Підключення 4G Модем по USB до роутера Zyxel Keenetic - Як Налаштувати Інтернет?

Мені багато задають питань, що стосуються підключення 3G або 4G модему до роутера Zyxel Keenetic. Думаю, це не випадково, оскільки у свій час це були чи не єдині маршрутизатори, які стабільно без різних «милиць» у вигляді альтернативних прошивок працювали з USB модемами. Сьогодні хочу зупинитися на двох конкретних прикладах, які я особисто використовував довгий час у себе на дачі, поки не став володарем комплекту для приватного будинку.

Інструкція актуальна для будь-якого маршрутизатора Zyxel Keenetic з USB портом - 4G, Giga, Omni, Ultra, Viva, Extra і т.д. з модемами таких операторів, як Yota, Мегафон, МТС, Білайн, Теле 2 і Ростелеком.

Як підключити 3G-4G модем до wifi роутера Zyxel Keenetic Giga II через USB?

При виборі обладнання для підключення 3G / 4G USB модему до роутера, я зупинився на моделі Zyxel Keenetic Giga II. Це апарат недешевий, але його я сміливо можу рекомендувати як надійне і практичне універсальний пристрій з підтримкою більшості моделей модемів, а також флеш накопичувачів і принтерів. Ціна кусається, але повністю себе виправдовує.

У компанію до нього я використовував LTE модем від Yota. Таке поєднання пристроїв дозволило мені створити досить стабільну швидкісну мережу на стандартному дачній ділянці в 12 соток без використання додаткових підсилюють антен.

yota 4g модем

Оскільки всі основні моделі модемів, а також налаштування параметрів підключення до мереж різних провайдерів мобільного 3G-4G інтернету вже вшиті в микропрограмму роутера Zyxel Keenetic, нам під час налаштування модему Yota не потрібно буде вручну вводити ніяких даних. Все дуже просто

  1. включаємо wifi роутер Zyxel,
  2. вставляємо в USB порт 3G-4G модем

На цьому наші дії закінчуються - без додаткових конфігурацій він підключається до інтернету і починає роздавати WiFi.

Перевірити це можна, зайшовши в адмінку маршрутизатора Zyxel Keenetic. Для цього не обов'язково навіть підключатися до до нього по кабелю - можна використовувати телефон, планшет або ноутбук через WiFi.

Задані за замовчуванням Назва мережі та пароль для підключення до неї є на наклейці на корпусі роутера Zyxel.

настройки zyxel- keenetic

А щоб потрапити в адміністраторський розділ, досить набрати в браузері адресу 192.168.1.1 і пароль «1234» (якщо у вас роутер іншої фірми або моделі, то ці дані можуть відрізнятися). Рішення всіх проблем зі входом в систему також є на нашому блозі.

Тут зайдемо в розділ «Інтернет» з нижнього меню, вкладка «3G / 4G». У списку серед активних підключень буде модем USB LTE.

Інтернет на дачі

Кількома по ньому - відкриється нове вікно з повною інформацією про наш підключенні

4g інтернет

Залишається тільки налаштувати бездротову мережу для роздачі wifi, тобто змінити SSID і пароль для підключення в відповідному розділі меню роутера і користуватися 4G інтернетом на дачі.

Налаштування USB модему 4G на роутері Zyxel Keenetic Viva

Час летить, з'являються нові моделі. І ось прийшов той час, коли потрібно доповнити дану статтю новим досвідом підключення 4G модему до роутера Zyxel. Тут я буду налаштовувати вже Keenetic Viva з нової лінійки білого кольору. А в якості джерела інтернету буде виступати універсальний USB модем Huawei E8372. Саме його сьогодні дуже часто можна побачити на вітринах вітчизняних мобільних операторів - Мегафон, МТС, Білайн, Теле 2 і Ростелеком.

Мій зразок прийшов уже перепрошитий і готовий до використання з будь-якими провайдерами. Тому я без проблем вставляю в нього сімку Теле2 і підключаю до USB роз'єму маршрутизатора Keenetic Viva.

підключення сімки

Далі через браузер заходжу в налаштування роутера і відкриваю розділ «3G / 4G модем». Тут потрібно спочатку активувати режим роботи інтернету через модем.

зв'язок з оператором

Далі вибираємо пріоритет підключення. Тобто чи буде сигнал 4G-LTE основним джерелом або резервним. Якщо основний канал від кабельного провайдера буде недоступний (наприклад, забули заплатити абонентську плату), то включиться мобільний інтернет.

Ще одна корисна настройка - задати розклад для 4G модему.

час роботи 4g модем

Або він буде працювати постійно, або в певні дні та години.

розклад

Для збереження змін потрібно натиснути на відповідну кнопку внизу сторінки.

Маршуртізатор Zyxel Keenetic не бачить 4G модем

Нерідко доводиться стикатися з ситуацією, що роутер Zyxel Keenetic не бачить 4G модем. Найчастіше причиною цього є те, що ці пристрої просто-напросто не сумісні. Як ви розумієте, моделі постійно оновлюються і прошивка маршрутизатора не завжди встигає за їх швидкістю виходу. Тому рекомендую ознайомитися зі списком підтримуваних моделей на офіційному сайті фірми.

Ось і все - сподіваюся, вам буде корисний мій досвід налаштування інтернету шляхом підключення 3G-4G модему до роутера Zyxel Keenetic і з роздачею його по wifi. Про те, як налаштувати модем через роутери інших фірм, читайте в окремій статті.