Як Налаштувати Роутер ASUS RT-N12 За 5 Хвилин?

Як підключити та налаштувати роутер ASUS RT-N12 самостійно? У цій інструкції я покроково покажу, як встановити на ньому інтернет і роздати WiFi сигнал без диска. У кого інша модель, наприклад N10U, N14U, N56, N18 - не турбуйтеся. Даний посібник по Асус універсально для будь-якого маршрутизатора з останньою версією оформлення інтерфейсу в чорно-блакитному кольорі.

Як підключити маршрутизатор ASUS RT-N12 VP правильно?

Перш за все подивимося, як підключити роутер Asus до комп'ютера. Не буду тут довго розписувати цю процедуру. Назву лише основні кроки:

 1. Інтернет-кабель витягуємо з мережевої карти комп'ютера і вставляємо в порт WAN на маршрутизаторі Асус
 2. Замість нього в ПК підключаємо кабель Ethernet, який лежав в коробці разом з роутером
 3. Іншим кінцем вставляємо його в роз'єм LAN

router asus rt

Тим, хто сумнівається в правильності своїх дій, рекомендую прочитати ось цю статтю. У ній більш докладно описана послідовність дій, як підключити роутер Asus RT-N12 до комп'ютера кабелем.

У ній же ви дізнаєтеся, як увійти в панель управління для налаштування і при цьому уникнути помилок.

Параметри комп'ютера для підключення до роутера ASUS RT-N12 VP

Поїхали далі. Перш ніж почати власне налаштування маршрутизатора Асус, потрібно внести зміни в конфігураціях мережевої карти комп'ютера або ноутбука. Це потрібно для того, щоб мати можливість зайти в панель правління.

А саме в розділ «Центр управління мережами і загальним доступів - Зміна параметрів адаптера»

центр управління мережами windows 10

зміна параметрів адаптера windows 10

Тут знаходимо або підключення по «Ethernet», або «Бездротовий зв'язок» - в залежності від того, яким чином ви збираєтеся поєднати свій ПК з роутером, по wifi або по кабелю. Кількома на потрібний тип правою кнопкою миші і заходимо в «Властивості».

Далі відкриваємо «Протокол інтернету версії 4» і ставимо всі параметри на «Автоматичне отримання». Якщо тут вже були прописані якісь дані, то переносимо їх на папір - стануть в нагоді для подальшої настройки роутера по типу «Статична IP»

Після чого зберігаємо зміни.

Налаштування роутера ASUS RT-N12 VP покроково

Тепер можна перейти безпосередньо до налаштування маршрутизатора Asus RT-N12. Нам потрібно:

 1. Увійти в панель адміністратора
 2. Замінити пароль за замовчуванням
 3. Вибрати тип підключення до інтернету
 4. Вказати параметри для WiFi мережі

Щоб зайти в панель налаштувань, відкриваємо браузер і вводимо його IP адреса - //192.168.1.1, за яким розташований вхід в роутер. Для авторизації вводимо логін і пароль admin / admin. Звідки я їх знаю? Вони використовуються за замовчуванням для входу в настройки роутера Asus, а оскільки ми його попередньо скинули «ресета», то можу сказати з 200% упевненістю, що вони підійдуть.

asus n12 роутер

Відкриється головна сторінка майстра швидкого налаштування Асус. Натискаємо кнопку «Перейти».

настрій роутера asus

На першому етапі розробник ПЗ відразу піклується про безпеку доступу - міняємо логін і пароль для входу в особистий кабінет роутера.

логін asus

Після цього мікропрограма самостійно спробує визначити ваш тип підключення до інтернету:

 • динамічний,
 • Статичний IP,
 • PPPoE,
 • L2TP,
 • PPTP

Дізнатися його самостійно можна з договору з провайдером. Якщо тип підключення автоматично визначився правильно, то натискаємо «Далі». Якщо виникла помилка і в договорі вказана інша, то тиснемо на «Internet Type» і вказуємо вручну.

тип підключення asus

Конфігурації Асус для Білайну

Провайдер Білайн використовує в своїх підключеннях до інтернету тип L2TP. Тому якщо ви є саме їх абонентом, то вибираємо на роутері Asus саме цей тип.

asus для Білан? н

І далі прописуємо наступні значення:

 • Ім'я користувача
 • пароль
 • VPN сервер

Їх необхідно взяти з договору або дізнатися в техпідтримку.

Підключення інтернету Нетбайнет на Асус

Ще один популярний провайдер Нетбайнет надає послуги по протоколам PPPoE, DHCP або статичний IP в залежності від району розташування клієнта.

Відповідно, ви вибираєте той тип, який вказаний у вашій брошурі по підключенню. Варто відзначити, що при динамічному ip (в Асус він іменується «Автоматичним»), у Нетбайнет необхідно відзначити галочкою пункт «Клонування MAC-адреси»

asus netbynet

Оскільки у мене підключення роутера Asus відбувається по протоколу PPPoE, то далі необхідно ввести дані для авторизації.

авторизація asus

Налаштування wifi на маршрутизаторі Asus RT-N12?

Після цього переходимо до налаштування роутера Asus для роздачі WiFi - задаємо ім'я для бездротової мережі і пароль для підключення до неї.

настройка wifi asus

На останньому кроці перевіряємо всі параметри конфігурації і виходимо з майстра швидкого налаштування Asus.

asus rt n12 wifi

Ось, власне, і все. Для зручності входу в настройки роутера Asus, я додав адресу 192.168.1.1 на панель закладок браузера - тепер можна швидко зайти в параметри підключення, не вводячи кожен раз його вручну.

Якщо ви хочете що-небудь змінити в своєму роутере вже після першого підключення, то настройки інтернету знаходяться в розділі «Інтернет»

автоматичний ip asus

А параметри для підключення до WiFi можна поміняти, зайшовши в меню «Бездротова мережа»

ім'я мережі asus ssid