Wi-Fi Роутер Huawei WS5200 v2 - Огляд та Відгук Власника

Зовсім недавно я став власником новенького ноутбука Хуавей. Але вже встиг пошкодувати, що поквапився з покупкою, так як на 4pda дізнався, що буквально через тиждень в подарунок до нього вже пропонували wifi роутер Huawei WS5200 V2, який у нас сьогодні на огляді. Оскільки модель ця вельми цікава, та й видають її безкоштовно «за шкідливість», ми не могли обійти її своїм поглядом. І купили її, але вже за свої гроші, щоб скласти свою думку про те, що саме дарує компанія своїм клієнтам, і дати повний користувальницький відгук про маршрутизатор Huawei WS5200 V2.

Технічні характеристики Huawei WS5200 (v2)

 • WiFi - 2.4 і 5 ГГц, 2 × 2 MIMO
 • Швидкість - сумарно до 1167 Мбіт / с
 • Порти - 1 WAN, 3 LAN, все до 1000 Мбіт / c
 • Антени - 4 штуки по 5 dBi
 • Процесор - 2 ядра, 800 МГц
 • Додатковий функції - HiLink (WPS), алгоритм корекції слабкого сигналу LDPC, Гостьова мережу, Контроль за підключеннями, Band Steering, Брандмауер, VPN і ін.

Огляд Huawei WS5200 V2 - зовнішній вигляд і комплектація

Wi-Fi роутер Huawei WS5200 поставляється в минималистичной коробці білого кольору, модного сьогодні серед китайських виробників мережевого устаткування. У цьому є якийсь відсилання до пристроїв Apple, які славляться своїми якостями і надійністю.

wifi huawei ws5200

На лицьовій стороні зображення самого маршрутизатора. Оскільки він купувався в Росії і має офіційну гарантію, вся інформація на обкладинці також представлена ​​російською мовою. Тут йде перерахування основних технічних характеристик. А також зображений QR код для завантаження на смартфон мобільного додатка Huawei AI Life (Smart Home), за допомогою якого можна налаштувати мережу з телефону.

характеристики huawei ws5200

Витягуємо з суперобкладинки пенал з пристроєм ... Взагалі, вся упаковка мені дуже нагадує роутери Xiaomi - ті ж кольори, тип коробки і розташування набору всередині неї. Але добре, що Хуавей взяли у своїх товаришів по цеху найкраще, так як «презентація» роутера дійсно на висоті.

упаковка huawei ws5200

Всередині нас зустрічає сам роутер Huawei Ws5200. У комплекті до нього йде:

 • Блок живлення
 • Кабель Ethernet для підключення до комп'ютера
 • Товста книжка з інструкцією на різних мовах, в тому числі і російською

комплектація huawei ws5200

Знову ж звертає на себе увагу до деталей. Матеріали пластика і обплетення кабелів дуже приємні на дотик, а матеріали, з яких вони зроблені, викликають довіру. Плюс до цього всі вони такого ж білого відтінку і гармонують з роутером. Загалом складається враження досить якісного надійного пристрою.

відгук huawei ws5200

Відразу кидається в очі незвичайне розташування антен. Вони прикріплені до задньої панелі і складаються поверх лицьовій кришки - виглядає дуже стильно. Взагалі, відчувається, що над дизайном добре попрацювали. Пластик корпусу Huawei WS5200 матовий, однорідний і тактильно приємний. А ось антени відформовані смужками і виділяються на загальному тлі - все разом виглядає просто і в той же час сучасно.

wifi роутер huawei ws5200

Складаний механізм має в своїй конструкції пружину, яка допомагає поставити антени в крайні положення - це теж створює приємне відчуття. На верхній кришці - один в один, як у Xiaomi, - розміщена кнопка «H», щоб ввімкнути функцію автоматичного підключення пристроїв WPS. Huawei також придумали для неї свою власну назву - «Hi Link». Чи не таке «еротичне» (MiNet), як у конкурентів, але суть її залишається незмінною.

