати щось вище класом.

характеристики mercusys mw300um

Як будь-який wifi адаптер без зовнішніх антен Mercusys MW300UM чимось нагадує звичайну флешку. USB роз'єм прикриває знімний ковпачок. Корпус виконаний з однорідного глянцевого чорного пластику.

usb адаптер mercusys mw300um

Відзначимо, що на ньому відсутні будь-які додаткові кнопки. Наприклад WPS, яка є на деяких інших моделях. Зроблено це, звичайно ж, для здешевлення конструкції. Так що підключити до роутера простим натисканням кнопки не вийде, доведеться робити це вручну через мережеві настройки Windows або додаток від розробника.

Відео огляд Mercusys MW300UM

Як підключити Mercusys MW300UM і встановити драйвера на Windows?

Давайте підключимо Mercusys MW300UM до комп'ютера і подивимося, як встановити на нього драйвери і налаштувати. Завантажити драйвера на wifi адаптер можна зі сторінки моделі на сайті виробника. Тут є два посилання. За однією з них доступна програма для роботи з адаптером, за іншою - драйвера для Windows XP, 7, 8 і 10.

скачати драйвери mercusys mw300um

Але завантажувати їх з інтернету має сенс тільки якщо ви вирішили підключити Меркусіс до ноутбука, у якого немає CD приводу. На стаціонарному комп'ютері найпростіше скористатися вже наявними диском, який лежав в наборі.

  1. Вставляємо його в привід
  2. Запускаємо програму «Setup.exe»
  3. Дотримуючись нескладному майстру установки, проходимо всі кроки інсталяції драйверів

wifi адаптер mercusys mw300um

Після установки на панелі значків Windows у правому нижньому кутку ми зможемо побачити характерну іконку WiFi. При натисканні на неї відкриється список бездротових мереж в діапазоні частот 2.4 GHz, до яких тепер можна підключитися.

Налаштування режиму роботи Mercusys MW300UM

Якщо крім драйверів на Mercusys MW300UM додатково завантажити фірмову утиліту з сайту виробника, то можна виявити ще одну цікаву особливість даного wifi адаптера. Справа в тому, що Mercusys MW300UM має ще один режим роботи - в якості точки доступу. Тобто роздавати інтернет, підключений до комп'ютера по кабелю, через WiFi.

network mercusys

Якщо бути точним, то це навіть скоріше не властивість USB адаптера, а вбудована функція Windows 10. Але через додаток від розробників пристрою процес запуску на комп'ютері бездротової точки доступу більш інтуїтивно зрозумілий для новачків. Так само як і настройка базового режиму адаптера для підключення ПК до wifi мережі

soft ap mercusys

Нажаль, інтерфейс програми не перекладений російською та поки доступний тільки англійською мовою

режим точки доступу mercusys

Тут же, в додатку, реалізована можливість швидкого підключення до роутера через WPS з авторизацією за допомогою пароля.

wps mercusys

В цілому, Mercusys MW300UM - вельми непоганий wifi адаптер, який дозволяє за невеликі гроші задовольнити базові потреби в підключенні до роутера комп'ютера або ноутбука.

Відео з налаштування Mercusys MW300UM

//www.youtube.com/watch?v=PN8it1eh9qY

Плюси і мінуси Низька ціна Простота настройки Є фірмовий додаток Швидкість до 300 mbps Немає кнопки WPS на корпусі Ні WiFi 5 ГГц