Як Підключити Флешку або Диск до Телевізора Без USB Порта і Smart TV по HDMI через Приставку?

Всі сучасні телевізори LG, Samsung, Sony Bravia і інших фірм в основному оснащені одним або декількома USB і HDMI портами, а також програмним забезпеченням Smart TV. Це означає, що до такого ТБ можна підключити флешку або зовнішній жорсткий диск і дивитися з неї фільми або встановлювати додатки APK. Але як бути власникам старих телевізорів без ЮСБ портів і Смарт ТВ, але з тюльпанами?

Як підключити флешку по HDMI через тюльпани, якщо телевізор без Смарт ТВ?

Незважаючи на відсутність USB роз'єму в телевізорі, швидше за все в ньому будуть порти HDMI. Якщо ж мова йде про зовсім старої моделі, то згодяться і звичайні AV входи, іменовані в народі «тюльпанами». Суть вирішення питання підключення флешки до подібного ТВ полягає в установці окремої Smart TV приставки на Android. Залежно від моделі її можна під'єднати за допомогою тюльпанів або через більш сучасний HDMI провід.

xiaomi tv box 4 s

Всередині неї звичайна мобільна операційна система, адаптована під великий екран телевізора. А значить там є все ті ж самі додатки, що і на будь-якому смартфоні. В тому числі і ті, за допомогою яких можна зайти на флешку і відтворити з неї файли.

Іноді при багаторазовому перепідключенні флешки до різних пристроєм відбувається помилка, при якій система перестає бачити повний обсяг. Наприклад, було 8 ГБ, а стало всього 4. Вирішується ця проблема повторної розміткою розділів диска. Детальна інструкція є на сторінках wifika.ru

Тепер нам залишається розібратися, як підключити до USB роз'єму Смарт ТВ приставки на Android флеш карту, зовнішній жорсткий диск або будь-який інший накопичувач, щоб потім дивитися з нього відео і фільми? До речі, він може використовуватися також і для підключення периферійних пристроїв введення - миші, клавіатури, універсального пульта, джойстика і т.д.

Інструкція по підключенню флешки до телевізора через Smart TV приставку

Після установки і настройки ТВ приставки підключення до неї флешки стає лише справою техніки. Якщо ви хочете її використовувати для завантаження та перегляду фільмів, то нам буде потрібно два додатки:

  • файловий менеджер
  • і медіаплеєр для Smart TV

Перш за все необхідно підключити флешку до USB порту приставки Смарт ТВ. Після чого вона буде видна в списку доступних знімних носіїв.

usb диск тв приставка

Можливо, вже після цього система сама запропонує вам відкрити флеш-карту однієї з встановлених на приставку програм.

запуск програми для флешки

Якщо ж цього не сталося, необхідно встановити один з численних безкоштовних менеджерів файлів з офіційного магазину Google Play Store.

google play store

Наприклад, я останнім часом використовую «TV File Commander».

підключити флешку до телевізора

Також непоганим просмоторщік документів є додаток X-Plore.

x-plore

додаток x plore

Встановлюємо одну з цих програм і запускаємо із загального списку в меню «Додатки» приставки для телевізора.

tv file commander

На головній сторінці в основному екрані ми побачимо всі внутрішні накопичувачі, підключені зовнішні флешки або жорсткі диски, а також хмарні сховища, використовувані вашим аккаунтом в Google. Тут же можна впорядкувати документи за типом файлів - зображення, відео, музика і т.д.

підключення флешки до тв

Під ім'ям «Вбудований накопичувач» ховається внутрішня пам'ять ТВ приставки. Відображається загальний і використаний обсяг дискового простору. Флешка буде видно по її назві, яке їй було присвоєно в момент форматування. У мене вона називається «Різне». Переміщаємося по розділ за допомогою пульта і заходимо на флеш карту.

перегляд файлів на флешці

Після чого вибираємо потрібний нам фільм і дивимося відео за допомогою вбудованого в цей додаток відеоплеєра. Так, використовуючи TV File Commander навіть встановлювати сторонній програвач не доведеться.

перегляд фільму з флешки на тв

Чому відео з флешки не відтворюється на телевізорі - він не бачить фільми або музику

Інша ситуація, коли флешка видно на телевізорі або приставці Смарт ТВ, але відео не відкривається і не програється. В цьому випадку причина швидше за все криється в тому, що формат даного файлу не підтримується тим медіаплеєром, який ви використовуєте для його відтворення. Зазвичай це відбувається з відносно рідкісними розширеннями, такими як MKV.

mkv файл

  1. Найпоширенішими форматами є AVI, MP4, MOV. Намагайтеся завантажувати на диск відео саме з цими розширеннями.
  2. Якщо даного фільму в потрібному вигляді немає, то можна скористатися одним з безлічі відеоконвертер і перекодувати його в інший формат. Також рекомендується користуватися «всеїдними» програвачами, такими як VLC.
  3. Ще один спосіб, який може допомогти вирішити проблему з відтворенням відео, це оновлення прошивки телевізора. Про те, як це зробити, ми розповідали окремо.