Wuauclt.exe - Що Це За Процес Вантажить Процесор і Як Його Видалити?

Продовжуємо розбиратися з процесами Windows, які даремно вантажать процесор комп'ютера. У випадку з Wuauclt.exe все не так просто, як може здатися на перший погляд. Що це за процес Wuauclt.exe, чи можна його видалити, і якщо так, то як? На ці питання я відповім вам в цій статті.

Що за процес Wuauclt.exe?

Насправді, Wuauclt.exe - це не вірус, а дуже важливий системний процес, який відповідає за оновлення Windows. Він запускається разом зі стартом комп'ютера і більшу частину часу ніяк себе не проявляє, хоча і відображається в диспетчері завдань. Але іноді він автоматично зв'язується з серверами Microsoft для того, щоб отримати інформацію про свіжих латках для дірок, яких в Windows дуже багато. Якщо ж у вас в налаштуваннях апдейтів встановлений режим автоматичного завантаження та встановлення, то wuauclt.exe буде це робити, тим самим навантажуючи процесор.

Здавалося б, прояснили ситуацію - можна спокійно про нього забути. Але не тут-то було - я ж кажу, все не так просто! Справа в тому, що хоч Wuauclt.exe і не вірус, але підсаджені на комп трояни можуть ним скористатися, тому що це файл системи, а значить рівень довіри до нього з боку вбудованих систем захисту максимальний. Проникнувши в нього, Windows нічого не зможе зробити, так як не може ж вона видалити саму себе?

Wuauclt exe

Як я вже сказав, файл wuauclt.exe активується тільки в моменти отримання оновлень Windows.

Якщо ж він працює занадто довго і сильно вантажить процесор, це привід звернути на нього увагу - явно щось не те.

Давайте зробимо саму елементарну перевірку, чи не є він клоном основного системного процесу - для цього відкриваємо «Пуск - Диспетчер завдань»

Wuauclt exe вантажить процесор

Переходимо на вкладку «Подробности». Тут для того, щоб швидше знайти процес Wuauclt.exe відсортуйте колонку «Ім'я» за алфавітом. Знаходимо цей файл, натискаємо по ньому правою кнопкою миші і заходимо в «Властивості»

процес Wuauclt exe

Дивимося уважно на рядок «Розташування» - тут має бути «Windows / System32». Якщо значення інше, то це точно вірус, який «косить» під системний файл.

що це таке Wuauclt-exe

Як видалити Wuauclt.exe?

Видалити Wuauclt.exe дуже просто. Для цього можна виділити процес у вікні диспетчера і натиснути на кнопку «Зняти задачу», але це вирішить проблему лише для поточного сеансу - після перезавантаження він знову запрацює.

Для остаточного відключення робимо наступне:

 1. Тиснемо на іконку меню «Пуск» правою кнопкою і викликаємо «Виконати»

  пуск виконати

 2. Далі вводимо в вікно команду

  services.msc

  і тиснемо на «ОК»

  services msc

 3. Відкриються служби Windows - знаходимо тут «Центр оновлення»

  служби центр поновлення windows

 4. І натискаємо по ньому двічі лівою кнопкою - відкриється нове вікно з настройками процесу wuauclt.exe. Натискаємо на кнопку «Зупинити», після чого в випадаючому списку вибираємо «Відключено»

  видалити Wuauclt-exe

  І натискаємо на «Застосувати».

Після перезавантаження системи програма оновлення працювати не буде. Однак одним видаленням wuauclt.exe я б не рекомендував обходитися, особливо якщо ви виявите у себе, що розташування файлу процесу відрізняється від початкового. Для цього обов'язково виженете Windows безкоштовними антивірусними утилітами Dr.WEB і Kaspersky