Чим Точка Доступу WiFi Відрізняється Від Роутера?

Поняття «точка доступу wifi» досить широке. По-перше, під ним може матися на увазі будь-який пристрій, яке роздає по WiFi інтернет - комп'ютер, ноутбук, смартфон. Якщо ви хочете налаштувати в якості точки доступу ноутбук, то рекомендую прочитати окремі докладні керівництва по цій темі - для Windows 7 і для Windows 10. Але ще точкою доступу називається окремий пристрій для створення бездротового доступу в інтернет декількох комп'ютерів. Її часто плутають з маршрутизатором, так що пропоную сьогодні детально розібратися, що таке точка доступу wifi і чим вона відрізняється від роутера.

Чим відрізняється точка доступу від роутера?

Точка доступу WiFi - це такий пристрій, за допомогою якого можна по бездротовому сигналу роздати інтернет на ноутбуки, телефони, ТВ і так далі. Але ж роутер теж? І так і ні. Щоб зрозуміти відмінність, потрібно запам'ятати один важливий момент:

У програмному забезпеченні точки доступу немає можливості підключитися до провайдера, призначати IP адреси і прокидати порти. Тобто з її допомогою неможливо організувати локальну мережу, до якої підключаються різні пристрої - це просто перетворювач кабельного інтернету в бездротової.

Крім того, точка доступу до мається тільки один мережевий порт LAN, а значить до неї не можна підключити більше одного кабелю.

access point router

Загалом, повноцінно вона може працювати тільки в парі з маршрутизатором. Хоча, справедливості заради, варто відзначити, що в деяких моделях є кілька режимів і точку доступу можна задіяти як клієнт для підключення комп'ютера до Інтернету.

А ось wifi роутер, незважаючи на те, що основний режим його роботи саме в якості точки доступу, якраз оснащений необхідним ПЗ не тільки роздачі wifi сигналу, але і для повноцінної настройки локальної мережі - в ньому є DHCP сервер, служби DDNS, перенаправлення портів , FTP сервер, брандмауер, фільтри та інші принади. У точці доступу всього цього немає.

Для чого ж тоді потрібна точка доступу wifi в чистому вигляді?

Питання справедливе! І я вам відповім так - сьогодні вона майже не використовується, так як є можливість встановити хоч і недорогий, але повноцінний роутер. Єдине, для чого вона може стати в нагоді, це якщо центром вашої мережі є маршрутизатор без бездротового сигналу - наприклад, в офісі, де багато комп'ютерів, підключених кабелями. А раптом закортіло зробити ще й wifi мережу - не налаштовувати ж все заново на новому роутере? Логічно, тому просто докуповується точка доступу wifi, яка перетворює кабельний інтернет в бездротової.

access point wifi

Приклади використання точки доступу інтернет

Думаю, що ви вже розібралися в тому, що таке точка доступу wifi і в чому її відмінність від роутера. Щоб стало зовсім зрозуміло, наведу кілька реальних прикладів її застосування на практиці.

  • Бездротовий міст між двома локальними мережами. Цей режим, який «по-науковому» називається WDS, дозволяє об'єднати між собою кілька мереж, які створені за допомогою різних роутером. Я детально описував

    створення бездротового мосту на прикладі об'єднання квартири і дачі, яка знаходиться на відстані в кілька кілометрів в прямої видимості.

  • Створення або розширення зони прийому wifi інтернету. Це завдання часто ставиться перед системними адміністраторами в офісних приміщеннях і з нею прекрасно справляються стельові точки доступу. Це як раз той випадок, коли в офісі є велика і сильно розгалужена кабельна мережа, і необхідно налаштувати точку доступу для виходу в інтернет за wifi, причому так, щоб він однаково стабільно працював на всій площі.
  • Ну а про те, як підключити за допомогою точки доступу комп'ютер до інтернету по wifi я розповів у статті про вуличні точки доступу TP-Link.

Це все, про що я хотів розповісти сьогодні, а про настройку точки доступу поговоримо окремо.