5 Способів Підключити Телевізор до Інтернету Через WiFi Роутер або Модем За Кабелю або Без Проводів

Сьогодні ми поговоримо про те, як підключити телевізор по WiFi до інтернету, щоб дивитися фільми або канали через роутер, або модем. Нашим завданням буде розібратися, як налаштувати з'єднання цифрового телевізора зі Smart TV або аналогового ТБ з домашньої локальної мережею маршрутизатора за допомогою кабелю або без проводів по WiFi сигналу. Упевнений, у багатьох з Вас в будинку є сучасний ЖК, LCD або LED телевізор Samsung, LG, Philips, Sony, Toshiba, Panasonic, Haier, DEXP, BBK, Supra або будь-який інший фірми. Однак набагато менше людей знають про те, що навіть їх старий телевізор без Смарт ТВ має можливість підключатися до мережі інтернет як безпосередньо, так і через WiFi роутер.

Як підключити телевізор до інтернету через роутер - по WiFi без проводів або по кабелю?

Перш за все необхідно визначитися, яким чином можна підключити телевізор через інтернет. Провайдер при цьому значення не має - це може бути Ростелеком, Білайн, Seven Sky, Дом.ру, ТТК або будь-який інший.

Цифровий Smart TV (ЖК, LED, LSD)

Набагато важливіше те, якого типу у вас телевізор. Якщо мова йде про сучасному цифровому Смарт ТВ, то це або вбудований бездротовий модуль WiFi, або тільки кабель. Також є моделі з підтримкою зовнішнього бездротового USB модуля, як правило того ж виробника, що і сам телевізор.

Який тип підключення до інтернету вибрати для Смарт ТВ? ОлександрОлександр фахівець по бездротових мережах При підключенні телевізора через кабель сигнал інтернету буде краще і стабільніше. При бездротовому типі через wifi роутер можливі перешкоди, але зате не треба тягнути через всю квартиру ніяких проводів. При цьому Смарт ТВ з вбудованим wifi найчастіше оснащені і роз'ємом RJ-45 для кабельного з'єднання. Вибір за вами!

Старий аналоговий телевізор без Smart TV, інтернету і WiFi, але з роз'ємами під «тюльпани» або HDMI

Якщо ж це старий бабусин телевізор без підтримки Smart TV, WiFi і навіть роз'єму для мережевого кабелю інтернету, то його теж можна з'єднати з маршрутизатором. Підійде будь-який телевізор з роз'ємами під сучасний HDMI або навіть звичайні тюльпани. Для цього буде потрібно придбати спеціальну приставку Android Mini PC Box. Мова про неї піде в самому кінці статті.

телевізор smart tv c wifi

Які типи телевізорів Smart TV можна підключити до інтернету через роутер або модем?

Перш, ніж вибрати тип підключення до інтернету, необхідно визначитися, який саме телевізор у вас. Всі ТВ можна розділити на кілька категорій

Підключення телевізора з вбудованим Смарт ТВ і WiFi

Тут все зрозуміло - бездротовий модуль вже вбудований і ніяке додаткове обладнання для підключення ТВ до інтернету не потрібно

ТВ з підтримкою USB адаптера бездротового зв'язку

Такий телевізор не має можливості відразу працювати бездротовим способом, але до нього можна окремо докупити адаптер - не плутати з модемом. Виглядає він приблизно так:

Адаптер wifi для телевізора Samsung Адаптер wifi для ТВ повинен підходити саме до вашої моделі, тому уважно прочитайте специфікацію до даного устройству.Кстаті, те ж саме стосується і зовнішнього Bluetooth модуля, якщо раптом захочете підключити до ТВ бездротові навушники і акустичну систему.

Телевізор без підтримки WiFi з мережевою розеткою WAN / LAN

Телевізор без WiFi, але з мережевою розеткою RJ-45 (LAN) для підключення до модему

Якщо в ТВ немає ні вбудованого wifi модуля, ні підтримки зовнішнього USB адаптера, то не впадайте у відчай. У тому випадку, якщо у нього є хоча б мережевий роз'єм RJ-45, то з ним можна реалізувати ще одну бездротову схему. Підключити його кабелем до другого WiFi-роутера, який може працювати в режимі приймача бездротового сигналу. Або LAN адаптера - тобто пристрою, який вміє отримувати інтернет по Wi-Fi і роздавати його по кабелю. Для цього його попередньо потрібно буде налаштувати на компі на роботу у вашій локалке і приєднаний до TV.Роутер-клієнт або LAN адаптер

Як підключити телевізор Android Smart TV до інтернету через роутер по кабелю?

Після того, як ви подолали болісний процес вибору ТВ, починається найскладніше - настройка телевізора через бездротовий маршрутизатор.

