Чи справді WiFi НЕБЕЗПЕЧНА в Квартирі і впливає на Здоров'я Людини або Безпечний?

«Роутер WiFi шкідливий в квартирі!» - чую я з одного боку. «Через wifi передаються віруси» - чую з іншого. Наскільки шкідливо впливають хвилі випромінювання 2.4 або 5 ГГц при використанні потужного wifi роутера в квартирі на здоров'я людини і дитини або він все-таки безпечніше, ніж той же 4G? Давайте розберемося прямо зараз!

Чи шкідливо потужне випромінювання wifi роутера для людини чи ні?

Щоб це з'ясувати, розберемося, що взагалі таке wifi хвилі 2.4 або 5 ГГц. Відкриваємо википедию, де читаємо, що назва походить від англійського Wireless Fidelity, що в перекладі означає «високоточна бездротова передача даних», і є не чим іншим, як сімейством передачі інформації по радіоканалах. РАДІО! Хіба хто-небудь завдавав шкоди здоров'ю своєму або дітей, слухаючи радіо?

Відомо, що в різних країнах проводилися дослідження, однак вчені до єдиної думки про шкоду wifi випромінювання на сьогоднішній день не прийшли, і довести вплив радіомагнітні хвиль на здоров'я людини або дитини ніхто не зміг. Взагалі весь шум пішов від керівника англійської мінохоронздоров'я Вільяма Стюарта, у якого були відомості про нібито бути зміни здоров'я людей від незначних радіохвиль.

Давайте звернемося до фактів:

 1. Доведено, що рівень навіть потужного випромінювання на частотах 2.4 і 5 ГГц, яке виходить з wifi пристроїв, в 600 разів нижче допустимих і нешкідливих для людини норм.
 2. Телекомпанією BBC-густо британських вчених було ініційовано дослідження в школах, чи шкідливий wifi. Замерялась сила випромінювання від мобільних телефонів і wifi роутерів. В результаті було виявлено, що рівень випромінювання останніх в три рази вище. А професор Лорі Челліса офіційно заявив, що ніякої шкоди для здоров'я від wifi немає, «якщо тільки не тримати ноутбук на колінах». Хоча інші члени комісії сказали, що випромінювання настільки мізерна, що навіть це не небезпечно.
 3. Пристрої вай фай і мікрохвильовки працюють на хвилях однієї довжини (2.4 GHz і 5 GHz), але випромінювання від кухонного побутового приладу в 100 тисяч разів вище, що було виявлено в результаті досліджень, проведених ще один професором Малкольмом Сперрін. До речі, якісно (герметично) зроблені мікрохвильовки теж нічого з себе не пропускають і ніякої шкоди не несуть.

Що сильніше впливає на здоров'я людини в квартирі, ніж WiFi роутер?

Безкоштовний WiFi сьогодні поширений повсюдно, від KFC і Макдоналдса до міських вулиць і парків. А тепер давайте згадаємо, що ще крім wifi роутера в квартирі оточує нас з вами в повсякденному житті, що може вплинути на здоров'я людини.

 • Мобільний телефон лежить в кишені у кожного. І якщо навіть його у вас немає, то він є у сусіда. А сигнал 4G від стільникового оператора не вибирає, через кого саме йому пройти до телефону сусіда - промені пронизують ваш будинок вздовж і поперек
 • Мікрохвильовка є якщо не на кожній, то на кожній другій кухні.
 • Телевізор точно у кожного.
 • Всі ми гуляємо по парках і сидимо в кафе, чекаємо поїзда на вокзалі або рейсу в аеропорту, вчимося у ВНЗ або працюємо в офісі - а в більшості цих громадських місць є wifi. Навіть в деяких автобусах приміських вже є!
 • Про випромінювання від різного роду промислові або військові джерела говорити взагалі немає сенсу - все ми під їх «ковпаком»

Чи шкідливо wifi?

В яких випадках випромінювання Wi-Fi безпечно для людини і не шкідливий для здоров'я?

У підсумку, що ми маємо? Сказати точно, наскільки сильно wifi шкідливий, не можна. Але достеменно відомо, що сигнал від WiFi завдає набагато меншої шкоди, ніж переважна більшість інших побутових апаратів, якими ми користуємося щодня. Але якщо ви все-таки боїтеся його можливого впливу, то досить слідувати деяким простим правилам, щоб бути спокійним:

 • Чи не тримати пристрій, що приймає сигнал, на колінах, а краще подалі на столі.
 • За можливість поставити wifi роутер в квартирі подалі від місця, де ви постійно сидите або спите.
 • Відключати роутер, якщо в даний момент ви не працюєте з інтернетом.
 • Через неможливість досконально вивчити ступінь шкоди, бажано по можливості захистити від нього маленьких дітей, щоб не напружувати молодий організм, що розвивається додатковими, хоч і незначними, випромінюваннями.

Все вищеописане не стосується 3G мобільних USB модемів, тому що вони саме приймають сигнал від мобільних операторів, а отже випромінюють також, як стільникові телефони. Так що до дотримання цих правил обережності при роботі з ними потрібно поставитися з більшим увагою, ніж до звичайного бездротового вай файю, що генерується за допомогою роутера, підключеного до кабельного інтернету.

WiFi використовувати шкідливо, так як через нього проникають віруси

А ось це вже чистої води домисли, нічим не підкріплені. І виникають вони у тих, хто підключився до бездротової мережі з незахищеного антивірусом пристрої, підчепив вірус і вирішив, що винен саме wifi. Дана технологія лише поширює інтернет без проводів - сам то інтернет залишається точно таким же, як у вашому кабелі. Єдиною небезпекою може бути тільки хакерських злом мережі, але це вже інша розмова.

Отже, дотримуйтеся мінімальні елементарні правила безпеки, які можна віднести до будь-якого сучасного побутового приладу і описані не в одному десятку інструкцій щодо їх експлуатації, і користуйтеся на здоров'я!