WiFi Адаптер Як Точка Доступу - Як Роздати Інтернет з Комп'ютера через TP-Link Archer T4U?

У цій статті я хочу розповісти про одну корисної можливості бездротового адаптера TP-Link, про яку іноді мало хто навіть підозрює. Йдеться про роботу wifi адаптера в якості точки доступу - в режимі Soft AP Mode. Він зручний в тому випадку, коли необхідно роздати інтернет з комп'ютера Windows на інші пристрої по WiFi, а роутера у вас немає.

WiFi адаптер як точка доступу Windows - режим Soft AP TP-LINK

Деякі з моделей ТП-ЛІНК, зокрема мій Archer T4U, можна перевести в режим точки доступу і роздати інтернет через wifi безпосередньо з комп'ютера або ноутбука на будь-якій операційній системі - Windows 7, 8 або 10. При цьому режим точки доступу на адаптері TP- Link вміє працювати в двох варіантах незалежно від встановленої версії Windows - 7,8 чи 10:

  • Роздавати інтернет з комп'ютера, який на нього проведено по кабелю
  • Одночасно приймати WiFi сигнал від роутера і ретранслювати на інші пристрої

Останній особливо цікавий, тому що таким чином ми цілком можемо використовувати свій комп'ютер у якості повторювача сигналу, розширюючи зону прийому wifi.

Як включити режим точки доступу на wifi адаптер TP-Link?

Для того, щоб включити режим точки доступу на wifi адаптер TP-Link, спочатку необхідно вирішити на комп'ютері використовувати ваше кабельне підключення інших пристроїв, інакше нічого не вийде. Для цього йдемо в Windows в центр управління мережами в «Зміни параметрів адаптера»

центр управління мережами

Знаходимо то підключення, з якого треба розшарити інтернет - за замовчуванням кабельне підключення називається «Підключення по локальній мережі». Я для зручності його перейменував за назвою мережевої карти. Кількома по ньому правою клавішею миші і заходимо в властивості.

властивості підключення

Переходимо на вкладку «Доступ» і ставимо дві галочки на доступних пунктах, які дозволяють використання цієї мережі іншим користувачам.

загальний доступ до кабельного підключення

Що таке SoftAP Mode на wifi адаптер TP-Link?

SoftAp Mode TP-Link - це режим wifi адаптера, в якому він одночасно приймає і роздає інтернет по wifi на інші комп'ютери, ноутбуки або смартфони.

Як роздати інтернет з комп'ютера через WiFi адаптер TP-Link?

Для активації режиму точки доступу відкриваємо встановлену з диска утиліту і заходимо у вкладку «Advanced». Тут знаходимо розділ «SoftAP mode» та активуємо прапорець «ON».

softap mode on

Після цього підтверджуємо у спливаючому вікні наша дія.

Тепер треба визначитися, що необхідно роздати по wifi через адаптер TP-Link з ПК - інтернет, підключений по кабелю ( «Підключення по локальній мережі») або ви одночасно хочете задіяти wifi адаптер для прийому і роздачі сигналу ( «Бездротове мережеве підключення»).

який інтернет розшарити

Також ставимо дані для майбутньої бездротової мережі - SSID і пароль для підключення.

Тиснемо «Apply» для застосування цих налаштуванні і чекаємо повідомлення про успішну активації точки доступу.

успішна конфігурація налаштувань тд

Буває, що замість нього з'являється повідомлення про помилку, пов'язаної з автоматичним визначенням налаштувань підключення вашого комп'ютера до інтернету, який ви будете роздавати (кабель або WiFi).

помилка в конфігурації usb адаптера wifi

Для її усунення в Windows заходимо в «Центр управління мережами - Зміна параметрів адаптера» і призначаємо для обраного типу розшарений підключення вручну IP, маску і шлюз для конекту до роутера відповідно до настройками вашої локальної мережі.

ручне налаштування з'єднання з роутером

Після чого повертаємося в утиліту і повторно зберігаємо введені дані.

Тепер з будь-якого ноутбука або планшета можна побачити нову мережу з заданими нами параметрами.

Швидкість інтернету, роздається з комп'ютера через wifi адаптер ТП-лінк

Ми вирішили також перевірити швидкість інтернету, одержуваного в двох режимах роботи адаптера в ролі точки доступу.

Для початку заміряли швидкість, коли адаптер роздає по WiFi інтернет, підключений до комп'ютера по кабелю.

speedtest швидкість роздачі кабельного інтернету по wifi

Після цього - вибираємо в якості джерела «Бездротовий зв'язок», тобто коли адаптер буде приймати і роздавати інтернет одночасно, і активуємо цей режим.

speedtest прийом і роздача інтернету по wifi

Як бачимо, швидкість стала вдвічі нижче, що логічно, так як тепер usb адаптер працює за двох.

З усього цього можна зробити висновок, що wifi адаптер USB TL-WN822N цілком гідне пристрій, адекватно справляється зі своїми завданнями. Для того, щоб домогтися від нього максимальної продуктивності бажано використовувати його в зв'язці з роутером і іншими адаптерами, що підтримують аналогічну швидкість роботи до 300 Мбіт

Відео, як налаштувати WiFi Адаптер TP-Link Archer T4U в Режимі точки доступу (SoftAp Mode)