Організація Підключення оптоволоконного Інтернету до роутера

Передача даних по оптоволокну на сьогодні є найбільш ефективним і, без перебільшення, найбільш «бажаним» видом зв'язку в усіх сферах життєдіяльності. У переважної більшості інтернет-провайдерів є послуга прокладки оптоволоконної лінії і підключення користувацького обладнання. Тому провести в будинок «оптоволоконний інтернет» - зовсім проста задача: телефонуйте вашому місцевому оператору зв'язку або підряднику, який займається прокладкою оптоволокна до будівлі. Давайте заглянемо за ширму цих робіт і дізнаємося, як вони виконуються.

Особливості оптоволоконних ліній

Незважаючи на технологічність, принцип роботи системи оптоволоконного зв'язку вельми простий по суті: є лазер, який генерує потужне світлове випромінювання, є оптичні волокна з серцевиною з светопроводящего пластика, за якими світ рухається (умовно) від генератора до користувача інтернету, і є светопрінімающій модуль в споживчої апаратурі користувача.

роутер для оптоволокно

На передавальній стороні за допомогою спецапаратури «кодують» інформацію в формі модуляцій світлових хвиль. Апаратура на стороні споживача (фотоприймач) декодує дані і переводить їх в зрозумілі всім образи.

Зрозуміло, що швидкість передачі інформації за допомогою світла у багато разів перевищує швидкість передачі по електрокабельної шляхах (досягає декількох террабіт в секунду).

Але на цьому переваги оптоволоконних ліній не закінчуються.

 • забезпечують повний захист від перешкод;
 • безпечні для користувачів (відсутні металеві провідники);
 • у них малий діаметр і вага;
 • забезпечують оптимальний захист даних (несанкціоноване підключення без пошкодження кабелю неможливо);
 • не містять кольорових металів, а значить, не цікаві для зловмисників;
 • довговічні - до 25 років експлуатації;
 • дають можливість легко і без зайвих витрат організувати складну систему, що включає різнотипова обладнання (наприклад, для відеоспостереження).

Мінусів у оптоволоконних ліній не так вже й багато. А якщо вдатися до послуг фахівців, то вони ніяк не позначаться на ефективності і практичності домашньої або офісної зв'язку:

 • оптоволоконні кабелі не можна зрощувати звичайної пайкою або скручуванням, тільки зварюванням і за допомогою спецелементів;
 • для організації оптоволоконної мережі застосовується спеціальне обладнання, досить дороге; високі складність і вартість приймально-передавального обладнання.

Згодом з'являються нові спеціалізовані розробки, завдяки яким ціни в галузі знижуються, а функціональність і надійність обладнання зростає.

Особливості організації оптоволоконної локальної мережі

Розуміючи, як організована і як працює така мережа, простіше зрозуміти, що вас чекає при її експлуатації і як швидше вирішити всі виникаючі питання. У тому числі - з підключенням побутової апаратури.

gpon роутер

Активне обладнання встановлюється тільки на стороні провайдера і користувача. До одного волокну можна підключити до 128 приймачів. Мережа влаштована за принципом деревної крони: основний стовбур, від якого відходять гілки першого порядку, вони діляться на ділянки другого порядку і так далі.

При підключенні до одному оптоволокну ряду абонентських пристроїв, вони отримують мережевий доступ по черзі, залежно від заданого пріоритету (втім, це ніяк не впливає на швидкість передачі даних, так як лінії мають дуже високою пропускною здатністю).

Для розгалуження волокна на ділянки першого, другого і інших порядків використовуються спеціальні модулі - сплітери. Вони не вимагають електопітанія і по влаштуванню досить прості.

Таким чином, схему «доставки» інтернету в ваш будинок можна описати так:

 1. у інтернет-провайдера є оптичний лінійний термінал, з якого виробляється роздача;
 2. сигнал йде через сплітери по розгалуженим кабельним оптоволоконними лініями до користувальницької точки;
 3. користувальницької точкою вважається оптична мережева одиниця (інакше оптичний термінал, оптичний модем) - окремий пристрій, який встановлюється в будинку абонента;
 4. до оптичної мережевої одиниці підключаються призначені для користувача пристрої - маршрутизатори - Wi-Fi роутери, телевізори, ПК або ноутбуки, телефонні апарати і так далі.

Підключення призначених для користувача пристроїв до оптичної одиниці виконується стандартними кабелями - патч-кордами або відрізками спеціального кабелю. Вони обжимаються роз'ємами того типу, який відповідає роз'єму підключеного користувацького пристрою.

оптоволоконна мережа

Таким чином, найскладнішими завданнями при підключенні оптоволокна до Wi-Fi роутера є:

 • прокладка оптоволокна до будинку (приміщення);
 • установка розподільної оптичної коробки в распредщіте будівлі;
 • прокладка оптоволоконного кабелю від распредкоробкі до оптичної розетки;
 • установка оптичного модему (оптичної мережевої одиниці) і підключення його до розетки оптичним патч-кордом.

Всі ці дії повинні виконуватися кваліфікованими фахівцями з професійним обладнанням. Оскільки технологія прокладки оптоволоконного кабелю вимагає високої точності дій і відмінних навичок.

Що ж стосується безпосередньо підключення Wi-Fi роутера до оптоволоконної лінії - як ви вже зрозуміли, вона проводиться за допомогою звичайного обжатого кабелю «вита пара» або патч-корду, який вставляється у відповідні отвори, в оптичному модемі і роутере. Далі можна включати харчування і налаштовувати роздачу.