Як Налаштувати Роутер Tenda Через Телефон?

Сьогоднішня стаття буде присвячена темі підключення і входу в настройки роутера Tenda з мобільного телефону. Нові моделі цього виробника підтримують цю функцію, завдяки якій користувач може зручно управляти своєю бездротовою мережею за допомогою додатка, адаптованого під роботу з невеликого смартфонного екрану. Через нього можна зайти в адмінку і провести всі необхідні конфігурації.

Мобільний додаток Tenda WiFi для телефону

Зайти в маршрутизатор Тенда з телефону відразу, як це реалізовано в аналогічних додатках від інших розробників мережевого обладнання, про які ми вже не раз писали на сторінках нашого сайту, не вийде. Для того, щоб мати можливість керувати роутером Тенда з телефону, спочатку необхідно зайти в його панель адміністратора через веб-інтерфейс на 192.168.0.1 або tendawifi.com, ввести логін і пароль

і активувати роботу через мобільний додаток Tenda в розділі "Додаткові параметри"

Якщо ж ви не пам'ятаєте даних для авторизації в адмінці, то найпростіше скинути роутера Тенда і налаштувати все з самого початку.

Тут знаходимо QR код, в якому зашифрована посилання на додаток «Tenda WiFi» в AppStore для iPhone або PlayMarket для Android.

Скануємо його програмою-сканером QR кодів, або завантажуємо по цих посиланнях - Android і iPhone

tenda wifi app

Як увійти в роутер Tenda через телефон?

Далі необхідно підключити телефон до WiFi мережі маршрутизатора. Якщо ви його налаштовуєте вперше, то дані для з'єднання (ім'я мережі і пароль) вказані на наклейці ззаду роутера Tenda

підключення tenda ac8

Якщо ж ви його вже налаштовували з комп'ютера, то ключ авторизації ви повинні знати, або потрібно зробити скидання пристрої до налаштувань за замовчуванням. Після підключення до бездротового сигналу Тенда відкриваємо додаток і додаємо наш роутер

вхід в роутер tenda через телефон

Вводимо пароль від адмінки - з заводу він ідентичний тому, який використовується для конекту з wifi мережею.

авторизація в роутері tenda

Підключення до інтернету

Далі додаток Tenda WiFi відразу попросить вставити Ethernet кабель від провайдера в роз'єм «WAN» на роутері, щоб підключити роутер до мережі інтернет. На вибір в мобільному додатку є три типи з'єднання:

 1. PPPoE
 2. динамічний IP
 3. статичний IP

Дивно, але ні PPTP / L2TP, ні 4G налаштувати через додаток для смартфона можна.

настройка інтернету tenda wifiтипи підключення до інтернету tenda wifi

Після цього задаємо назву для бездротової мережі і задаємо пароль для підключення до неї. Пароль можна одночасно призначити ключем доступу для входу в настройки панелі управління Тенда

настройки wifi tenda телефон

Після застосування всіх змін і перезавантаження маршрутизатора потрібно перепідключитися до його нової мережі. І отримуємо доступ до основних налаштувань роутера, які ми бачили в веб-інтерфейсі на комп'ютері.

настройки tenda на телефоні

У в чомусь функціональність трохи урізана в порівнянні з деськтопной версією, але є і такі настройки, яких немає в панелі для комп'ютера. Для регулювання доступні наступні параметри:

 • Відомості про систему
 • Налагодження підключення до інтернету
 • Налаштування мереж WiFi
 • перезавантаження
 • Зміна пароля адміністратора
 • Перегляд чорного списку
 • оновлення системи
 • контроль індикації
 • Скидання
 • Перевірка швидкості
 • Гостьова мережу
 • Розклад WiFi
 • потужність передавача
 • Перевірка безпеки
 • віддалене включення
 • Управління USB флешкою

Особливо цікаві такі регулювання, яких я не зміг знайти в панелі адміністратора для браузера.

Перевірка безпеки

Ця функція перевіряє на захист мережі від стороннього доступу. Вибираємо її в основному меню інструментів, і роутер автоматично перевірить всі налаштування системи. У моєму випадку вона виявилася захищена на 85%.

захист роутера tenda

Проблема в надійності полягала в тому, що для підключення до wifi і для входу в адмінку у мене використовувався один і той же пароль.

перевірка безпеки tenda wifi

прискорення WiFi

Ще один бенчмарк, які визначає, наскільки ефективно працює ваша мережа за рівнем сигналу wifi і наявності перешкод від сусідніх роутерів.

прискорення мережі wifi tendawifi в оптимальному режимі tenda

Плюси і мінуси додатки Tenda WiFi для смартфона

Ще зовсім недавно додаток був доступний тільки англійською мовою. Але розробники ПЗ Tenda подбали і про вітчизняного споживача, і сьогодні все додаток якісно переведено на російську мову, так що складнощів з налаштуванням з телефону не виникне.

Ще мінус першої версії мобільного застосування полягав в тому, що в ньому не було реалізації хмарних сервісів. Тобто до Тенда неможливо було підключитися, перебуваючи поза зоною дії роутера, що значно скорочувало можливості використання мобільного застосування Tenda WiFi. Сьогодні ж цей недолік також виправлений. Ми маємо можливість зареєструватися і управляти своєю локальною мережею віддалено з інтернету.

віддалений вхід в роутер tenda

Також зручно, що в мобільному додатку Tenda WiFi тепер відображається поточна швидкість передачі даних між роутером і кожним з пристроїв. Загалом, на обличчя виконана робота, за що можна сказати велике спасибі за увагу до клієнтів. Але є ще моменти, які було б добре виправити.

Відео з налаштування маршрутизатора Tenda через мобільний додаток