Як Налаштувати WiFi Роутер TotoLink - Підключення та Прошивка

У цій статті мова піде про те, як налаштувати роутер TotoLink. Я покажу, як його підключити до інтернету, роздати wifi і оновити прошивку на прикладі моделі N300RT, який недавно з'явився в моїй колекції. Однак дана інструкція підійде для настройки будь-якого маршрутизатора ТотоЛінк - N150RT, A2004NS і ін., Тому буде корисна всім власникам пристроїв даної фірми.

Підключення роутера TotoLink

Для того, щоб підключити маршрутизатор TotoLink N300RT виробляємо давно звичні нам дії:

 1. Кабель від інтернет-провайдера вставляємо в порт WAN.
 2. Кабель Ethernet - в порт LAN, а іншим кінцем - в мережеву карту комп'ютера. Тут порти ніяк не виділені кольором залежно від призначення, яке позначено дуже невиразними опуклими точками, які скоріше схожі на текст для сліпих. Порт WAN же відзначений окремо текстом.

Вхід в роутер Totolink

Далі включаємо тумблер на роутері і для входу в настройки TotoLink набираємо адресу //192.168.1.1, використовуючи логін і пароль «admin / admin».

підключення totolink n300rt

Ця інформація розташована не на наклейці, як зазвичай на інших маршрутизаторах, а намалював фарбою прямо на корпусі.

вхід в роутер totolink

На першій же сторінці - всі головні настройки роутера TotoLink N300RT. тут потрібно

 • Вибрати тип підключення до інтернету
 • Придумати ім'я для бездротової мережі
 • І пароль для підключення до неї
 • При бажанні можна включити IPTV

настройки роутера totolink

Налаштування роутера TotoLink N300RT

Після застосування налаштувань роутер Тотолінк Н300РТ перезавантажиться і ми потрапимо в основну частину налаштувань. Насамперед я поміняв тут мова на російську. На головній сторінці - основна зведена інформація про поточний стан підключення. Дуже зручно зроблені іконки поточних підключень до портів - ті, які активні, виділені іншим кольором шрифту.

особистий кабінет totolink

Пройдемося по основним пунктам меню.

Режими роботи

Модель роутера TotoLink N300RT має наступні режими роботи:

 • Режим Wi-Fi роутера / Точки доступу - основна задіяна функція маршрутизатора
 • Режим повторювача / репитера / розширювача мережі - з її допомогою можна розширити зону прийому сигналу від іншого роутера
 • Режим моста через цю точку доступу - дана функція призначена для об'єднання двох різних локальних мереж
 • Режим Wi-Fi роутера-клієнта Wi-Fi-оператора - а за допомогою цієї ми маємо можливість підключити до інтернету пристрій, у якого є мережевий роз'єм, але немає бездротового модуля зв'язку

режими роботи роутера totolink

Основні настройки TotoLink N300RT

В основних налаштуваннях TotoLink ми маємо:

 • Налаштування WAN - тут можна більш детально відрегулювати підключення роутера до інтернету

  основні настройки totolink

  Зазвичай найбільше запитань викликає настройка PPPoE на Totolink, так як цей тип вимагає введення логіна і пароля для конекту до інтернету. Насправді, тут ніяких секретів немає - ці дані потрібно дізнатися у провайдера, наприклад, з договору на надання послуг.

  Якщо ви налаштовуєте Totolink на інтернет від Білайн, то потрібно вибрати L2TP - в цьому різновиді буде потрібно додатково ще вказати адресу сервера, який також надає сам провайдер.

 • Налаштування LAN - тут ми можемо змінити IP адресу роутера, діапазон адрес, DNS, прив'язку до MAC адресу, термін оренди адрес клієнтами

  настройки lan totolink

 • Налаштування маршрутизації - в цьому розділі можна прив'язати до будь-яких підключеним до роутера пристроїв статичні айпішники.

  totolink настройки маршрутизації

Налаштування WiFi мережі

Налаштувати WiFi на роутері Totolink простіше простого - в меню окремими пунктами винесені конфігурації трьох основних і двох гостьових бездротових мереж. Тобто загальна кількість доступних для створення SSID - цілих п'ять штук, непогано для бюджетної моделі.

настройка wifi totolink

Тут є можливість редагувати установки захисту:

 1. пароль,
 2. тип шифрування,
 3. кількість одночасно підключених клієнтів,
 4. ліміт швидкості на вхідний і вихідний трафік.

Додаткові настройки TotoLink

У Додаткових налаштуваннях особливий інтерес представляє пропускна здатність і номер каналу wifi, плюс ще деякі дрібні детальні параметри.

додаткові налаштування wifi totolink

В Технології WPS задаються дані для роботи з функцією автоматичного підключення пристроїв до роутера - можна її включити або відключити, а також призначити пароль для конекту.

wps totolink

Є і Розклад роботи роутера TotoLink, де можна вибрати конкретні дні тижня та години, в які буде функціонувати бездротова мережа.

розклад роботи wifi totolink

В розділ з назвою «Брандмауер» винесені функції фільтрації трафіку і блокування окремих пристроїв по їх IP або MAC адресами.

фільтр по mac totolink

Тут же знаходиться Перенаправлення портів, DMZ і SIP.

перенаправлення портів totolink

Загалом - тут є абсолютно все і навіть більше, ніж необхідно для повсякденного використання.

Прошивка роутера TotoLink N300RT

Тепер подивимося на прошивку TotoLink - як часто вона оновлюється? Зайшовши на офіційний російський сайт я знайшов лише версію 2.1.3, датовану аж 6 квітня 2016 року. У той час, як на самому роутері стояла V2.2.0.

прошивка totolink

Що якщо спробувати оновитися без скачування файлу? А ось це неможливо. Прошивка роутера TotoLink відбувається в однойменному розділі меню і тут є можливість тільки вибрати завчасно скачаний з інтернету файл. Полазити по різних тематичних форумах в пошуку свіжих поновлення, я зробив висновок, що реально у мене була встановлена ​​найсвіжіша прошивка. Чому її немає на сайті моделі, для мене залишається загадкою.

оновлення прошивки totolink