Підключення Комп'ютера Своїми Руками

Питання «як підключити комп'ютер» задають багато новачків, тільки що купили собі весь комплект необхідної периферії, і тепер не мають поняття, що з цим робити. Ви один з них? Тоді давайте разом розбиратися, що до чого, і як це все між собою з'єднати. Поїхали!

Що потрібно для підключення комп'ютера?

Для підключення комп'ютера і роботи з ним нам знадобиться:

  • Системний блок (власне, сам ПК)
  • Монітор - екран, на якому буде відображатися інфомація
  • Клавіатура - для набору тексту і роботи з програмами
  • миша
  • Колонки - якщо необхідно слухати музику або фільми
  • Веб-камера - для спілкування, наприклад по Скайпу
  • Принтер - для друку документів

Перш за все нам знадобляться найнеобхідніші комплектуючі, які вище виділені жирним шрифтом. Без них працювати з ПК неможливо. Тому дістаємо з коробок системний блок, монітор, клаву і миша. До кожного з них в комплекті йде CD - відкладіть їх в сторону, вони нам ще знадобляться.

Як підключити комп'ютер до монітора я розповідав в окремій статті - там є свої нюанси, тому детально зупинятися на них я не буду.

Як підключити до комп'ютера миша і клавіатуру?

Давайте подивимося на задню панель комп'ютера і знайдемо на ньому багато однотипних роз'ємів - USB 2.0 або USB 3.0. USB 3.0 це більш швидкісний роз'єм для підключення до комп'ютера периферійних пристроїв і відрізняється він від попередника синім кольором коннектора. У разі, якщо пристрої, які ви збираєтеся приєднати, підтримують цей стандарт, тобто мають такий же синій роз'єм на дроті, краще задіяти саме його для більш високій швидкості відгуку і передачі даних.

Більшість сучасного обладнання для підключення використовують саме цей роз'єм - клава, миша, вебка, принтер, сканер, мікрофон, колонки, флешки і так далі. Тому беремо послідовно нашу клавіатуру і мишу і приєднуємо до USB роз'єму на задній частині корпусу ПК.

Сьогодні також є можливість скористатися бездротовими девайсами. Вони завжди комплектуються маленькими бездротовими Bluetooth-передавачами. Його ми вставляємо також в USB порт на комп'ютері, а потім при включенні комп'ютера вони самі, або з нашою допомогою, сконнектятся між собою.

Якщо вам попався старий батьківський комп'ютер, то швидше за все у нього для миші і клави є ще два роз'єми - PS / 2 (фіолетовий для клави і зелений для мишки), проте в сучасних реаліях вони вже майже не зустрічаються. Для конекту до них у цих пристроїв, зрозуміло, повинні бути відповідні вилки, або перехідники з USB на PS / 2.

Підключення колонок і мікрофона

Наступним кроком буде подружити системний блок з мікрофоном і колонками або навушниками. Для самого простенького мікрофона або навушників підійдуть звичайні вихід і вихід MiniJack - рожевий для мікрофона і зелений для акустики.

Якщо ж ви придбали більш просунуті моделі, то швидше за все вони будуть підключитися також за допомогою коннектора USB. Те ж саме стосується і решти - принтер, веб-камера і все інше чіпляємо через USB порти.

Як підключити комп'ютер до інтернету?

Для підключення комп'ютера у інтернету на задній панелі є ще одні спеціальний роз'єм - LAN. У нього вставляємо або безпосередньо кабель від провайдера, або патчкорд, який з'єднає комп'ютер з роутером.

Інший спосіб - знову ж скористатися зовнішнім бездротовим WiFi адаптером, який теж використовує USB.

Підключення комп'ютера до електрики

Останнім кроком є ​​подача на ПК електроживлення. Для цього беремо з коробки самий товстий шнур з масивної виделкою, яка вставляється одним кінцем в блок живлення, іншим - в електричну розетку. Найкраще підключити ПК не безпосередньо, а через мережевий фільтр або джерело безперебійного живлення -0 так ви врятуєте його від раптових стрибків напруги і від втрати не збережених під час перегляду даних.

Після цього перемикаємо в положення «ON» тумблер на блоці живлення і натискаємо на кнопку включення комп'ютера на передній частині корпусу.

Вуаля! Комп'ютер запустився, але це ще не все. Пам'ятаєте, я казав про компакт-диски, що лежать в коробках? Беремо їх і по черзі встановлюємо все драйвера на обладнання для його коректної роботи. Після цього можна буде точно сказати, що комп'ютер повністю зібраний.

Є ще питання, як підключити комп'ютер? Тоді задавайте їх у коментарях!