огляд huawei ws5200

Ззаду маємо 1 роз'єм для підключення кабелю інтернету (WAN), який відділений візуально від інших трьох портів LAN для з'єднання з комп'ютерами та іншими мережевими девайсами за допомогою дроту. Хоча в описі на офіційному сайті зазначено, що їх чотири, але і цієї кількості цілком достатньо для домашнього використання. Поруч з ними тут втоплена в корпус кнопка скидання в заводський стан.

порти huawei ws5200

Дно корпуса Huawei WS5200 всипане прорізами для охолодження системи. На ньому ж приклеєна етикетка із зазначенням даних для бездротового підключення до роутера для первинної конфігурації:

 1. IP адреса 192.168.3.1
 2. Ім'я бездротової мережі для конекту

Пароля для з'єднання з wifi сигналом і логіна для входу в настройки немає. Ці дані задаються вручну при першому включенні маршрутизатора. Тут же на наклейці дрібним шрифтом описано призначення кнопок на корпусі і як їх використовувати. Зручно на випадок втрати інструкції.

наклейка huawei ws5200

Можливості кріплення на стіну не передбачено. Але є дві прогумованих ніжки для стійкості роутера на горизонтальній поверхні.

Огляд панелі управління маршрутизатора Huawei WS5200 (v 2)

Інструкцію з налаштування Huawei WS5200 ми вирішили винести в окрему статтю. А поки давайте подивимося на те, як виглядає панель адміністратора зсередини. На головній сторінці буде відображено короткий звіт про поточний режим роботи мережі, швидкості і кількості підключених гаджетів.

панель управління huawei ws5200

Головні настройки - WiFi, Інтернет і Пристрої - винесені окремими пунктами в основне меню для швидкого доступу до них.

Інтернет

У розділі «Інтернет» ми маємо доступ до основних параметрів підключення до провайдера. Зокрема, тут можна поміняти вручну або задати автоматичне розпізнавання типу з'єднання. А також клонувати MAC адреса з іншого комп'ютера.

інтернет huawei ws5200

Моя мережа Wi-Fi

В меню «Моя мережа Wi-Fi» можна поміняти конфігурацію бездротового сигналу. Наприклад, виставити пріоритет діапазону 5 ГГц перед 2.4.

До речі, функція Band Steering, тобто автоматичний вибір кращої мережі для кожного окремого девайса, активована за умовчанням.

Якщо відключити цей пріоритет, то можна виставити параметри для кожного діапазону окремо.

відключити пріоритет wifi huawei

Тут же можна поміняти ім'я мережі і пароль, або взагалі відключити ретрансляцію бездротового сигналу. А також змінити потужність передавача.

Моя мережа Wi-Fi huawei ws5200

Пристрій

Список підключених комп'ютерів, ноутбуків, смартфонів і інших гаджетів до мережі роутера Huawei WS5200. У цьому розділі є можливість змінити ім'я пристрою на більш зрозуміле. А також заблокувати інтернет або встановити обмеження вхідної та вихідної швидкості для кожного користувача окремо.

пристрій huawei ws5200

Додаткові функції

Всі додаткові параметри Huawei WS5200 знаходяться в розділі «Додаткові функції». У тому числі і для тих інструментів, які були в інших пунктах головного меню.

Наприклад, більш детальна конфігурація Wi-Fi мережі, де для зміни доступні всі можливі її характеристики - зміна типу шифрування, приховування SSID сигналу, регулювання бездротового каналу і т.д.

конфігурації wifi huawei ws5200

Цікава реалізація функції гостьового доступу до роутера. Крім зміни її назви і пароля ми можемо виставити час її роботи:

 1. 4 години
 2. добу
 3. необмежено

гостьова мережа wifi huawei ws5200-min

Крім цього є також можливість призначити точний розклад роботи бездротового сигналу в розділі «Таймер»

таймер wifi huawei ws5200

Налаштування DHCP сервера проівзодітся в меню «LAN». Цікавою «фішкою» є той факт, що щоб не використовувати більш складний для сприйняття IP адреса 192.168.3.1 для входу в адміністраторський розділ, ми самі можемо придумати легко запам'ятовується доменне ім'я.

lan huawei ws5200

Окремим пунктом винесено підключення до IPTV. Для підключення до нього можна призначити будь-який з 3 мережевих портів LAN.

iptv huawei ws5200

Однією з незвичайних для інших брендів функцією є так звана «Зв'язок +». По суті, це активація синхронізації налаштувань мережі з wifi репітерами Huawei для розширення зони прийому.

