Як Налаштувати Samba DLNA Сервер на роутер За 3 Хвилини?

Якщо у вашому роутере є USB порт, то можу з 99% ймовірністю сказати, що з його допомогою можна створити медиасервер і транслювати по технології DLNA або Samba відео або графічний контент на інші пристрої, підключені до даного роутера. У цій статті я наочно покажу, як запустити сервер DLNA або Samba на wifi роутера Zyxel Keenetic.

У чому відмінність Samba сервера від DLNA?

  • Samba - це сервер для обміну будь-якими документами. Тобто налаштувавши його, ми отримаємо доступ до накопичувача, як до звичайного мережевого пристрою з папками, в яких знаходяться файли.
  • DLNA заточений під відтворення медіа-контенту, тобто з його допомогою зручніше транслювати аудіо або відео на інший пристрій з використанням спеціальних програм-програвачів. Детальніше про медиасервер DLNA читайте в іншій статті.

Для того, щоб організувати медіа сервер в своїй локальній мережі, необхідно дотримати кілька умов:

  1. Роутер повинен мати функцію підключення USB накопичувачів
  2. Решта пристрої повинні підтримувати технологію DLNA

Перш, ніж здійснити нашу затію, необхідно підключити і налаштувати флешку для роботи з роутером. Детально про те, як це зробити, я вже розповідав в статті про FTP-сервер.

Samba і DLNA сервер на роутері Zyxel Keenetic

Для створення dlna або samba сервера на роутері Zyxel Keenetic повинен бути встановлений окремий компонент - часто спочатку він не входить в стічну прошивку, але його можна завантажити додатково. Для цього йдемо в розділ «Налаштування», вкладка «Оновлення» і тиснемо на кнопку «Показати компоненти».

компоненти zyxel keenetic

Знаходимо тут «DLNA-сервер» і активуємо його галочкою. Також проставляем галочки на всіх пунктах в розділі «USB Storage» для того, щоб роутер міг читати флешки з будь-якої файлової системою - FAT32, NTFS, HFS +, - а також для можливості налаштовувати права доступу до папок.

І натискаємо на кнопку «Встановити» - після перезавантаження в адмінці з'являться необхідні нам розділи.

Після підключення накопичувача до USB порту роутера йдемо в меню «Додатки» і відкриваємо вкладку «DLNA». Ставимо прапорець на «Включити», після чого натискаємо на кнопку вибору папки

настройка dlna сервера на роутері zyxel keenetic

Кількома по рядку з нашим накопичувачем і далі натискаємо відразу на кнопку «Вибрати», щоб додати на сервер по всій Директорії, або вибираємо окрему папку.

dlna zyxel keenetic

Далі натискаємо на кнопку «Додати загальну папку»

загальна папка dlna сервер zyxel

І таким же чином додаємо потрібну папку, яка буде доступна в DLNA сервері Zyxel Keenetic. В поле «Тип» вказуємо, які саме файли будуть індексуватися - будь-які, або тільки Відео, Аудіо або Фото.

У підсумку отримуємо ось таку картину

dlna сервер на zyxel keenetic

Після чого тиснемо на кнопку «Застосувати».

При цьому також одночасно з DLNA на роутері Zyxel Keenetic запуститься і Samba сервер. Доступ до них буде здійснюватися з логіном і паролем від адміністратора маршрутизатора. Зайти в папки сервера можна як з комп'ютера - загальні папки будуть відображатися серед мережевих дисків в провіднику Windows

zyxel keenetic медіа сервер

так і з телефону або ТВ.