Огляд WiFi Ретранслятор WavLink N300

Бездротовий WiFi ретранслятор WavLink N300 WN518W2 я вирішив замовити на огляд тільки через те, що цей підсилювач є одним з найпопулярніших на відомої інтернет-майданчику АліЕкспресс. Побачивши кількість покупок, я реально зацікавився, що ж такого хорошого в цьому повторителе? Крім дуже смачної ціни, зрозуміло. Загалом, WavLink N300 у мене на столі. Давайте уважно на нього подивимося.

Технічні характеристики ретранслятора WavLink N300

  • Порти - 1 LAN / WAN
  • WiFi - 2.4 GHz
  • Швидкість - до 300 Мбіт / с
  • Антени - 2 вбудовані по 3 dBi
  • Підсилювач - 20DBm
  • Режими роботи - точка доступу і ретрансляція

Посилання на модель WN58W2 на сайті виробника.

Комплектація, упаковка, екстер'єр

WavLink WN518W2 - це сама початкова модель з усієї лінійки повторювачів даної фірми. Мені він прийшов у фірмовій білій коробці, яку не соромно комусь подарувати. Приємно, що це повноцінна упаковка, а не якийсь сіренький страшненький ноунеймовскій картон. На обкладинці перераховані основні технічні дані ретранслятора.

wavlink n300

Ззаду графічно відображені два основні режими роботи гаджета. А саме, він вміє працювати не тільки в якості підсилювача сигналу. Тобто репитера, або як його ще називають «ретранслятора». Але і як точка доступу wifi. Тобто до нього можна підключити інтернет-кабель і роздавати бездротовий сигнал.

ретранслятор wavlink n300

Однак, якщо ви звикли до білих коробочках Apple або того ж Xiaomi, то тут очікувати такого ж якості не варто. Матеріали дуже прості. Те ж саме можна сказати і про якість пластика самого wifi повторювача WavLink. Це найдешевший глянсовий пластик білого або чорного кольору.

wifi ретрансляція wavlink

За вагою він теж досить легкий, що говорить про бюджетности його начинки. За розміром підсилювач WavLink N300 виявився більше, ніж очікуєш. Принаймні на зображенні на сайті він виглядав набагато менше. На практиці ж він має довгу напівкруглу поверхню. З потужним змінним блоком вилки од різного типу розетки.

wavlink n300 вилка

Продавець ставить ту вилку, яку ви попросите при покупці. У тому числі є можливість установки нашої рідної під євророзетку.

На передній панелі WavLink N300 розташовані світлові індикатори режимів і підключень. А також кнопка WPS для швидкої автоматичної синхронізації репитера з іншими пристроями.

індикатори wavlink

Збоку - роз'єм Ethernet для мережевого кабелю і кнопка скидання налаштувань. На наклейці ззаду - традиційний IP і веб-адреса, логін і пароль для входу в настройки.

wifi ретрансляція wavlink

У комплекті до підсилювача йде тільки патчкорд.

комплектація wavlink

Хоча ні, не тільки. Ще дуже гарне докладний посібник російською мовою

інструкція wavlink n300

Інструкцію з налаштування я розміщу трохи пізніше в окремій публікації. Так що, кому це цікаво і потрібно, переходите в сусідню статтю і читайте.

Відгук про роботу репитера WavLink N300 WN518W2

Як випливає із самої назви, WavLink N300 працює на максимальній теоретичної швидкості до 300 Мбіт / с. А це означає, що посилити він зможе тільки wifi в діапазоні 2.4 ГГц. Загалом, це саме бюджетне пристрій даного типу. Тому чогось незвичайного я з самого початку від нього не очікував.

Проте, я вирішив перевірити його в роботі. Для цього я встановив його по центру стандартній російській двокімнатної квартири, а саме в передпокої. Так, що він виявився якраз між основним роутером і кухнею, в якій проводився один з вимірів швидкості.

Як джерело сигналу виступав маршрутизатор TP-Link Archer C1200. Для об'єктивності картини, я спочатку поміряв швидкість від основного роутера в трьох кімнатах, розташованих на різній відстані від нього.

Результати для 2.4 ГГц вельми непогані. Тепер підключимо до нього наш ретранслятор WavLink N300, сконнектімся з його мережею і заміряємо ще раз.

Чесно кажучи, я такого не очікував. Все ну дуууже сумно. Щоб хоч якось його реабілітувати, я розмістив ретранслятор в безпосередній близькості до джерела. І навіть в цьому випадку він обрізав швидкість більш, ніж в 2 рази. Це видно у відео огляді, який ви зможете подивитися в кінці статті.

Що маємо в результаті? За фактом, замість того, щоб посилити сигнал і розширити зону прийому, вийшло наступна картина. В у всіх точках швидкість інтернету при прямому підключенні до роутера набагато вище, ніж через повторювач WavLink WN518W2. Тобто він не тільки не полегшив нам життя, але навіть навпаки, зробити зв'язок тільки гірше! Можливо, при використанні в парі з більш дешевим маршрутизатором цей ефект був би не таким разючим, але тим не менше ...

саи? т wavlink

Собі б я такий не купив. Хоча я розумію тих, хто купує такі пристрої. Тут вирішальну роль грає низька вартість. Але якщо хочете реально отримати приріст в дальності вайфая без втрати швидкості, варто звернути увагу на більш дорогі моделі. Навіть від того ж WavLink.

Плюси і мінуси Проста настройка Кілька режимів Є кнопка WPS Ціна Ні 5 ГГц Тільки внутрішні антени Ні гигабитного порту

Дивитися, як він працює в режимі точки доступу я не став. Все-таки, ця функція є допоміжною. І мені складно уявити, щоб хтось вирішив купити його собі в якості основного роутера.

Відео огляд WavLink WN518W2