зв'язок huawei ws5200

До речі, Huawei WS5200 також має режим повторювача бездротового сигналу і може працювати в парі з іншим маршрутизатором

ретрансляція huawei ws5200

Забезпечення безпеки wifi мережі в роутері Huawei WS5200 приділено особливу увагу. За замовчуванням, відразу при старті роботи активний інтелектуальний брандмауер, який запобігає несанкціонований доступ до мережі з інтернету.

брандмауер huawei ws5200

Для обмеження відвідування небажаних сайтів в інтернеті в прошивку вбудовані такі функції, як «Батьківський контроль», який відповідає за роботу окремих Устройтво

батьківський контроль huawei ws5200

І «Контроль доступу», в якому можна згрупувати всі девайси в чорний або білий список і призначити для них загальне правило, що дозволяє або забороняє підключення до WiFi мережі

контроль доступу huawei ws5200

У системних параметрах є можливість ручного або автоматичного оновлення програмного забезпечення роутера

оновлення huawei ws5200

І зміни пароля адміністратора

пароль huawei ws5200

З додаткових можливостей також відзначимо функції створення DMZ хоста

dmz huawei ws5200

І підтримка сервісів DDNS для віддаленого підключення до роутера, в числі яких безкоштовний No-IP.

ddns huawei ws5200

Відгук про WiFi сигналі на роутері Huawei WS5200

Для того, щоб протестувати рівень сигналу і швидкість wifi з'єднання, ми відключили «Пріоритет 5 ГГц» і задали окремі імена для мереж 2.4 і 5 ГГц. І провели заміри в трьох кімнатах на різній відстані від роутера.

схема квартири

2.4 ГГц

 1. 1
 2. 2
 3. 3

5 ГГц

 1. 1
 2. 2
 3. 3

Швидкість передбачувано падає при видаленні від джерела бездротового сигналу. І в третій кімнаті майже не ловить ні в одному з діапазонів. Хоча як не дивно, 5 ГГц показує навіть кращу швидкість. Мабуть, даються взнаки навколишні заважають нашому роутера мережі від сусідів.

А ось в режимі Band Steering при активному пріоритеті в 5 ГГц смартфон вже в другій точці був перекинутий на частоту 2.4 ГГц. Хоча як ми бачили в вимірах, швидкість тут на 5 ГГц вище і я б залишився саме на ньому для роботи в даній кімнаті. Дивна поведінка, чи не так? Мабуть при виборі кращого діапазону роутер орієнтується насамперед на потужність wifi сигналу від джерела, ніж на реальну швидкість інтернету в даній точці. А значить не такий вже цей алгоритм «розумний» - потрібно ще трохи повчитися, щоб комплексно аналізувати кінцевий результат для користувача.

Відео огляд Huawei WS5200 v2

Якщо підвести підсумок, то в цілому Huawei WS5200 V2 справив скоріше приємне враження. І не тільки зовнішнім виглядом і зручністю в налаштуванні, а й своєю стабільністю в роботі. Однозначно, навіть за повну вартість це один з дуже хороших варіантів для створення домашньої бездротової мережі. Якщо ж вийде взяти його зі знижкою, то це буде одне з найвигідніших пропозицій на ринку.

Плюси і мінуси Дизайн і комплектація Два діапазону частот Зручна настройка Потужні антени Відсутність USB порту Сумнівна робота функції вибору кращого діапазону частот Загальний рейтинг Комплектація 10 Зовнішній вигляд 10 Швидкість інтернету 9 Дальність WiFi 8 Якість виконання 10 Ціна 8 Набір функцій 8 Зручність настройки 10 Стабільність 9 Разом 9.1 * на думку редакції WiFiKA.RU