Щоб не бути голослівним, я буду показувати всю схему роботи підключення Smart TV до інтернету через WiFi роутер на конкретному прикладі від фірми Самсунг, який стоїть у мене в квартирі. Але і у інших популярних виробників - LG, Sony, Philips, Toshiba, Panasonic, Haier, DEXP, BBK, Supra - також є безліч моделей, що працюють з інтернетом.

Якщо ви вибрали більш стабільне підключення до інтернету через кабель, то є кілька варіантів.

 1. Вставити кабель безпосередньо в розетку. Тоді сигнал буде йти тільки на телевізор, що зовсім не зручно. Та й ні до чого, тому що ми вже з Вами знаємо, як налаштувати маршрутизатор, тому легко отримуємо мережу на всі свої пристрої. Тому даний спосіб я розглядати не буду.Як підключити телевізор до інтернету
 2. Підключити телевізор до вайфай маршрутизатора, який в свою чергу приєднаний до зовнішнього шнурку від провайдера. При цьому це не обов'язково повинен бути бездротової роутер - достатньо звичайного маршрутизатора або навіть ADSL модему (це той, який працює від телефонної розетки).підключення телевізора до Інтернету

Підключення телевізора Samsung, LG або будь-який інший фірми до інтернету (моделі інших виробників працюють зі Smart TV аналогічно) можливо і при більш складній системі маршрутизації, наприклад, при використанні пристрою спільного доступу.

Телевізори з виходом в інтернет

З теорією розібралися, переходимо до практики. Встромляємо всі дроти, згідно з вищенаведеними схемами. Після цього на пульті дистанційного управління тиснемо на кнопку «Меню».

Пульт TV Samsung

Вибираємо пункт Мережа> Налаштування мережі і тиснемо кнопку «Enter».

Налаштування інтернету на ТБ

Далі вибираємо пункт «Кабель» для тих моделей, у яких немає вбудованого або зовнішнього (USB) бездротового адаптера.

Кабельне з'єднання TV

Налаштування IP в автоматичному режимі

Тут варто відзначити, що ваш маршрутизатор повинен мати підтримку автоматично роздають IP адрес для пристроїв, що підключаються в мережі або DCHP-сервер. Інакше доведеться все параметри вводити вручну. Також самостійно доведеться прописувати IP адреса, шлюз і маску, якщо ви вставили в телек кабель постачальника інтернету безпосередньо, минаючи роутер. Для цього доведеться натиснути кнопку «Налаштування IP»

Ручна настройка ip tv

Як підключити бездротовий інтернет до ТВ через роутера по WiFi мережі?

Тепер розглянемо настройку моделей ТВ з виходом в інтернет через wifi сигнал без проводів. Для цього в обов'язковому порядку потрібно налаштований в квартирі роутер. Схема підключення телевізора до бездротового інтернету буде виглядати наступним чином:

Телевізор через wifi

Наведено зразок з wifi-адаптером, вставленим в порт USB. Якщо він вбудований, то нічого додатково приєднувати до телевізора не потрібно.

Телевізор з wifi інтернетом

Переходимо так само через пульт в «Меню> Мережа> Налаштування мережі». І тепер уже йдемо в пункт «Бездротова (загальні)»

Бездротове з'єднання ТВ

Відкриється список виявлених мереж. Вибираємо свою і тиснемо «Далі»

Вибір мереж телевізора

Відкриється віконце з алфавітом для введення пароля для конекту до мережі. Для управління курсором користуйтеся стрілками на пульті, або просто підключіть через USB звичайну комп'ютерну мишку або навіть клаву - так буде набагато зручніше.

введення пароля

Після цього почнеться установка з'єднання. Якщо не вийшло, а у вас на роутері варто автоматична роздача IP, зайдіть в настройки IP і ще раз підтвердіть пункт «Автоматичне отримання IP адреси». Якщо ж ваш маршрутизатор не обладнано функцією DCHP сервера, або з метою безпеки мережа побудована з ручним призначенням IP-адрес, то призначте для ТВ свою адресу в роутері і потім зробіть його налаштування на самому телевізорі, як це було показано трохи вище.

На цьому з настройками майже все. Є ще один пункт в меню налаштувань мережі телевізора - WPS. Він призначений для автоматичної настройки зв'язку, якщо функція підтримується маршрутизатором - для цього у на ньому має бути присутня кнопка «WPS».

wps роутер

Якщо вона є, то виберіть пункт «WPS (PSK)» на ТБ і натисніть таку кнопку на роутері. Утримуйте її секунд 10-15, і на цьому автоматична настройка з'єднання буде завершена.

Налаштування wps на tv

Є ще одна функція - One Foot Connection. Вона забезпечує простий спосіб підключення телевізора Samsung до роутера їх же виробництва. Якщо у вас роутер саме цієї фірми, то просто зайдіть в даний пункт меню і дочекайтеся автоматичного з'єднання.

