Як Підключити USB Модем і Налаштувати 3G-4G На роутер TP-Link

Я вже зробив багато інструкцій, як підключити USB модем до ноутбука, а також роутера різних виробників. Але TP-Link чомусь досі обійшов стороною. Поспішаю виправити цю ситуацію і зробити для вас докладний посібник з настроювання 3G-4G модему через маршрутизатор TP-Link. Інструкція актуальна для всіх операторів - Білайн, МТС, Мегафон, Теле 2, Yota і інших.

Підключення USB модему до роутера TP-Link

Перш, ніж перейти до самого процесу підключення 3G-4G модему по USB, необхідно врахувати два моменти.

По-перше, переконатися, що ваш роутер підтримує роботу з модемами 3G-4G від стільникових операторів. Головною ознакою, що це можливо, є наявність USB порту. Але це не є 100% гарантією - необхідно прочитати інструкцію. Можливо, що перша модифікація неможливо дружила з модемами, але в новому ПЗ ця функція була впроваджена, як це було у випадку з моїм TP-Link TL842N. Тоді буде потрібно оновлення прошивки маршрутизатора на більш свіжу версію.

підтримка usb модемів tp link

І другий важливий момент - перевірити сумісність, з якими саме моделями модемів може скооперуватися ваш TP-Link. Є ймовірність, що новіша не підтримується, в той час, як зі старими 3G все працювало на «ура». У цьому випадку також може допомогти перепрошивка, або доведеться розглянути придбання іншого модему. Уточнити цю інформацію можна в спеціальному розділі на офіційному сайті виробника. Вибираєте свою модель роутера і шукаєте в списку підтримуваних той 3G / 4G модем, який хочете використовувати.

сумісні модеми tp-link

Якщо ви не в курсі, то у TP-Link також існують такі моделі роутерів, які підтримують роботу з SIM-картами безпосередньо, наприклад Archer MR200. Купуючи таку модель, згодом немає необхідності замислюватися про підбір для нього відповідного USB модему.

Якщо ці два параметри відповідають, то беремо свій 3G або 4G (LTE) модем і підключаємо в USB порт маршрутизатора ТП-лінк.

4g модем huawei

Я для себе замовляв свого часу дуже популярну модель Huawei E8372 і він відмінно працює з усіма маршрутизаторами. У разі, якщо до модему йдуть в комплекті зовнішні антени, то можете їх також встановити для кращого прийому стільникового сигналу. Антени роутера працюють тільки на роздачу WiFi і ніякого відношення до прийому мобільної мережі не мають.

підключення usb модему до tp-link

Налаштування 3G-4G інтернету на модемі через маршрутизатор ТП-лінк

Після цього переходимо до налаштувань. Зайти в панель адміністратора можна за адресою 192.168.0.1 або tplinkwifi.net. Тут нас цікавить розділ меню «Налаштування USB - 3G / 4G»

настрої? ки usb

Якщо ви набували роутер в роздрібному магазині, то в програмне забезпечення вже вшиті дані для підключення до всіх основних операторів Росії і країн СНД - Мегафон, МТС, Білайн, Теле2 і так далі. Залишається тільки вибрати свою країну і постачальника послуг

вибір 3g-4g оператора

Але якщо з якихось причин вашого провайдера тут немає, то ставимо галочку і вказуємо параметри для підключення модему вручну - номер дозвону, ім'я точки доступу, ім'я користувача і пароль. Все це потрібно дізнаватися у свого мобільного оператора.

Введіть установки підключення модему

Як «Режиму підключення» залишаємо за замовчуванням «Автоматично» і тиснемо на кнопку «Зберегти». Після чого мобільний інтернет через USB модем буде використовуватися в якості резервного джерела. При відсутності ж кабельного підключення в порт WAN, зв'язок через 3G-4G модем стане основною. При цьому враховуйте, що швидкість такого інтернету буде нижче, ніж через кабель звичайного провайдера (Ростелеком. SevenSky, QWERTY або будь-якого іншого).

Частий питання - чи можна використовувати на роутері через модем звичайну Сімка, вийняту з телефону, а не тільки ту, яка призначена саме для інтернету?

Звичайно ж можна! Якщо у вас пакетний тарифний план зі включеними гігабайтами, то будуть використовуватися саме вони. В іншому випадку буде проводитися списування коштів з рахунку відповідно до цін даного оператора на мобільний інтернет.

Як налаштувати 4G-LTE USB модем на роутері ТП-лінк з телефону?

Якщо у вас на смартфон встановлено мобільний додаток TP-Link Tether, то налаштувати підключення USB модему можна безпосередньо з нього по WiFi. Для цього заходимо в меню «Інструменти - 3G / 4G»

3g-4g tp link tether

Тут відображається поточний статус з'єднання з 3G або 4G-LTE мережею. За замовчуванням стільниковий оператор визначається автоматично.

настройка 3g-4g tp-link tether

Але якщо натиснути на іконку у вигляді «шестерінки», то можна вибрати його вручну з наданого списку по кожному регіону.

встановити вручну usb модем tp link tether

Відео, як підключити USB модем до маршрутизатора ТП-лінк