Роутер Xiaomi Mi WiFi Mini - Огляд і Налаштування

Продовжуємо знайомство з пристроями фірми Xiaomi. На деякий час основним моїм роутером стане Xiaomi Mi Mini WiFi Router, а оскільки нещодавно ми уважно вивчали його молодшого брата Mi Router Nano, то має сенс не просто подивитися, а й трохи порівняти дві моделі.

Зовнішній вигляд і комплект роутера Xiaomi Mi Mini

Купувався роутер Xiaomi Mini в уже перевіреному нами магазині. Як завжди, коробочка виконана в стилі мінімалізму з щільного бежевого картону. Сама модель має кілька колірних рішень, я взяв фірмового білого кольору.

mi wifi

На підкладці під роутер - QR код для завантаження програми «Mi Router», за допомогою якого можна буде управляти роутером віддалено через інтернет.

xiaomi mi wifi

У комплекті до Mi WiFi Mini, так само як і в моделі Нано, йде тільки адаптер харчування з кабелем під американську розетку (тут він незнімний) і інструкція.

mi wifi mini

Штекер теж інший - круглий, звичний для роутерів. Дивно, що до білої моделі кладеться чорний шнур з адаптером Нагадаю, що в Nano він білий з роз'ємом мікро USB, так що живитися в принципі можна від будь-якої мобільної зарядки.

За розміром Mi Mini в півтора рази більше і важче.

xiaomi mi wifi mini

Зовні вони виглядають як копії один одного, але по суті є відмінності:

 • Mini працює в 2 діапазонах - 2.4 і 5 ГГц, в той час як молодша версія тільки на частоті 2.4ГГц. Отже швидкість у Міні до 300 Мбіт / с на одній і до 867 Мбіт / с на інший.
 • Процесор у Міні - MT7620A 580MHz; у Нано - MTK 7628N, 580MHz
 • Оперативна пам'ять у молодшого - 64 МБ, у старшого - 128 МБ
 • В Mi WiFi Mini є підтримка USB флеш-карт
 • У Нано дешевші версії світча і SDR, а також відсутній HW_NAT
 • Також використаний інший бездротовий модуль і замінений UPHY на USB2 і EPHY.

На цьому відмінності закінчуються. Незважаючи на те, що у обох по дві антени, на потужність сигналу це ніяк не впливає, тому що якщо у одного обидві антени задіяні для роздачі WiFi на частоті 2.4 ГГц, то у Mi Mini одна відповідає за 2.4, інша за 5 GHz. Тому відстань вони покривають приблизно одне й те саме, при цьому воно регулюється в адмінці. Я користувався режимом «Стандартний», і його вистачало рівно на дві сусідні кімнати з легкої перегородкою - при роботі в рамках однієї невеликої квартири це не помітно.

Йдемо далі - на задній панелі крім однотипних двох LAN і одного WAN портів по 100 Мбіт / с в Міні є також USB порт для підключення флешок (FAT32), щоб роздавати з них файли по локальній мережі. Також сюди винесена кнопка скидання налаштувань «Ресет» - в Нано вона захована в решітці радіатора на днище.

wifi router mi

Тут же на нижній частині корпусу тільки прогумовані ніжки, радіатор і наклейка з технічними характеристиками і даними для доступу до адмінки.

роутер xiaomi mi wifi

Налаштування Xiaomi Mi Mini WiFi Router

Як зайти на роутер Xiaomi і налаштувати я докладно описувати не буду - тут все ідентично з Nano. При вході ми побачимо фірмове меню на китайській мові, яке можна перевести одним з плагінів-перекладачів для браузера.

 1. В налаштуваннях пропускної здатності є нарівні з автоматичним ручний режим настройки, на відміну від молодшої моделі, де є тільки «автомат».

  xiaomi mini

 2. У розділі налаштувань WiFi з'явилася можливість крім мережі 2.4 ГГц і гостьовий створити ще окремо на 5 ГГц.

  5g wifi

 3. У новому пункті меню «Стан пам'яті» інформація по підключеної до роутера USB флешці. У поточній прошивці підтримується тільки файлова система FAT32 - інші просто не розпізнаються.

  usb flash xiaomi

 4. Для управління файлами з телефону потрібно додаток «Mi Router«. Якщо ж захочете скинути на неї щось з комп'ютера, то потрібно завантажити додатково програму - всі вони доступні за посиланням «Скачати клієнт». Є варіанти для більшості популярних операційних систем.

  xiaomi клієнт

Роутер Xiaomi Mi Mini в режимі репитера

Все інше ідентично інший вже розглянутої нами раніше моделі, але давайте розглянемо ще один режим роботи, в якому працює як Mi роутер Mini, так і Nano - як повторювача WiFi. При це він зможе продовжити роздавати інтернет на ті ПК в локальній мережі, які підключені до нього кабелем Ethernet. Перемикач знаходиться в розділі «Налаштування Інтернет».

перемикач режимів

Тут є ще два варіанти - репитера і другий точки доступу.

режими роутера

Вибираємо варіант репитера і далі ту мережу, у якій хочемо розширити зону покриття.

вибір мережі для підключення

Після підключення з'явиться інформація про SSID мережі та призначеному дорепітери IP адресу головного точки доступ - саме по ньому тепер буде доступна панель управління роутера Xiaomi.

Адаменко репитера

На головній знову залишиться інформація про завантаження заліза роутера. У розділі «Налаштування» можна поміняти SSID мережі, яка йде від Xiaomi Mini - за замовчуванням вони беруться від головного роутера.

настройки повторювача

Також доступна функція зміни пароля для адміністрування, оновлення прошивки і скидання налаштувань до заводських - інші в режимі повторювача не працюють.

Чи можна підключити до Xiaomi Mi Mini 4G модем? У рідній прошивці немає. Але якщо поставити кастомную, то можна з певними моделями модемів

Тести на швидкість Xiaomi Mini

Перед тим, як показати результати, хочеться поділитися деякими своїми спостереженнями. Роутер працює стабільно і без глюків при одночасному підключенні до нього декількох планшетів, ПК і ТБ.

 1. Швидкість інтернету при підключенні по кабелю

  інтернет через кабель

 2. Інтернет при підключенні по WiFi на 2.4 ГГц

  інтернет по wifi 24

 3. Інтернет по WiFi на 5 ГГц

  інтернет по wifi 5ГГц

 4. Швидкість в локальній мережі між 2 комп'ютерами - один підключений через кабель, інший по WiFi на 2.4 ГГц

  роутер lan-wifi 24

 5. Один по кабелю - інший по WiFi на 5 ГГц

  роутер по кабелю і wifi 5

Використане обладнання:

 • WiFi адаптер TP-LINK Archer T4U (швидкість до 300Мб / сек на 2.4ГГц, USB 3.0)
 • Гігабітна мережева карта ASUS NX1101
 • Два ПК з Windows 7 64x
 • Програма AIDA32 Network Benchmark

Ціни на Xiaomi Mi Mini на AliExpress

Заощаджуй на покупках в інтернеті до 30%

Xiaomi MI Mini - відео