One Foot Connection

Нарешті, якщо ваш ТВ немає вбудованого адаптера бездротової мережі і не підтримується зовнішні, то можна придбати ще одне спеціальний пристрій - ТВ приставку на Андроїд з підтримкою Smart TV і WiFi, яка візьме на себе функції прийому файлів з пристрою, на якому встановлена ​​програма- сервер, а телевізор, підключений до нього одним зі звичайних кабелів, типу HDMI або тюльпанів, буде просто виступати в ролі екрану.

Ну і нарешті, коли всі налаштування виконані і є доступ до мережі, заходимо в «Меню> Підтримка> Smart Hub».

Smart Hub - це спеціальна служба, встановлена ​​на телевізорі, за допомогою якої можна отримати прямий доступ до корисних і розважальним джерелами інформації, додатків і послуг з Інтернету. В тому числі тут є вбудований браузер, через який можна відвідувати сайти і дивитися відео, наприклад, з YouTube. Полегшать це завдання підключення до телевізора клава і мишка.

Ну а робота з даними додатком - зовсім інша історія ...

Можливі проблеми при підключенні телевізора до WiFi маршрутизатора

В процесі експлуатації при підключенні до мережі можуть виникнути помилки. Як їх виправити?

 1. Відключити ТВ від мережі і знову включити
 2. Якщо не допомагає, скинути настройки SmartHub. Робиться це так:
  • Зайдіть в SmartHub
  • Натисніть кнопку «Tools» на пульті управління
  • Зайдіть в розділ «Налаштування> Скидання»
  • Введіть pin-код «0000»
  • Дочекайтеся скидання, погодитеся з ліцензійною угодою та угодою про конфіденційність інформації, після чого відбудеться перевстановлення додатка
 3. Якщо і це не допомогло, то поновіть все програмне забезпечення телевізора. Для цього треба зайти по ланцюжку «Кнопка Меню> Підтримка> Оновлення> За мережі». Дочекайтеся завершення оновлення і користуйтеся. Якщо ж до мережі взагалі не вдається підключитися, то можна оновитися з флешки, на яку попередньо закачати з інтернету останню версію прошивки для вашої моделі.

Як підключити старий аналоговий телевізор, який не підтримує інтернет і WiFi, через приставку Смарт ТВ на Андроїд

Якщо у вас зовсім старий телевізор з єдиними роз'ємами під «тюльпани» на корпусі без підтримки інтернету і wifi, то його теж можна підключити до бездротової мережі. Для цього необхідно придбати окрему ТВ приставку на Андроїд.

smart tv зовнішній вигляд

Вона вже буде мати всі необхідні роз'єми для комфортної роботи. Зокрема порт WAN / LAN для підключення до мережі інтернет безпосередньо або по кабелю через роутер. Також у приставок Smart TV в 99% є бездротовий модуль WiFi, так що підключити її до інтернету через маршрутизатор можна і без проводів.

Коротка інструкція, як підключити ТВ до інтернету по WiFi або кабелю через роутер

Підведемо підсумки? Отже, для підключення будь-якого телевізора до wifi роутера по кабелю або бездротовим способом потрібно:

 1. Визначити тип свого ТВ, наявність роз'ємів USB або Ethernet або WiFi модуля
 2. При необхідності придбати додатковий бездротової адаптер або приставку Smart TV
 3. Підключити телевізор до роутера кабелем через порт WAN / LAN або знайти WiFi мережу для з'єднання без проводів
 4. Ввести пароль для підключення до бездротового сигналу

FAQ

Телевізор пише "підключено без інтернету" - що робити? У цьому випадку рекомендую перевірити настройки IP адрес в настройках мережевого підключення на ТВ. Там повинні стояти прапорці на автоматичне отримання адрес.

Також можна задати для телевізора статичний IP адреса і прописати його в налаштуваннях роутера.

Додатково раджу вручну вказати DNS сервера від Google - 8.8.8.8 і 8.8.4.4 Як підключити інтернет до телевізора через смартфон або айфон? На смартфоні Android або iPhone необхідно активувати режим модему, після чого він почне роздавати інтернет по бездротовому сигналу. Однак, біля телевізора повинен бути вбудований WiFi модуль або зовнішній USB адаптер. Або ж використовувати Смарт ТВ приставку Як телевізор підключити до інтернету через ноутбук або комп'ютер? На комп'ютері або ноутбуці необхідно запустити режим бездротової точки доступу. Ця функція вбудована в оболонку Windows 10. Зрозуміло, ПК або ноутбук при цьому повинні бути оснащені wifi адаптером Телевізор не підтримує інтернет - як підключити? Необхідно подивитися, які роз'єми є на вашому телевізорі. Це може бути або HDMI, або тюльпани.Відповідно до них потрібно підібрати Смарт ТВ приставку для підключення до інтернету по кабелю або wifi Як підключити телевізор до інтернету через планшет? Аналогічно, як і за допомогою смартфона через мобільний інтернет