Активний USB Подовжувач USB Кабелі по WiFi

Привіт всім читачам!

Сьогодні буду описувати спосіб, який буде дуже корисний тим, хто хоче підключити по USB кабелю пристрій, яке розташоване далеко від основного комп'ютера і яке не має WiFi модуля. Ну наприклад, якщо є бажання використовувати в якості камери спостереження звичайну вебкам, яка, як відомо, підключається до комп'ютера через USB. Або, що більш часто зустрічається, під'єднати стоїть десь в сусідньому кабінеті простенький принтер без мережевого інтерфейсу. Однак максимальна довжина звичайного USB кабелю - всього 5 метрів, що явно не достатньо для великого офісу. При цьому чим більше його довжина, тим менш стабільне якість зв'язку між пристроями. Так що давайте розберемо кілька варіантів активних подовжувачів USB кабелів, відповідних до стандартів 2.0 і 3.0.

Кабель подовжувач USB 2.0-3.0 з активним хабом

Перше, найпростіше, що напрошується - з'єднати між собою кілька кабелів через USB хаби. Однак прості концентратори тут мало чим допоможуть, так як сигнал все одно буде з кожним з'єднанням слабшати. Необхідно використовувати спеціальні активні пристрої, які посилюють на виході сигнал, отриманий по кабелю. І таке рішення є - спеціальний набір активних пристроїв, які з'єднуються між собою не чим-небудь, а нашим старим добрим кабелем Ethernet, яким зазвичай ми підключаємо комп'ютер до роутера.

usb подовжувач

Тобто ми підключаємо наш принтер або якийсь ще гаджет по USB до одного з передавачів, до іншого - ПК. А між ними прокладаємо звичайний патчкорд. Залежно від моделі такі USB підсилювачі можуть подовжувати наш USB від 20 до сотні метрів.

Застосування таких гаджетів досить широке, ось лише невеликий список того, чим ми користуємося щодня:

  • веб камера
  • принтер загального доступу
  • клавіатура і миша
  • сканер

А ось приклади використання в великих проектах:

  • інсталяції в презентаційних кімнатах
  • зали для відео конференції
  • підключення сенсорних кіосків в роздрібній торгівлі
  • підключення сенсорних моніторів

і т.д.

Вартість таких подовжувачів usb 2.0 вас порадує - це від 2 тисяч рублів за найпростіші і вище до 10-20 тисяч за багатопортові моделі.

USB 2.0 Ranger 2244

Заздалегідь передбачаю питання, який USB подовжувач краще вибрати. Зрозуміло, кабельний активний подовжувач буде працювати більш надійно. Порекомендувати можу лінійку фірми ICRON, зокрема Ranger 2101, Ranger 2104 (з 4-ма портами USB) і Ranger 2212.

icron ranger 2101 і 2104

Дослідження показують, що в режимі роботи стандарту 2.0 швидкість читання з носія, підключеного через такий кабель, майже не відрізняється від прямого підключення по usb до комп'ютера. Для тесту було взято зовнішній USB диск Transcend StoreJet, який спочатку підключили безпосередньо до комп'ютера, а потім через дані USB подовжувачі - і заміряли швидкість роботи через програму Intel NASPT 1.7.1. Ось що отримали в результаті (значення в Мбайт / сек):

кабель подовжувач usb

А ось ще один тест - для нього був узятий зовнішній накопичувач Western Digital на 500 гигов. Ось такий результат показав він при прямому з'єднанні до комп'ютера по usb кабелю в програмі HD Tune Pro:

тест швидкості usb

А ось заміри через подовжувач:

швидкість подовжувача usb-2-0

Бездротові USB подовжувачі

Але на цьому техніка не зупинилася - були також розроблені USB передавачі, які працюють без проводів, по нашому улюбленому WiFi.

Крім моделей, які працюють через кабель Ethernet, є також і бездротові подовжувачі. Відмінність їх в тому, що зв'язок між двома передавачами здійснюється за допомогою бездротового зв'язку.

wiranger

Відрізнити їх можна за характерними антен, хоча в деяких моделях вони можуть бути заховані в корпус. У комплект входить два передавальних пристрої, які передають інформацію за власними закритим і надійно захищеним протоколам WiFi, так що за збереження інформації можна не турбуватися. Також, як правило, передавачі заздалегідь налаштовані один на одного, тому Вам залишається тільки з'єднати їх з портами USB пристроїв - один з комп'ютером, другий з іншим пристроєм - і все, воно повинно з'явитися в списку підключених до комп'ютера гаджетів.

Якщо захочете придбати такий пристрій в бездротовому виконанні, то майте на увазі, що чим вищою буде його вартість, тим стабільніший буде сигнал.

У фірми Icron теж є бездротової активний USB подовжувач - етіо модель Icron WiRanger USB 2.0 Hub з 4 портами. Зовні він майже не відрізняється від Ranger 2104 з тією тільки різницею, що замість Ethernet порту у нього WiFi антена. Він програє по швидкості (до 54 Мбайт / с) і дальності (до 30 метрів) своїх кабельних аналогам

Для мене перевага бездротових IP гаджетів в наявності - ніяких проводів плюс доступ для необмеженої кількості користувачів. При цьому відстані і швидкості цілком вистачить для стабільної роботи в межах квартири.

Задаємо питання про WiFi подовжувач кабелю USB в коментах ..